مستند اورست فراتر از حد مجاز

توسط

در آوریل و می سال 2006، Discovery Channel تلاش های صعود به قله اورست را توسط کوهنوردان گروه اعزامی راهنمای مجرب راسل برایس، کسی که در قسمت شمالی کوه کار کرده و دارای تجارب زیادی است، در تبت مستند کرده است.

با استفاده از تکنولوژی های برش لبه، شامل ویدئو در ارتفاع بالا و دوربین های کوچک نصب شده بر روی کلاه های شرپاها و همچنین اراده سنت گرای انسانی، تولید شش قسمت نه تنها بینندگان را به قله اورست می برد بلکه سفر شگفت انگیزی را از افرادی که تلاش می کنند به یک هدف تقریبا غیرممکن برسند ثبت می کند.

سری مستندهای سفر دو ماهه از آغاز تا پایان، مبارزات برجسته، اوج گیری ها، سقوط ها و پیروزی هایی برای افرادی است که از سرتاسر دنیا تلاش می کنند به بلندترین قله جهان برسند. فیلم دارای هشت عدد DVD است و هر یک از دیسک ها دارای یک قسمت با یک نام مجزا مدت زمان 45 دقیقه است.

قسمت 1 رویاپردازان
قسمت 2 بر روی طناب ها
قسمت 3 روز قضاوت
قسمت 4 رکورد جهانی
قسمت 5 راه طولانی بازگشت
قسمت 6 منطقه مرگ
قسمت 7 نقطه شکست
قسمت 8 همین حالا یا هیچ وقت

پایان فیلم است و فصل کوهنوردی دیگری رو به پایان است و هر کسی در گروه اعزامی تلاش می کند تا قله را فتح کند اما هفت کوهنورد دیگر جان سپرده اند. یکبار دیگر، سوالاتی در مورد حکمت اجازه دادن به تازه کارها برای تلاش در راه صعود به اورست پیش می آید. راسل می گوید: وقتی روی خوش نشان نمی دهد، واقعا دردسر است و من فکر می کنم ما افراد زیادی را در اطرافمان داشته ایم که مطلقا نمی دانستند که آب و هوا چقدر می تواند بد باشد و اورست چقدر می تواند جانفرسا باشد.

گروهی از کوهنوردان معروف که در این مجموعه مستند ایفای نقش کرده اند:

برای مشاهده جزئیات بیشتر، از این صفحه بازدید کنید.

1 نظر
  1. آیدا 5 سال قبل
    پاسخ

    سلام. ممنون از سایت خوبتون ولی چرا این مستند فقط قسمت یکش تو کل اینترنت موجوده؟ پس بقیه قسمتا چی!

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید