کل برنامه آموزشی و تمرینی شامل: تکنیک های بالاکشی همنورد در هنگام سقوط، اصول هم طناب شدن، و چندین مورد دیگر بود. گزارش و عکس های این برنامه را در ادامه مطلب مشاهده کنید.

همیشه مشتاق آمدن برف و باران هستم، چون این نعمت های باارزش خدا را خیلی دوست دارم. با دیدن شان؛ مخصوصا برف هیجان زده می شوم. البته تاکنون بارش برف در چند مورد مانع سفرم و گاهی مانع انجام کارها و برنامه هایم شده است. روز جمعه 18 اسفندماه هم یکی از این موارد بود! طبق برنامه ریزی و اعلام قبلی سرپرست مان، قرار بود روز جمعه اردوی آمادگی تیم کلنی استان در اخلمد برگزار شود که به علت بارش سنگین برف این اردو لغو شد. آز آنجایی که آقای کدخدایی به ندرت فرصت ها را از دست می دهند بجای آن قرار شد در برنامه ای آموزشی و فنی که با حضور مربی خوب خراسان، آقای کامران رمضانپور در کوه های خواجه مراد مشهد تدارک دیده شد شرکت کنیم.

صبح ساعت 8 باید محل قرار همیشگی می بودیم! با مکافات فراوان خودم را به میدان آزادی (که مشهدی ها بهش میگن فلکه پارک) رساندم. بارش دو روز گذشته برف در مشهد آنقدر سنگین بود که در رفت و آمد درون شهری هم مشکلات زیادی بوجود آورده بود. بالاخره با تاخیر یک ساعته به سمت محل مد نظر واقع در حاشیه آزادراه مشهد – باغچه حرکت کردیم.

با ورود به منطقه ابتدا فکر کردیم در جنگل های کبک کانادا هستیم. منطقه فوق العاده قشنگی که دارای صخره های زیبایی است و جای خوبی برای سنگنوردی است. بارش برف هم بر زیبایی آن افزوده بود. بعد از گذشت یک ساعت که در منطقه بودیم تعداد زیادی از مردم نیز برای تیوپ سواری به منطقه آمدند. ما دوست داشتیم بریم تیوب سواری و آنها هم آمده بودند تماشای ما! در کل برنامه خوبی بود.