از شگفتی ها تا اظهارات برندگان نخل طلای کن 2016

اعطای نخل طلای غیرمنتظره به «کن لوچ» و نادیده گرفته شدن برخی از پر امید ترین فیلم ها چون کمدی آلمانی «تونی اردمن» از مهم ترین اتفاقات، اختتامیه کن 2016 بودند.

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

واکنش گاردین به فیلم «فروشنده» اصغر فرهادی

«پیتر بردشاو» روزنامه نگار «گاردین» در روزهای پایانی جشنواره کن دست به قلم برده و جدیدترین ساخته «اصغر فرهادی» کارگردانی ایرانی برنده اسکار را مورد بررسی قرار داده است. در این مطلب می خوانیم: «درام جدید کارگردان «جدایی» داستان زوجی از طبقه متوسط جامعه که شاهد بروز شکاف هایی در زندگی شان می شوند، است. این چرخشی ماهرانه روی نمایشنامه «آرتور میلر» است.

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

جشنواره فیلم کن چه تاثیری بر گردشگری این شهر دارد؟

جشنواره فیلم کن یکی از معتبرترین جشنواره های جهانی در عرصه سینما است که هر ساله در شهر کن در جنوب فرانسه برگزار می شود. این شهر در منطقه گراسه در فرانسه واقع شده و هفتمین رده را در میان پایتخت های هنری جهان دارا است.

بیشتر بخوانید
3
اشتراک‌گذاری

جشنواره کن؛ از پرنسسی در اروپا تا اسیری در کانادا

سه روز از آغاز شصت‌و هفتمین جشنواره فیلم کن، که با جنجال‌های بسیاری آغاز شد می‌گذرد. فیلم افتتاحیه به مذاق بسیاری خوش نیامد و تعداد زیادی از روزنامه‌نگاران نیز به خاطر اعتصاب کارمندان بخش حمل و نقل شهر نیس که در نزدیکی شهر کن است و فرودگاه بزرگی دارد، ساعات زیادی از روز اول جشنواره را از دست دادند. فیلم افتتاحیه، گریسِ موناکو، به کارگردانی اولیور داهان از چند روز پیش از نمایش، حرف و حدیث‌های بسیاری به همراه داشت.…

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری
  • 1
  • 2