به یاد رزا علیپور بانوی کوهنورد

تا وقتی کسی در کنارت هست، خوب نگاهش کن! گاهی آدم ها آنقدر سریع می روند که حسرت یک نگاه سرسری را هم به دلت می گذارند. ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺩیر ﻣﯽ ﻓﻬمیم، ﺧﯿﻠﯽ ﺩﯾﺮ! ﮐﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﺩﺭ ﺣﺎﻝ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﺪﻥ ﺍﺳﺖ.

بیشتر بخوانید
45
اشتراک‌گذاری

وضعیت روحی و روانی ایرانیان در سال جدید چگونه می شود؟

یک روانپزشک با بیان این نکته که افزایش اعتماد اجتماعی موجب افزایش خوش بینی به مسوولان در جامعه شده است پیش بینی کرده است به دنبال این افزایش اعتماد، قانون پذیری افزایش یابد و آسیب های اجتماعی در مسیری نزولی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید
4
اشتراک‌گذاری

قانون پناهگاه در کوهنوردی و پیام آن برای زندگی

کوهنوردان کوه های آلپ با رسیدن به نیمه راه، در استراحتگاهی در آنجا استراحت می کنند. آنان اگر صبح زود کوهنوردی را شروع کنند، موقع ناهار به همان استراحتگاه می رسند. صاحب آن استراحتگاه طی سالیان متوجه شده که اتفاق جالبی رخ می دهد:

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری

افسردگی زمستانی و راه های فرار از آن

افسردگی زمستانی، یک بیماری شاعرانه (!) است که با کم شدن نور هوا دامن بعضی ها را می گیرد. اصلا فارغ از همه حرف های روانشناسانه انگار یک ربط عجیبی بین «پاییز» و «اندوه» وجود دارد. یک بار دیگر ترانه های معروف خزانی را توی ذهن تان مرور کنید. از «شد خزان گلشن آشنایی» گرفته که از پاییز به عنوان استعاره استفاده کرده تا «از آن شب سرد پاییز، آهنگ سفر کردی» زنده یاد ایرج بسطامی که در آن پاییز…

بیشتر بخوانید
0
اشتراک‌گذاری