دبی اکسپو فرصت مناسب برای گردشگری ایران

دبی اکسپو با یک سال تأخیر، به مدت حدود شش ماه و از 9 مهر سال جاری تا 11 فروردین 1401 برگزار خواهد شد و ایران جز 192 کشوری است که در نمایشگاه «دبی اکسپو» حضور پیدا می کند.

نمایشگاه جهانی اکسپو که به اختصار “اکسپو” (EXPO) نامیده می شود، نمایشگاهی بین المللی و بسیار معتبر و مشهور است که هرچند سال یک بار برای نمایش و ارائه دستاوردهای ملل مختلف برگزار می شود. اکسپو اولین بار در سال 1844 در پاریس برگزار شد و از آن پس به رسمی همیشگی و دائمی تبدیل شد.

اهمیت این نمایشگاه برای کشورها به اندازه ای زیاد است که بعد از مسابقات جام جهانی فوتبال و بازی های المپیک، سومین رویداد مهم بین المللی دنیا محسوب می شود؛ از این رو، گاهی آن را المپیک فرهنگ ملل هم می نامند.

در طول این نمایشگاه، جدیدترین دستاوردها، خلاقیت ها و اختراعات بشری از سرتاسر دنیا در یک شهر به نمایش در می آیند. اکسپو، بزرگ ترین مکان ملاقات در جهان است و فرصت های زیادی مانند ایجاد شبکه و ارتقای روابط بین المللی برای افراد، تیم ها، گروه ها، شرکت ها و سازمان هایی که به دنبال یافتن شرکا یا همکاران جدید از سراسر دنیا هستند، ارائه می کند.

ثبت حضور بیش از 192 کشور و پیش بینی بیش از 25 میلیون نفر بازدیدکننده از اکسپو امسال و تخمین سهم بیش از 70 درصدی بازدیدکنندگان و شرکت کنندگان از خارج از کشور امارات که بالاترین میزان مشارکت در طول تاریخ نمایشگاه های جهانی است و همچنین وضعیت مطلوب متراژ غرفه ایران و همسایگی غرفه های کشورهای فرانسه، مکزیک و پرو با ایران، امکان معرفی آثار باستانی، ظرفیت های گردشگری و محصولات صنایع دستی استان را فراهم می آورد و می توانیم بازاری برای محصولات تولیدی هنرمندان صنایع دستی و علاقه مندانی برای بازدید از آثار تاریخی و مناطق گردشگری استان شناسایی کنیم که ما برای هر سه موضوع در حال برنامه ریزی هستیم.

رویداد دوبی اکسپو فرصت مغتنمی برای «گردشگری ایران» است تا به منظور شناساندن تمدن غنی ایران با تکیه بر سه اثر ثبت جهانی و تنوع اقوام و بهره برداری از این ظرفیت ها برای رونق گردشگری و فروش صنایع دستی هدف گذاری کند.

0
اشتراک‌گذاری

ارسال پاسخ