رتبه بندی محبوب ترین موتورهای جستجو

آخرین گزارش پایگاه ComScore نشان می دهد با وجود مخالفت ها و انتقادات فراوانی که با سیاست جدید حفظ حریم خصوصی شرکت گوگل انجام گرفته است، موتور جستجوی گوگل همچنان موتور جستجوی کاربران اینترنتی به شمار می رود.

آمارهای به دست آمده در گزارش اخیر ComScore از میزان جستجوهای اینترنتی در موتورهای مختلف جستجو نشان می دهد 66.4 درصد از جستجوهای انجام گرفته طی یک ماه گذشته توسط کاربران آمریکایی به موتور جستجوی گوگل تعلق داشته است.

در واقع وب سایتهای گوگل هسته اصلی جستجو در آمریکا را با در اختیار داشتن 66.4 درصد از سهام جستجو به خود اختصاص داده است و در پی آن وب سایت های مایکروسافت با 15.3 درصد و یاهو با 13.8 درصد قرار گرفته اند. درصد سهم جستجوی شرکت گوگل نسبت به ماه ژانویه 0.2 درصد افزایش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش ComScore در ماه فوریه در حدود 17.6 میلیارد جستجوی اینترنتی انجام گرفته که 11.7 میلیارد از آنها در گوگل انجام شده است. مایکروسافت با پوشش 2.7 میلیارد جستجو رتبه دوم و یاهو با 2.4 میلیارد جستجو رتبه سوم را به دست آورده است. میزان جستجو های انجام شده در موتورهای AOL و ASK نیز به ترتیب 266 میلیون و 535 میلیون اعلام شده است.

0
اشتراک‌گذاری

3 دیدگاه

  1. ندا

    واقعا هم گوگل بهترینه البته اگه اون افتضاح بازیاشو نادیده بگیریم.

  2. كيخایی

    سلاااااااااااام بر میثم عزیز .. خسته نباشید

  3. محمدنژاد

    سلام؛ همیشه مطالب روز و زیبایتان را ستوده ام، منتظرتان هستم.

ارسال پاسخ