نقد انیمیشن Abominable نفرت انگیز

در انیمیشن نفرت انگیز (Abominable) یک دختر نوجوان به نام یی، روی پشت بام ساختمان خودشان با یک یتی جوان برخورد می کند. موجودی که در هیمالیا یافت می شود.

نفرت انگیز (به انگلیسی: Abominable) یک فیلم پویانمایی در ژانر ماجراجویی است که توسط دریم ورکس انیمیشن و پرل استودیو تولید شده. این اثر به نویسندگی جیل کالتون و کارگردانی مشترک کالتون و تاد ویلدرمن است. «نفرت انگیز» یا «زشت» تا حدودی توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند.

انیمیشن Abominable یا در زبان فارسی «نفرت انگیز» یکی از جدیدترین آثار ماجراجویی، فانتزی، کمدی، انیمیشنی و خانوادگی کمپانی یونیورسال پیکچرز (Universal Pictures) است که به دست جیل کالتن، کارگردان انیمیشن Boog and Elliot’s Midnight Bun Run، انیمیشن Open Season (فصل شکار)، تهیه کننده اجرایی انیمیشن Open Season 2 (فصل شکار 2)، طراح شخصیت انیمیشن Shrek Forever After (شرک برای همیشه) و انیمیشن Toy Story 2 (داستان اسباب بازی 2) ساخته شده است.

در انیمیشن نفرت انگیز، صداپیشگان و هنرمندان بااستعداد و محبوبی مانند کلویی بنت در نقش یی، آلبرت تسای در نقش پنگ، تنزینگ نورگی ترینر در نقش جین، ادی ایزارد در نقش برنیش، سارا پلسون در نقش دکتر زارا، تسای چین در نقش نای نای و میشل وانگ در نقش مادر یی و چند تن دیگر حضور داشته و به ایفای نقش پرداخته اند.

انیمیشن نفرت انگیز در تاریخ ۷ سپتامبر ۲۰۱۹ (۱۶ شهریور ۱۳۹۸) در جدیدترین جشنواره بین المللی فیلم تورنتو، به نمایش درآمد و تا به امروز امتیاز ۶۲ را از بین ۲۵ نقد فیلم و سریال که در سایت متاکریتیک قرار گرفته، به دست آورده است. این اثر برای اکران در تاریخ ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۹ (۵ مهر ۱۳۹۸) در سرتاسر ایالات متحده تنظیم شده بود. به طور کلی می توان گفت که این اثر، نقدها و امتیازات مثبت زیادی را از منتقدان دریافت کرده است. سوزان برگی و دیو پالسکی تهیه کنندگی این اثر انیمیشنی را بر عهده داشتند. از طرف دیگر هم خود جیل کالتن که ساخت و کارگردانی این انیمیشن را برعهده داشت، فیلمنامه آن را هم نوشته است.

از آنجا که مدتی است که از نمایش انیمیشن Abominable در جشنواره بین المللی فیلم تورنتو و اکران عمومی در ایالات متحده می گذرد، سایت های بین المللی معتبر و محبوب در زمینه نقد فیلم و سریال، نقد و امتیاز های خود را برای این انیمیشن منتشر کرده اند. در ادامه مروری بر نقد انیمیشن Abominable از دید سایت های معتبر دنیا خواهیم داشت؛ اما پیش از آن می توانید خلاصه ی داستان این انیمیشن را که منتشر شده هم بخوانید:

یک کوهنورد برای اثبات وجود موجوداتی به نام یتی در #هیمالیا، یک بچه یتی را اسیر کرده و به شهر می آورد. هدف دیگر او نمایش یتی در #سیرک و سالن های #سینما است. اما #یتی فرار می کند و در پشت یک ساختمان بلند پناه می گیرد. از طرفی دختری هر شب به دور از چشم مادرش، همه دستمزد کار هر روز خود را به اتاقک مخفی خود در پشت بام می برد تا با جمع آوری پول هایش به آرزوی خود که #سفر به هیمالیا است دست یابد. دختر پدرش را از دست داده و همین باعث افسردگی و دوری از دوستان و خانواده اش شده. دختر با دیدن یتی برایش خوراکی می آورد و زخمش را می بندد و در ادامه آن دو با هم دوست می شوند. گروه تجسس که در پی یتی هستند مکان او را می یابند و دختر ناچار می شود به همراه یتی، دوست‎پسر و پسر همسایه اش فرار کنند، اما خطرات زیادی تا رسیدن به قله اورست در انتظار آن هاست …

در طی سفر شخصیت های فیلم به ارزشمند و مهم بودن #خانواده پی می برند. این موضوع در کنار گوشزد کردن «اهمیت محیط زیست»، مهم ترین پیام های فیلم هستند.

0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ