هاستل های ارزان در هند برای کوله گردها

توسط

خیلی ها آرزوی سفر و کوله گردی دارند و تنها چیزی که مانع شان می شود ترس از هزینه هاست. اگر می خواهید تازه شروع به جهانگردی کنید، برایتان لیستی از هاستل های ارزان و مناسب در هند را آماده کرده ایم که می توانید با بودجه ای بسیار کم در آن ها اقامت کنید، به خصوص که هند کشوری است که به راحتی می توانید به آن سفر کنید.

سبیل (Moustache)، جایپور

سرزمین قلعه های طلایی پر از معماری های زیبا و مکان های نفس گیر است. اگر قصد سفر به جایپور در هند را دارید این هاستل برای اقامت تان پیشنهاد می شود. این هاستل که کنار میدان گنپاتی قرار دارد بسیار زیباست و فاصله اش با فرودگاه 12 کیلومتر است. یک روز اقامت در این هاستل با 6 نفر حدود 6 دلار هزینه دارد که قیمت بسیار ارزانی است.

هاستل استاپز (Stops)، واراناسی

کمی که به شرق بروید، این هاستل را می بینید. واراناسی شهر بسیار زیبایی است و این هاستل بهشت کوله گردهاست. یک روز اقامت در این هاستل به طور مشترک با 6 نفر، 9 دلار هزینه دارد. این هاستل امکانات خوبی دارد و دکوراسیون جالبی دارد.

تخت و چای، دهلی

دهلی معمولا نقطه ی شروع مناسبی است ولی امکانات بسیار گرانی دارد. برای همین این هاستل را به شما پیشنهاد می کنیم. این هاستل با مرکز تواناسازی افراد با ضایعه ی نخاعی ارتباط دارد و هر روز که بیدار شوید می توانید با افرادی ارتباط برقرار کنید که در حال سعی کردن برای بازگشت به جامعه هستند. این هاستل کمی گران تر است و یک اتاق حدود 67 دلار هزینه دارد. البته بخشی از این هزینه به این موسسه خیریه کمک می شود.

Youth Hostel، کلکته

گزینه ی بعدی، این هاستل در شهر شادی، کلکته است. این هاستل اتاق های زیبا و خوبی دارد و هزینه ی معقولی پرداخت می کنید. در این هاستل خیلی گرم با شما برخورد می کنند. هزینه ی اقامت در این هاستل برای یک روز بین 7 و نیم تا 9 دلار است.

By the way، چراپونجی

این منطقه در شرقی ترین قسمت های هند قرار دارد و مکان عالی ای برای کوله گردهاست. هزینه ی اقامت این هاستل فقط 4 دلار است! این هاستل ساده و غیرلوکس محل اقامت خوبی برای یک کوله گرد هاست.

Jungle by The Hostel Crowd، گوا

حالا می رسیم به نقاط جنوبی تر هند. گوآ مکانی است که می خواهید زیاد در آن خرج کنید ولی بهتر است هزینه ی محل اقامت نپردازید. این هاستل بین 6 تا 9 دلار قیمت دارد و نزدیک ساحل قرار دارد. اگر به تنهایی سفر می کنید اینجا بهترین گزینه است چون پر از مسافر و توریست های خارجی است که می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

Zostel، گوآ

این هاستل همه جای هند شعبه دارد و جای بسیار خوبی است. هزینه ی اقامت آن 9 دلار است.

مهمانخانه ی Swades، پوندیچری

این محل بسیار راحت و نزدیک به ساحل است. این منطقه با قدمت بالا، سواحل زیبا و معماری فرانسوی جای مناسبی برای اقامت است. کسانی که این مهمانخانه را اداره می کنند، انگلیسی و فرانسوی هم صحبت می کنند و میزبان های بسیار خوبی برای مسافران و کوله گرداها هستند. هزینه اقامت در این محل 15 دلار است.

مرکز بازپروری، بنگلور

این مکان بازی، تلویزیون، کتاب، وای فای و راهنمای رایگان دارد. از این نوع مکان ها بهترین استفاده را برای اقامت می توان کرد. این اقامتگاه بین 9 تا 12 دلار هزینه دارد و به مناظر زیبا بسیار نزدیک است.

Vedanta، وارکالا

این هاستل شگفت آور در مکان زیبایی در جنوب هند قرار دارد. در این هاستل همه ی سازها موجودند و می توانید از آن ها استفاده کنید. این هاستل خیلی هم ارزان است و حدود 4 و نیم دلار قیمت دارد.

برچسب ها :

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید