دانلود انیمیشن Abominable

در این مطلب به معرفی انیمیشن Abominable می پردازیم، خلاصه داستان انیمیشن Abominable را با هم مرور می کنیم و لینک های دانلود انیمیشن Abominable با کیفیت های مختلف را منتشر می کنیم.

خلاصه داستان: یک کوهنورد برای اثبات وجود موجوداتی به نام یتی در هیمالیا، یک بچه یتی را اسیر کرده و به شهر می آورد. هدف دیگر او نمایش یتی در سیرک و سالن های سینما است. اما یتی فرار می کند و در پشت یک ساختمان بلند پناه می گیرد. از طرفی دختری هر شب به دور از چشم مادرش، همه دستمزد کار هر روز خود را به اتاقک مخفی خود در پشت بام می برد تا با جمع آوری پول هایش به آرزوی خود که سفر به هیمالیا است دست یابد. دختر پدرش را از دست داده و همین باعث افسردگی و دوری از دوستان و خانواده اش شده. دختر با دیدن یتی برایش خوراکی می آورد و زخمش را می بندد و در ادامه آن دو با هم دوست می شوند. گروه تجسس که در پی یتی هستند مکان او را می یابند و دختر ناچار می شود به همراه یتی، دوست‎پسر و پسر همسایه اش فرار کنند، اما خطرات زیادی تا رسیدن به قله اورست در انتظار آن هاست …

در طی سفر شخصیت های انیمیشن Abominable به ارزشمند و مهم بودن خانواده پی می برند. این موضوع در کنار گوشزد کردن «اهمیت محیط زیست»، مهم ترین پیام های فیلم هستند.

نام انیمیشن: Abominable
نام فارسی: نفرت‎انگیز یا منفور
ژانر: کمدی، ماجراجویی، هیجان‎انگیز
تاریخ انتشار: 2019 میلادی
زبان: دوبله فارسی
مدت: 01:37:12
محصول آمریکا
امتیاز: 7.3 از 10

اگر هنوز از دست ایده ی نجات یتی و عملیات بازگشت به خانه اش خسته نشده اید، انیمیشن Abominable محصول ۲۰۱۹ دریم ورکس می تواند با خلق سفری جادویی و صحنه هایی شگفت آور شما را با خود همراه کند.

استودیو دریم ورکس در حالی با انیمیشن Abominable (نفرت انگیز) به استقبال اولین همکاری مهم خود با استودیو پرل (شعبه ی چینی دریم ورکس) رفته است، که با انتخاب فضای داستانی به شدت آشنای خود مزیتی که این همکاری به وجود آورده، را خنثی کرده است.

داستان نجات یتی خوش ذات در فضای خوش آب و رنگ سرزمین چین، برای ساخت انیمیشنی با همکاری یک استودیوی چینی به خودی خود شرایط خوبی برای نمایشی ویژه و استقبال بیشتر از آن رقم خواهد زد. اما بزرگ ترین مشکل این سوژه نه فقط تعداد زیاد آثار ساخته شده با این مضمون بلکه وجود نمونه های هم خانواده و تکراری در یک سال اخیر است. هرچند استودیو برادران وارنر با Smallfoot (پاکوچولو) توانست با افزودن پیام های زیرمتنی جذاب به سطح مطلوبی دست پیدا کند اما لایکا با استاپ موشن Missing Link (پیوند گم شده) از سطح متوسطی بالاتر نرفت و با استقبال سرد مخاطبش حتی نتوانست نصف هزینه های ساخت خود را جبران کند. حالا این از بدشانسی سازندگان انیمیشن نفرت انگیز است که به فاصله یک سال باید یک کلیشه را پرملات تر از ریشه های خود و در رقابت با اقتباس های متعدد قبلی به نمایش بگذارند.

بزرگ ترین مشکل نفرت انگیز در ساخت یک هویت جدید برای داستان سرایی است. داستان با نمایش دلیل حضور یتی در شهر، معرفی گروهی که برای گیر انداختن او دست به هر کاری می زنند و ملاقات قهرمان های اصلی داستان در زمان درست و مکان نادرست با کلیشه ای ترین شرایط ممکن شروع می شود، هرچند در این بین نمایش شمه هایی از قدرت جادویی یتی، شور و طراوت زندگی در بافت شهری شانگهای و حضور دخترکی که با وجود غم و ناراحتی از دست دادن پدر با خلق و خویی متفاوت هدفی ارزشمند را دنبال می کند؛ حس خوبی به افتتاحیه ی انیمیشن تزریق می کند.

بزرگ ترین مشکل کارتون Abominable در ساخت یک هویت جدید برای داستان سرایی است. یتی در ابتدا زخم خورده و عصبی با یی ملاقات می کند اما کم کم بدبینی اولیه متاثر از خوش قلبی دو طرف به دوستی می انجامد و قهرمان داستان در جهتی مطابق با هدف خود برای کمک به یتی همراه می شود. در ادامه هم یتی در حال فرار از دست ماموران بورنش شمایل کینگ کونگ را پیدا می کند که البته با سکانس گیر افتادن بالای برج، ادای دینی زیرکانه به آن دارد.

اورست به عنوان اسمی بامسما برای یتی کم سن و سال انتخاب می شود و با تعقیب گروه شخصیت های منفی و خاکستری، ماجراجویی ادامه پیدا می کند. در شرایطی که پایان معلوم داستان هم هدف بزرگ تری را دنبال نمی کند و در حالی در تکراری ترین لوکیشن ممکن شاهد یک برخورد مهیج هستیم، که حتی این بخش پل هم در انیمیشن پیوند گم شده با خصوصیات مشابه زیادی استفاده شده است، انگار فیلم نامه ها را با استفاده از یک بانک واژه های کلیدی مشترک نوشته باشند. با این تفاسیر باید دید پتانسیل هایی که برای اوج گیری داستان در طول فیلم و رسیدن به هدف آن به نمایش گذاشته می شود چقدر موفق هستند.

اورست با داشتن قدرت های جادویی منحصربه فردش بیش از هر چیز فرزند طبیعت است، همین خصوصیت ماورایی، در کنار پروسه ی نجات یک موجود زنده و بازگشت به اصالت های طبیعی اش پیام های زیست محیطی فیلم را برجسته تر می کند اما در پایان چالش بزرگی در تقابل با سایر خصوصیات فیلم ایجاد نمی کند. استعداد یی در نواختن ویلن و استفاده از موسیقی به عنوان یک زبان جهانی بین مخلوقات که به قدرت های اورست گره می خورد، یکی از سکانس های زیبای فیلم را خلق می کند و به خاطر پیوند احساسی قهرمان های داستان با آن دلپذیرتر از ترانه خوانی های متداول شخصیت های سایر انیمیشن ها است. همچنین شنیدن آهنگ Fix You از کلدپلی که از دیگر منابع الهام بخش کارگردان بوده است هم تاثیر این لحظات را افزایش می دهد و خود تبدیل به کلماتی می شود که قهرمان و یتی این انیمیشن (برخلاف یتی های سخنگوی سایر انیمیشن ها) بیان می کنند.

به نظر می رسد جیل کالتون به عنوان نویسنده و کارگردان، در جامعه ی کم جمعیت کارگردان های انیمیشنِ زن استودیوهای بزرگ، از نظر احساسی تجربه ی قابل قبولی را در اثرش ثبت کرده است. تلاش و روحیه ی مستقل قهرمان دختر داستان هرچند به قهرمان های دختر آثار هایائو میازاکی نمی رسد اما برای به ثمر رسیدن یکی از پیام های مثبت فیلم گام مثبتی برمی دارد؛ شخصیت یی از همان ابتدا با روحیات درونی متفاوت تمایلی به خودنمایی ندارد و از سرگرمی های سطحی همسالان خود عبور می کند به طوری که می تواند از دید آن ها منفور باشد، این هم پوشانی با اسم انیمیشن (که از عبارت Abominable Snowman به معنی آدم برفی نفرت انگیز گرفته شده است) به رابطه ی بین یی و اورست (که برخلاف عبارت تعریف کننده اش ذاتی دوست داشتنی و زیبا دارد) جایگاه محترمی می بخشد.

در سمت مقابل جین به عنوان پسری خوشیفته با گروه همراه می شود و کم کم هم گرایی خوبی در جهت این بخش از پیام نوجوانانه ی فیلم پیدا می کند. همراهی پنگ هم در ایجاد بستر کمدی و تلطیف تعامل با اورست این گروه را تکمیل می کند و البته بیشتر کارکردی مثل شخصیت اولاف را در Frozen (فروزن) هرچند سطحی تر ایفا می کند. شخصیت های بورنش و دکتر زازا هم حرکت غیرموازی خوبی در طول داستان دارند و از خسته کننده شدن روند آن کم می کنند. بخش های کمدی هم اغلب خنده دار از آب درآمده اند به ویژه حضور یک مار زردرنگ مخفی کار بامزه که تا آخر تیتراژ هم به هدف خاصی نمی رسد.

اما مهم ترین بخش ماجرا یعنی قدرت جذاب اورست به عنوان نجات دهنده ی اصلی فیلم از کسالتی است که می توانست گرفتار آن شود. نیرویی که در آن طراوات زندگی به چشم می خورد و طبیعت را مثل مادری مهربان فرا می خواند (هرچند ممکن است با خشم آن هم همراه شود)، نیرویی که باشکوه ترین صحنه های این انیمیشن را خلق می کند؛ به ویژه سکانس موج سواری شگفت انگیزی که با تکرارش در بالای ابرها، هم قدرت انیمیشن سازی استودیو را به رخ می کشد و هم خود انیمیشن را از سقوط نجات می هد و برخلاف ایده ی تکراری داستان مدت بیشتری یادآوری خواهد شد. شاید اگر خشم اورست هم با چالش بزرگ تری درهم آمیخته می شد می توانست به موقعیت های درگیرکننده ای ختم شود و حرف های بزرگ تری به داستان اضافه کند.

در طول سفر رویایی گروه مثل یک تور آنلاین به دیدار مناظر زیبای رودخانه ی یانگ تسه، طبیعت و زندگی روستایی اطراف آن، بیابان گبی و بودای بزرگ لشان می رویم که تبلیغ توریستی خوبی هم برای چین به حساب می آید. جذابیت های بصری انیمیشن با این تنوع مکانی دیدنی تر هم شده و نسبت به آثار یتی محور دیگر برتری محسوسی را به وجود آورده است. هرچند نکات منفی مثل دامن زدن به اختلاف بر سر مالکیت دریایی منطقه Nine-Dash Line در دریای جنوب چین نباید در یک انیمیشن که سعی در القای پیام های ارزشمندی مثل حفظ طبیعت، دوستی و خانواده دارد با نگاهی تفرقه انگیز و سلطه جویانه مخلوط می شد.

ایده ی تکراری فیلم در نهایت نه به وجه تمایز بزرگ و موقعیت ساختارشکنی گره می خورد و نه مفاهیم پرصلابتی برای درگیر کردن طولانی تر ذهن مخاطب در پیکره اش قرار می دهد. هرچند با وجود بخش های تماشایی و سیر متعادلش رضایت نسبی از تماشای انیمیشن را به همراه اعضای کم سن خانواده حاصل می کند. اما بیش از هر چیز به نظر می رسد که بودای الهام بخش استودیوی دریم ورکس از دوران عظمت خود فاصله گرفته و هم چنان در انتظار نوایی روح بخش نشسته است.

دانلود انیمیشن Abominable

دانلود نسخه Full HD باحجم 8.75 گیگابایت

دانلود کیفیت 1080p و حجم 1.9 گیگابایت

دانلود کیفیت 720p و حجم 929 مگابایت

دانلود کیفیت 480p و حجم 466 مگابایت

0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ