طراحی سایت

طراحی سایت چیزی فراتر از طراحی گرافیکی شکیل و قرار دادن متون مختلف در قالب چند صفحه وب است. طراحی سایت ابعاد مختلفی را در بر دارد، طراحی سایت فرآیندی کاملا فنی و علمی است که در این فرآیند رعایت استانداردهای مختلف الزامی است. تهیه متن هایی که باید در یک وب سایت قرار گیرد خود یک کار کاملا تخصصی است و باید شرکت ها در هنگام طراحی سایت خود به آن توجه نمایند.

طراحی سایت های اینترنتی تا حد زیادی بستگی به موارد استفاده آن سایت و نیازهای کاربران آن دارد. اگر در طراحی سایت نیاز کاربران در نظر گرفته نشود و یا نیازها به صورت روشن مشخص نشوند نباید انتظار داشت تا سایت کارایی لازم را داشته باشد.

در طراحی سایت خود می بایست به آنالیز و تحلیل کامل سازمان، ارائه طرح گرافیکی زیبا و متناسب با سازمان بر اساس فاز تحلیل، تهیه متون متناسب و حرفه ای، برنامه نویس و خلق یک سامانه پویا برای مدیریت وب سایت و مبتنی بر استانداردهای موتورهای جستجوگر، بهینه سازی سایت بر اساس آخرین تکنیک های موتورهای جستجوگر، معرفی به موتورهای جستجو و تدوین یک استراتژی مدون تبلیغات و بازاریابی اینترنتی، توجه کامل داشته باشید.

طراحی سایت با نرم افزارهای محبوب ورپرس، جوملا و دروپال، هم چنین بالا بردن رتبه سایت در موتورهای جستجو (سئو) و بهینه سازی سایت از مهم ترین فعالیت های من به شمار می رود. علاوه بر طراحی وب سایت مشتریان بر مبنای آخرین اصول طراحی وب و رعایت استانداردهایی همچون بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، مشاوره، هدایت و آموزش آنها پس از طراحی را نیز، برای دستیابی به این بازار عظیم تجاری بر عهده می گیرم و سعی ام همیشه بر این بوده تا آنها را در رقابت با سایر رقبای تجاریشان پیروز گردانم. با پشتیبانی و مشاوره ای که به مشتریان خواهم داد آرامش را برای آنان به ارمغان خواهم آورد و مشتریان سود مستقیمی را از خدمات طراحی سایت توسط این جانب خواهند برد.

طراحی سایت باید هم از لحاظ گرافیکی و هم از لحاظ فنی دارای سطح بالایی باشد. اهمیت گرافیک وب سایت در این است که یک بازدیدکننده در اولین بازدید خود باید جذب وب سایت شود که این امر موجب افزایش بازدید سایت شما و اعتبار کاری شما می شود.

اولین و مهم ترین اصل در طراحی سایت وجود محتوای مناسب و استفاده از کلمات کلیدی و واژه های مرتبط با زمینه فعالیت سایت است. اگر قصد دارید که وب سایت تان برای شما لینک سازی کند می بایست سایت خود را برای کاربران و موتورهای جستجو بهینه سازی و آماده کنید، یعنی سایت می بایست طوری طراحی و پیاده سازی شود که مورد علاقه و توجه موتورهای جستجو قرار بگیرد.

مزایای راه اندازی وب سایت

مطمئنا بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها برای معرفی خود کاتالوگ، بروشور و … چاپ و منتشر می کنند. هزینه این گونه تبلیغات بالا است. همچنین امکان اعمال تغییرات در آن وجود ندارد. بطور مثال چنانچه آدرس یا تلفن دفتر کار تغییر کند آگاه نمودن همه مخاطبان امکان‌پذیر نیست. در حالیکه اینترنت فضای متعلق به امروز و فرداست و اعمال تغییرات در آن سریع و ساده است. شما با ساخت یک وب سایت می توانید کلیه نمونه‌کارها، کاتالوگ ها و معرفی‌نامه خود را بدون نگرانی در خصوص حجم اطلـاعات ارائه شده، در این فضای مجازی قرار دهید و در صورت بروز هرگونه تغییرات، فورا اطلـاعات را بروزرسی نمائید.

1. تاثیر سایت در بازاریابی
2. ایجاد قابلیت های جدید تبلیغاتی
3. در دسترس بودن
4. فعالیت در خارج از مرزهای جغرافیایی
5. درآمد زایی

طراحی وبلاگ با دامنه اختصاصی

مهم ترین مزیت استفاده از سرویس دهندگان رایگان، رایگان بودن آنهاست! اما مطمئنا نگارنده وبلاگ پس از مدتی احساس می کند که بهتر بود یک وبلاگ با دامنه اختصاصی داشت تا حق تالیف و اعتبار نوشته هایش به نام خودش ثبت می شد و بازدید کنندگان سایت از طریق آن دامنه به اطلاعات دسترسی داشتند.

مشکل دیگر اینکه اگر به هر دلیلی مشکلی در سرویس دهنده فوق رخ دهد و شما بخواهید اطلاعات خود را به سرویس دهنده دیگری منتقل کنید، یا باید از این کار صرف نظر کنید و یا اینکه زمان زیادی برای انتقال اطلاعات خود صرف کنید.

انواع سایت و پورتال

1. وب سایت شرکتی
2. وب سایت شخصی
3. پورتال (پرتال) سازمانی

سیر تحول در صنعت طراحی سایت تا سال 2010

امروزه طراحی سایت نسبت به سال های گذشته تغییرات اساسی داشته است. امروزه وجود وب سایت برای هر شرکت، سازمان و کسب و کار ضروری است. با استفاده از وب سایت ها کسب و کارها می توانند اهداف و فعالیت های خود را معرفی کنند چرا که مخاطبان اینترنت به شکلی معجره آسا افزایش پیدا کرده اند و همچنان نیز این جمعیت رو به افزایش است. فقط در ایران چیزی در در حدود 32 میلیون نفر به اینترنت متصل هستند که در واقع می توان گفت نزدیک به نیمی از جمعیت ایران وب را تجربه کرده اند.

در گذشته وب سایت ها بیشتر به شکل متنی بوده اند اما امروزه از جلوه های بصری بیشتر در آنها استفاده می شود. همچنین وب سایت ها از تعامل با مخطب عاجز بوده اند در حالیکه امروزه کاملا تعاملی و پویا هستند و مخاطب می تواند به سرعت به اهداف خود دست یابد.

امروزه بازاریابی با استفاده از موتورهای جستجو رشد چشمگیری داشته و ورود به دنیای آنلاین بدون تصور موتورهای جستجو محال است. در حال حاضر اگر در طراحی سایت، سئو رعایت نشود و آن وب سایت در موتورهای جستجو دیده نشود، موفقیتی برای آن کسب و کار در فضای مجازی حاصل نمی شود.

نکات قابل توجه در راه اندازی یک وب سایت

قبل از راه اندازی یک وب سایت باید زمانی را به تفکر درباره موضوعاتی اختصاص دهیم، که در فرآیند طراحی وب سایت مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این امر به شما کمک خواهد کرد تا پیش زمینه ای برای طراحی یک وب سایت داشته باشید و این اطمینان را به شما می دهد که بهترین سایت را بر اساس نیازهایتان طراحی کنید.

ده راهنمایی قبل از ساخت وب سایت

1. هدف از طراحی وب سایت
2. مشخصات مشتریان وب سایت
3. فرآیندهایی که وب سایت می بایست از آنها حمایت کند
4. بودجه شما
5. آرم و نام تجاری مورد نیاز
6. مطلب، متن ها و تصاویر
7. آیا قادرید زمانتان را به وب سایتتان اختصاص دهید؟
8. آیا یک نام دامین دارید؟
9. چقدر برای شما مهم است که نام سایت تان در بالای نتایج صفحه جستجو باشد؟
10. احتیاجات وب سایت شما در آینده چیست؟