فیلم صعود به قله Meru هندوستان

فیلم «مرو» روایت کننده دو تلاش جداگانه در سال 2008 و 2011 برای رسیدن به قله «مون مرو» (Mount Meru) در هیمالیاست، این صعود به صورت مستند و بسیار زیبا به تصویر کشیده شده است. این فیلم محصول 2015 آمریکا است که در ژانر اکشن، ماجرایی، مستند، ورزشی دسته بندی می شود.

کارگردانی فیلم کاری مشترک از جیمی چین و الیزابت چای واسارهیلی است، خود جیمی چین یکی از صعود کنندگان قله در این صعود نیز هست. بازیگران فیلم نیز کنراد آنکر، گریس چین، جیمی چین هستند.

پوستر فیلم مرو (Meru) محصول 2015 آمریکا

مرو (Meru) کوهی واقع در هیمالیاست که در منطقه اوتاراخاند هند و در بین کوه های Thalay Sagar و Shivling قرار گرفته است. قله مرو با اینکه 6660 متر ارتفاع دارد ولی دارای مسیرهایی بسیار چالش برانگیز و مشکل برای صعود است.

این کوه دارای سه قله بنام های قله جنوبی (6660 متر)، قله مرکزی (6310 متر)، و قله شمالی (6450 متر) است. دو قله شمالی و جنوبی زودتر از قله مرکزی صعود شدند. قله مرکزی اولین بار در سال 2001 بصورت انفرادی توسط والری بابانوف و برای بار دوم و سوم در سال 2006 صعود شد.

نمایی از قله مرو (6660 متر) واقع در هیمالیای هندوستان

مسیر فین کوسه تا قله مرکزی در میان کوهنوردان به عنوان یکی از سخت ترین مسیرهای کوهنوردی در جهان شهرت دارد. این مسیر برای اولین بار در اکتبر 2011 توسط یک تیم متشکل از کنراد آنکر، جیمی چین و رنان اوزتورک صعود شد. فیلم Meru روایت کننده صعود این سه نفر به قله است.

ترجمه: میثم رودکی

30
اشتراک‌گذاری

5 دیدگاه

  1. حلیمه

    سلام میشه راهنمایی کنید که این فیلم میشه دانلود کرد یا نه؟

  2. کیوان

    فیلمو از شبکه استانی کرمانشاه دیدم. خیلی زیباست. دانلود کردنش خالی از لطف نیست.

  3. رضا

    با سلام. من دیروز فیلم مرو را از شبکه مستند دیدم. بسیار جالب و هیجان انگیز بود تلاش مردی که یک بار مصدوم شده فوق العاده تاثیر گذاره. بسیار جالب و دیدنی

ارسال پاسخ