مهمان نواز ترین مردم دنیا از کدام کشورها هستند؟

توسط

هیچ روش علمی ای برای اندازه گیری میزان محبت و صمیمیت مردم محلی هر کشور وجود ندارد. برای فهمیدن آن باید فقط به احساس خود از نحوه برخورد افراد آن کشور و نتیجه نظرسنجی های عمومی توجه کنید.

با این حال، مردم برخی از کشورها به دلیل ویژگی های خاص رفتاری خود به عنوان مهمان نوازترین کشورهای دنیا شناخته می شوند.

1. ایرلندی ها

در یکی از کتاب های لونلی پلنت که در سال 2008 منتشر شد مردم ایرلند مهمان نواز ترین مردم دنیا شناخته شده بودند. اینکه ایرلندی ها چقدر از کانادایی ها و یا ایرانی ها مهمان نوازترند جای بحث دارد! اما واقعیت این است که شهروندان این کشور واقعا مهربان و دوست داشتنی هستند. برخی به اشتباه می گویند که ایرلندی ها همیشه از وضعیت آب و هوا، مشکلات اقتصادی و قیمت های بالا شکایت می کنند. رفتار مهربان مردم ایرلند باعث می شود که علی رغم بدی آب و هوا، باز هم این کشور یکی از بهترین مقاصد گردشگری دنیا باشد.

2. استرالیایی ها

استرالیایی ها مردمی مهمان نواز و صمیمی هستند و در جایگاه دوم این لیست قرار دارند. مهمان نوازی مردم این سرزمین باعث می شود که هر گردشگری که به این کشور دوردست سفر می کند فکر کند که در خانه خودش است. گردشگرانی که به کشور استرالیا سفر کرده اند معتقدند که امکان ندارد کسی در این محل احساس تنهایی کند. مردم همیشه آماده اند تا نوشیدنی خود را با شما تقسیم کنند و این یعنی سفر به این قاره کوچک هیچ وقت کسل کننده نخواهد بود.

3. کانادایی ها

طبق مطالعاتی که شاخص برند ملی در سال 2008 بین 20 هزار شهروند بالغ در 20 کشور مختلف انجام داد کانادا در بین 50 کشور دیگر، مهمان نوازترین کشور شناخته شد. این رویکرد علمی برای انتخاب مهمان نوازترین ملت ها به نظر کمی رسمی می آید اما کانادایی ها شایسته این لقب هستند. کتاب راهنمای مسافرتی «لونلی پلنت» حتی از این که چگونه مردم کشوری با این شرایط سخت آب و هوایی می توانند تا این حد مهربان و اجتماعی باشد تعجب کرده است. زندگی کردن در کشورهای سردسیر واقعا سخت است و مهمان نواز بودن در این هوای سرد واقعا شایسته تقدیر است.

4. ایرانی ها

کتاب راهنمای مسافرتی «لونلی پلنت» مردم ایران را گرم و جالب توصیف می کند. یکی از روزنامه نگاران کشورهای غربی بعد از بازگشت از سفر به ایران در روزنامه خود نوشت که مردم ایران مهمان نوازترین مردم روی زمین هستند. این نظر روزنامه نگاری بود که روی افکار عمومی نفوذ زیادی داشت. مردم ایران که همیشه لبخند به لب دارند بسیار صمیمی و ساده زندگی می کنند. ایرانی ها همیشه با دادن چای به مسافران، دعوت آن ها برای شام و حتی دعوت به شرکت در جشن های مختلف آماده کمک به مسافران هستند.

5. گرجی ها

طبق نتیجه نظرسنجی های مختلف گرجستانی ها در مکان پنجم مهمان نوازترین مردم جهان قرار دارند. مسافران غربی می گویند که گرجستان نه فقط به دلیل زیبایی های طبیعی، چشمه های بکر، آب های معدنی و کلیساهای باستانی بلکه به دلیل مردم شاد و مهمان نواز خود شایسته توجه است. اما با این حال باید در اینجا مراقب رفتار خود باشید، یکی از بزرگ ترین توهین ها در گرجستان این است که تعارف نوشیدنی آن ها را رد کنید. با اینکه اخیرا کارهای بعضی از سیاستمداران گرجستان تصویر مهمان نوازی این کشور را لکه دار کرده است اما باید این را در نظر گرفت که رفتار سیاست مداران را نباید با مردم محلی یکی دانست.

برچسب ها :

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید