ایران میزبان اجلاس جهانی و آسیایی کوهنوردی در سال 2017

توسط

در جریان برگزاری اجلاس فدراسیون جهانی کوهنوردی؛ تمامی اعضای حاضر، ایران را به عنوان میزبان این اجلاس و مجمع عمومی این اتحادیه در سال 2017 برگزیدند.

به گزارش روابط بین الملل فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی؛ همزمان با برگزاری مجمع اتحادیه جهانی کوهنوردی در سئول کره جنوبی که با حضور «رضا زارعی» رئیس و دو نماینده از فدراسیون کشورمان همراه بود، با توجه به نامزدی کشورمان جهت میزبانی اجلاس سال 2017؛ تمامی اعضای حاضر، ایران را به عنوان میزبان مجمع عمومی این اتحادیه در سال 2017 برگزیدند.

لازم به ذکر است؛ میزبان اجلاس سال 2016 این اتحادیه نیز کشور در ایتالیا خواهد بود. گفتنی است؛ کشورمان در ماه فوریه 2016 نیز میزبان مجمع عمومی فدراسیون جهانی سنگ نوردی خواهد بود. این تصمیم در جریان برگزاری اجلاس این اتحادیه گرفته شد.

این نشست با حضور اعضای آسیایی، 47 شرکت کننده از 18 کشور، در محل نمایندگی سازمان یونسکوی کره با ادای احترام به جانباختگان زلزله نپال آغاز به کار کرد. سپس رئیس فدراسیون جهانی کوهنوردی «فریتز وریلنت» ضمن خوش آمد به حاضران و تقدیر از میزبان، اجلاس را افتتاح کرد.

هم چنین رئیس کره ای اتحادیه کوهنوردی آسیا با قدردانی از میهمانان برای حضورشان و تقدیر از حمایت های اتحادیه جهانی کوهنوردی از این نهاد، اتحادیه آسیا را خانواده ای بدور از اهداف سیاسی و تنها در نقش علاقه مندان محیط کوهستان دانست.

در این نشست ایران به عنوان نائب رئیس آسیا ضمن ارائه گزارش فعالیت های فدراسیون کوهنوردی کشورمان، پیشنهاد فعال تر کردن سایت اتحادیه کوهنوردی آسیا، توجه بیشتر کشورهای آسیایی به محیط زیست کوهستان ایجاد ساختار کمیسیون ها اتحادیه آسیا را نیز ارائه کرد.

این اجلاس با تعیین حق عضویت سالانه اعضا، حضور اعضای جدید و گزارش فعالیت های سال 2015 اعضا و برنامه های سال 2016 ادامه یافت.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید