مشکلات بهترین مقصد گردشگری 2016

توسط

سایت نشنال جئوگرافی، ایران را برترین مقصد در میان 16 مقصد مهم گردشگری سال 2016 جهت سفر اتباع بریتانیا قرار داده است. البته نشریه معتبر سفر و اوقات فراغت نیز با ارائه لیستی از 50 مکانی که در سال 2016 باید به آن سفر کرد ایران را پنجمین مقصد برتر سفر این سال معرفی کرده است.

این در حالی است که بر اساس طرحی که کنگره آمریکا تصویب کرده است، سفر به ایران نمره منفی در صدور ویزای آمریکا خواهد داشت. امری که به صورت مستقیم تاثیر منفی در ورود گردشگران به ایران را خواهد داشت.

بر اساس طرح مجلس نمایندگان آمریکا، شهروندان 38 کشور که برای سفر به آمریکا نیازی به دریافت ویزا ندارند و در صورت سفر به ایران، برای رفتن به آمریکا باید ویزا بگیرند! اگرچه در این طرح به صورت مستقیم از ایران نامی برده نشده است، اما ایران نیز شامل کشورهایی می شود که از نظر دولت آمریکا “حامی تروریسم” هستند و ایران در این فهرست قرار دارد.

این طرح با 407 رای موافق در مقابل 19 رای مخالف تصویب شد و پیش از آنکه رسمیت یابد باید در مجلس سنا هم تصویب شود و به امضای باراک اوباما نیز برسد.

به این ترتیب با اعمال اصلاحاتی که در مجلس نمایندگان به تصویب رسیده است، اگر کسی پس از ماه مارس 2011 که جنگ داخلی در سوریه آغاز شد، به کشورهای سوریه، عراق، ایران و سودان سفر کرده باشد، برای سفر به آمریکا نیازمند دریافت ویزا خواهد بود. گذشته از این، سفر شهروندان عراق و سوریه به آمریکا، بدون دریافت ویزا غیرممکن خواهد بود، حتی اگر تابعیت دوگانه داشته باشند.

کسانی که مشمول دریافت ویزای آمریکا می شوند باید از فرآیند معمول آن بگذرند و پیش از دریافت روادید برای مصاحبه حضوری به سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنند. بر اساس این طرح همچنین کسانی که به سوریه یا عراق سفر کرده اند تا 5 سال امکان سفر بدون ویزا به آمریکا را از دست خواهند داد. این طرح به وزارت امنیت داخلی آمریکا این امکان را می دهد که در صورت لزوم کشورها را از سیستم معافیت ویزا حذف کند.

بدین شکل یکی از برترین مقاصد گردشگری سال 2016 در دوگانگی سیاست های غرب و اعمال تحریم های جدید باز هم مشکلات ورود گردشگران را به خود خواهد دید. اتفاقی که می توانست موجب تحرکی بزرگ در اقتصاد کشورمان و البته رونق جوامع محلی شود.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید