چگونگی مراقبت از لپ تاپ در سفر

توسط

مطمئنا شما هم در هنگام مسافرت ها لپ تاپ تان را به همراه خودتان می برید، بردن این ابزار در هنگام سفرهای سیاحتی باعث ایجاد سرگرمی در مواقع بیکاری در سفرها خواهد شد، اما نگهداری ایمن و مطمئن از لپ تاپ در هنگام سفر مهم است، گاهی اوقات این گونه ابزار و دستگاه های هوشمند جزئی از وجود کاربر می شود، به همین خاطر ایجاد آسیب به آن یا دزدیده شدن آن باعث ناراحتی بسیاری برای وی می شود.

نگهداری لپ تاپ در داخل کیف های دارای ضربه گیر

نگهداری لپ تاپ در کوله پشتی ها که باعث غلت خوردن آن در داخل کوله پشتی می شود یا بدتر از آن حمل لپ تاپ در کیف های مخصوص کتاب که امکان دارد در حین سفر شما آن را زیر بازوهایتان قرار دهید و ناخواسته فشارهای سختی را به لپ تاپ  وارد نمایید این مورد باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیری به این دستگاه هوشمند و ظریف شما می شود، در گام نخست لپ تاپ را در کیف های مخصوص حمل آن نگهداری کنید تا از ایجاد صدمه به آن جلوگیری شود.

سعی کنید در هنگام خرید کیف مخصوص لپ تاپ، از انتخاب مارک های مشهور خودداری کنید، کیفی را انتخاب نمایید که علاوه بر داشتن ضربه گیر، از ظاهر آن قابل تشخیص نباشد که یک دستگاه با ارزش در داخل آن است، با این کار شما از جلب توجه سارقین جلوگیری کرده اید.

خاموش کردن لپ تاپ هنگام قرار دادن آن در کیف

هنگام قرار دادن لپ تاپ در داخل کیف حتما آن را خاموش کنید، از قرار دادن آن در حالت Sleep جدا خودداری کنید، لپ تاپ در وضعیت شروع بکار، یا Sleep نیاز به هوا و انجام تهویه مناسب توسط فن سی پی یو دارد، وقتی شما دستگاه را در هنگام کار در داخل کیف قرار می دهید، تهویه مناسب انجام نمی گیرد و این عمل باعث ایجاد صدمات زیادی به قطعات داخلی آن می شود، توجه کنید که لپ تاپ به گونه ای طراحی شده است که در هنگام کار نیاز به تهویه داخل دستگاه توسط فن از نیازهای ضروری دستگاه است پس هیچگاه این نیاز دستگاه را نادیده نگیرید.

در اماکن عمومی چشم تان به لپ تاپ باشد، اما آنرا در معرض دید همه قرار ندهید

در اماکن عمومی از جمله فرودگاه ها، ترمینال های اتوبوس و یا راه آهن مشاهده لپ تاپ شما توسط سارقان یک بلیط شانس برای آنان است، در این گونه مکان ها سعی کنید از آن استفاده نکنید، بطور مثال این نکته را در نظر بگیرید شما روی یکی از صندلی های فرودگاه نشسته اید و با لپ تاپ کار می کنید ناگهان فرزند یا برادر یا خواهر خردسالتان از کنارتان دور می شود، شما سراسیمه لپ تاپ را روی صندلی کنارتان قرار داده و به دنبال کودک می روید این بهترین زمان برای سرقت لپ تاپ شما است، این گونه اتفاق ها مطمئنا دور از اتظار نیست، پس سعی کنید به هیچ وجه از دستگاه های هوشمندتان در معرض دید افراد استفاده ننمایید و آن را از دید افراد مخفی نگهدارید!

مورد دیگر مخفی نگه داشتن لپ تاپ در ماشین تان است، هیچ گاه لپ تاپ و یا کیف لپ تاپ را روی صندلی خودرو قرار ندهید که در معرض دید افراد باشد، چرا که کافی است سارق آنرا در محل هایی همچون پمپ بنزین، ترافیک پشت چراغ قرمز و … مشاهده کند کافی است یک فرصت مناسب برای سارق پیش آید تا شما با لپ تاپ تان برای همیشه خداحافظی کنید! همیشه لپ تاپ تان را در ماشین مخفی نگه دارید ژاکت تان را روی آن بکشید یا آن را در قسمت های مخفی خودرو نگه داری کنید.

چگونه از لپ تاپ مان در طول سفر مراقبت کنیم؟

گذاشتن پسورد بر روی درایو ها

برای حفظ امنیت اطلاعات تان در لپ تاپ سعی کنید همیشه از اطلاعات تان پشتیبان داشته باشید، سعی کنید این بک آپ اطلاعات مهم تان را در خانه نگهداری کنید، تا در صورت مفقود شدن لپ تاپ تان در هنگام سفر اطلاعات مهم تان از بین نرود، برای جلوگیری از انتشار اطلاعات سعی کنید درایوهایتان را که شامل اطلاعات مهم هستند قفل نمایید، تا از دسترس سارقان در امان بماند، گاهی اوقات سرقت یا مفقود شدن لپ تاپ علاوه بر آسیب مالی باعث انتشار اطلاعات شخصی افراد می گردد، که گاهی اوقات غیرقابل جبران است، پس همیشه در درایو هایی را که حاوی اطلاعات مهم و شخصی هستند را با برخی از نرم افزارها رمزگذاری کنید. در ویندوز 7 خود سیستم عامل دارای نرم افزار Bitlocker است، با راست کلیک روی هر درایو و زدن دکمه Turn On Bitlocker درایو مورد نظرتان را قفل کنید.

همیشه فکر کنید که در یک مکان عمومی هستید

همیشه موقعیت تان را در نظر بگیرید، در هنگام استفاده از شبکه های بی سیم در مکان های عمومی از اتصال های غیر ایمن بپرهیزید، سعی کنید همیشه آنتی ویروس تان بروز باشد و دیوار آتش فعال! از درخواست های ورود به سیستم تان جلوگیری کنید، گاهی اوقات برخی افراد در اماکن عمومی از شما اجازه می گیرند تا وارد سیستم شما شوند، اگر شما به پیام ارسال شده توجه نکنید و بدون در نظر گرفتن دلیل پیام اوکی کنید، دچار مشکل بزرگی بنام سرقت اطلاعات تان خواهید شد، پس حتما سعی کنید تمام پیام هایی را که در دسک تاپتان ظاهر می شود را بررسی کنید و از تایید پیام های ناشناس جدا خوردداری کنید.

در هنگام چک کردن حساب های بانکی تان از شبکه های ناشناس بیسیم، حتما از آدرس اینترنتی و درگاه امن Https مطمئن شوید، اگر اتصال تان ایمن بود و در ابتدای آدرس اینترنتی Https ظاهر شد آن گاه اطلاعات تان را وارد کنید!

همراه داشتن اطلاعات کامل لپ تاپ

سعی کنید همیشه اطلاعات لپ تاپ تان را از جمله مدل، شماره سریال بدنه و … را به همراه داشته باشید تا در صورت مفقودی یا سرقت آن را به پلیس برای پیگیری شکایت تحویل دهید. همیشه این اطلاعات روی لپ تاپتان هست، از قسمت اطلاعات لپ تاپ توسط دوربین گوشی همراه تان عکس بگیرید تا این اطلاعات همیشه در کنارتان باشد.

اگر پیشنهادی در مورد امنیت دستگاه های هوشمند در حین سفر داشتید آن را در قسمت نظرات مطرح کنید تا سایر کاربران و خوانندگاه این وبلاگ نیز از آن ها استفاده کنند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید