طوفان فکری چیست؟

طوفان فکری (Brainstorming) موقعیتی است که در آن گروهی برای به وجود آوردن ایده های جدید حول یک موضوع مشخص گرد هم می آیند. این افراد با استفاده از قوانینی که موانع را بر می دارد، افراد را به سوی فکر کردن آزادانه و خلق ایده ها و راه کارهای جدید و بی شمار می کشانند.

بیشتر بخوانید
16
اشتراک‌گذاری

مهارت گوش دادن را در خود تقویت کنیم

گوش دادن یکی از مهارت های بسیار مهم ارتباطات است و این که چقدر خوب گوش می دهیم تاثیر بزرگی بر عملکرد شغلی ما و رابطه مان با دیگران دارد. اگر خوب گوش کنیم همسفران مناسب می یابیم و کسب و کار گردشگری خود را رونق می دهیم.

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

روابط اجتماعی یا شبکه های اجتماعی؟!

به نظر می رسد جوانانی که حضور بیش تری در فضاهای مجازی دارند، نسبت به آن هایی که کم تر از این امکان استفاده می کنند، روابط دوستانه ی پایدارتر و بهتری دارند؛ چراکه فضای مجازی به آن ها این امکان را می دهد تا بیش از تجربه مهارت های اجتماعی شان در دنیای واقعی، آن ها را در فضای مجازی امتحان و تجربه کنند.

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

قانون پناهگاه در کوهنوردی و پیام آن برای زندگی

کوهنوردان کوه های آلپ با رسیدن به نیمه راه، در استراحتگاهی در آنجا استراحت می کنند. آنان اگر صبح زود کوهنوردی را شروع کنند، موقع ناهار به همان استراحتگاه می رسند. صاحب آن استراحتگاه طی سالیان متوجه شده که اتفاق جالبی رخ می دهد:

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

کوچینگ: یادگیری مهارت های زندگی

کوچینگ یک رابطه دو طرفه (بین شما و راهنما) به منظور حرکت شما از اوضاع کنونی در زندگی تان به وضع دلخواهی که می خواهید. به واسطه فرایند کوچینگ شاگردان به عمق درک خود می افزایند آگاه تر می شوند از هرآنچه که می توانند انتخاب کنند و زندگی موفقی برای خود می سازند. مربی شما را به جلو حرکت می دهد.

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

افسردگی زمستانی و راه های فرار از آن

افسردگی زمستانی، یک بیماری شاعرانه (!) است که با کم شدن نور هوا دامن بعضی ها را می گیرد. اصلا فارغ از همه حرف های روانشناسانه انگار یک ربط عجیبی بین «پاییز» و «اندوه» وجود دارد. یک بار دیگر ترانه های معروف خزانی را توی ذهن تان مرور کنید. از «شد خزان گلشن آشنایی» گرفته که از پاییز به عنوان استعاره استفاده کرده تا «از آن شب سرد پاییز، آهنگ سفر کردی» زنده یاد ایرج بسطامی که در آن پاییز…

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری