خرید لوازم کوهنوردی

توسط

تجهیزات کوهنوردی با توجه به نوع کوهپیمایی و پیماش متفاوت هستند و کوهنوردان باید در انتخاب و خرید لوازم کوهنوردی دقت کنند.

یکی از لذت بخش ترین ورزش ها در دنیا، کوهنوردی است. کوهنوردی فعالیتی است که تمام انرژی های منفی را از شما دور کرده و به جای آن انرژی مثبت و حال خوب به شما می دهد. اگر عاشق این ورزش ماجراجویانه هستید و یا به تازگی به کوهنوردی علاقه مند شده اید، باید بعضی از تجهیزات مهم را تهیه کنید. از مهم ترین لوازمی که برای شروع یک برنامه کوهنوردی نیاز خواهید داشت، کفش مناسب، کوله پشتی استاندارد و باتوم (باتون/عصای کوهنوردی) است.

قبل از «خرید لوازم کوهنوردی»، تحقیق بیشتر و صحبت کردن با افرادی است که در این زمینه تخصص بیشتری دارند. حتما لازم نیست برای شروع از برندهای گرانقیمت و تخصصی خریداری کنید. برای شروع می توانید از لوازم کوهنوردی معمولی، با قیمت های مناسب تر تهیه کنید.

با شرکت در برنامه های بیشتر متوجه خواهید شد که لوازم کوهنوردی به چند دسته می شوند. برای مثال شما نمی توانید کفش کوهنوردی که در سه فصل (بهار، تابستان، پاییز) استفاده می کنید از همان کفش در زمستان نیز استفاده کنید. سعی کنید در خرید لوازم کوهنوردی دقت بیشتری داشته باشید تا کم ترین اشتباه متوجه حال شما شود.

تجهیزات کوهنوردی

تجهیزات کوهنوردی و لوازم مناسب بسته به نوع کوهپیمایی و پیماش شما متفاوت خواهد بود، کوهپیمایی یک تا چند روزه، پوشش های مخصوص برف و باران، پوشش های خشک و گرم و کمپین های فصلی و … شما را مجاب می کند تا در انتخاب خود بیشتر دقت داشته باشید.

خرید لوازم کوهنوردی

لباس زیر، بیس لایر، عینک آفتابی، دستمال سر، کلاه، جوراب نخی و پشمی، کفش، گتر، شلوار کوهنوردی، کاپشن، باتوم، چادر، پتو، کیسه خواب، زیر انداز، کوله پشتی، پانچو و … انواع مختلفی از وسایل کوهنوردی است که شما می توانید از فروشگاه کبود اسپرت مرکز خرید لوازم کوهنوردی تهیه کنید. در ادامه در مورد دو مورد از مهم ترین وسایل کوهنوردی یعنی کفش و کوله پشتی کوهنوردی را برای شما توضیح خواهیم داد.

خرید کفش کوهنوردی - خرید لوازم کوهنوردی
خرید کفش کوهنوردی – خرید لوازم کوهنوردی

کفش کوهنوردی

کفش کوهنوردی یکی از مهم ترین وسایل یک کوهنورد برای پیمایش مسیر خود است، انتخاب یک کفش باید بر اساس سایز دقیق پا و توجه به راحتی آن انجام شود. یک صعود موفق در شرایطی رقم می خورد که کفش مناسب پای خود را داشته باشید، برای هر ارتفاع، کوهنوردی سنگین، ترکیبی و سرعتی، ارتفاعات کم، کوهپیمایی سبک، سنگنوردی گرده ای و حتی دویدن در کوهستان نیاز دارید که انتخاب متناسب با آن موقعیت را داشته باشید.

کوله پشتی کوهنوردی

کوله کوهنوردی هم به مانند کفش از مهم ترین وسایل یک کوهنورد است، زیرا در طول مسیر باید تمامی وسایل و تجهیزات مورد نیاز را به وسیل آن حمل کنید، پس نیاز دارید تا بسته به نوع پیمایش، از سایز (حجم)، وزن و … مطلع باشید. خرید یک کوله پشتی کوهنوردی نیازمند این است که به برنامه و ارتفاعی که قرار است از کوله پشتی استفاده کنید، توجه کنید. علاوه بر این ها، جنس کوله، پنل پشتی کوله، امکانات و قیمت کوله پشتی کوهنوردی در انتخاب یک کوهنورد دخیل خواهد بود.

فروشگاه آنلاین کبود اسپرت بزرگ ترین فروشگاه لوازم کوهنوردی در ایران بوده و با مشاوره های تخصصی به کوهنوردان عزیز توانسته سهم بزرگی را در این بازار به دست آورد.

لوازم کوهنوردی کبود اسپرت

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید