کوهنوردی ایران پتانسیل زیادی دارد

عظیم قیچی ساز گفت: امیدوارم تنها ایرانی ای نباشم که هر 14 قله را صعود کرده و کوهنوردان دیگر هم با موفقیت به این هدف برسند، چون کوهنوردی ایران پتانسیل زیادی دارد.

قیچی ساز در مورد اینکه هنگام آغاز کار برای صعود به لوتسه و پیوستن به باشگاه 8 هزار متری ها و پس از آن چه احساسی داشت، عنوان کرد: قبل از صعود می دانستم چه کار بزرگی پیش رو دارم و به همین دلیل تمام توان و تمرکز خود را به کار گرفتم تا با موفقیت این کار را انجام دهم. هنگامی هم که کار صعود به پایان رسید و بالای قله قرار گرفتم، احساس سبکی داشتم.

وی ادامه داد: خوشحال بودم و خدا را شکر می کردم که این مسئولیت سنگینی که داشتم را به خوبی به پایان رساندم و شرمنده نشدم.

قیچی ساز در مورد اینکه آیا اتفاق خاصی در راه رسیدن به قله پیش آمد، یا خیر، گفت: ما 8 ایرانی بودیم که دو نفر برای صعود اورست تلاش می کردند و بقیه دنبال صعود لوتسه بودند. خوشبختانه هیچ اتفاق خاصی پیش نیامد و همه کوهنوردان صحیح و سالم به قله رسیدند و بازگشتند.

وی ادامه داد: امسال خوشبختانه سال آرامی در منطقه هیمالیا بود و اتفاقات بد بسیار کم پیش آمد و تنها شنیدم که یک کوهنورد سوئیسی جان خود را از دست داده است.

قیچی ساز در پایان عنوان کرد: این موفقیت برای کوهنوردی ایران است و همه باید قدر آن را بدانیم. امیدوارم تنها ایرانی ای نباشم که هر 14 قله را صعود کرده و کوهنوردان خوب دیگر هم با موفقیت به این هدف برسند، چون کوهنوردی ایران پتانسیل زیادی دارد.

13
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ