جوایز اسکار 2012 برندگانش را شناخت

فیلم جدایی نادر از سیمین سرانجام در ادامه موفقیت های جهانی اش موفق شد اسکار بهترین فیلم خارجی را برای سینمای ایران به ارمغان آورد. جدیدترین ساخته اصغر فرهادی که در بخش بهترین فیلم خارجی و فیلم نامه نامزد دریافت اسکار شده بود سرانجام توانست با دریافت اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی، طلسم جایزه اسکار را برای سینمای ایران بشکند.

بیشتر بخوانید
21
اشتراک‌گذاری

فهرست نهایی نامزدهای اسکار

آکادمی اسکار با اعلام اسامی نامزدهای نهایی این جایزه، زنگ رقابت را برای مدعیان اصلی این دوره که فیلم های “هنرمند”، “هوگو” و “خدمتکار” هستند، به صدا درآورد. فیلم “هوگو” ساخته “مارتین اسکورسیزی” با یازده رشته نامزدی در صدر قرار دارد و به دنبال آن فیلم “هنرمند” است که می تواند با 10 نامزدی جدی ترین رقیب این فیلم باشد. لیست نامزدهای مهم ترین بخش های جایزه اسکار عبارتند از: بهترین فیلم سال: “هوگو”، “درخت زندگی”، “مانیبال”، “خدمتکار”، هنرمند”، “اسب…

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

فیلم جدایی نادر از سیمین برنده گلدن گلوب

فیلم جدایی نادر از سیمین، جایزه بهترین فیلم خارجی‌ در شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب را کسب کرد. در شصت و نهمین دوره جایزه گلدن گلوب که بامداد دوشنبه برگزار شد، فیلم «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی توانست جایزه بخش فیلم های خارجی‌ این رویداد سینمایی را به خود اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری