سیزدهم تیر روز تولدم و روز ملی دماوند

توسط

روز تولد از آن روزهاست که نمی دانم باید شاد باشم یا غمگین! شاید شاد به خاطر اینکه یک سال به سنم اضافه شده است و باتجربه تر شده ام! شاید هم غمگین به خاطر اینکه یک سال از عمرم کاسته شده است! واقعا نمی دانم الان شادم یا غمگین! امروز تولد من است.

چشم هایم خیس آرزوست، دست هایم در اشتیاق و تو برای میلادم نگاهت پر محبتت را هدیه کن. چشمهایم را می بندم و به آرزوهایم لبخند می زنم و شمع ها را فوت می کنم. به یاد آرزوهایی که بر باد رفت، به امید روزهایی که در پیش دارم، به امید موفقیت ها، به امید دستیابی به اهداف پیش رو، به امید آرامش آرامش و آرامش! به امید سلامتی، آرامش و شادی خانواده ام، دوستانم، همکارانم و هم چنین شمایی که دارید این مطلب را می خوانید.

من در شروع روزهای گرم تیرماه سال 64 که ایران درگیر جنگ با عراق بود در بیمارستان میرزا کوچک خان پونک به دنیا آمدم، مادرم تاکنون چند بار برایم از حال و هوای آن شبی که به دنیا آمده ام گفته است: “صدای هواپیماهای نظامی قطع نمی شد و همه جا صدای بمباران به گوش می رسید. صدام گور به گور شده دست از بمباران بر نمی داشت و چندین هفته بود که گوش هایمان به صدای هواپیماها و انفجارها عادت کرده بود. آن شبی که تو قرار بود به دنیا بیایی خیلی استرس و دلشوره داشتم. یکی دو ساعت از شب گذشته بود که اتاق بغلی مان توسط یک بمب با خاک یکسان شد. من به همراه 6 خانم دیگر در یک اتاق بودیم. همان شب هر کدام مان یک پسر به دنیا آوردیم. پرستاران به ما تبریک گفتند، یکی از آنها که خیلی پرشور و همیشه خندان بود می گفت: امشب 7 تا رزمنده به ارتش ایران اضافه شده، نگران نباشید این کماندوها در کنار مامان هاشون هستند و ازتون مراقبت می کنند”. خلاصه منم در جنگ سهمی داشتم. هووووم … بله!

نمی دانم شما در روز تولدتان چه حسی دارید؟ یادم می آید قبلا همیشه در روز تولدم خیلی خوشحال بودم هرچند اتفاق خاصی هم نمی افتاد و حتی اگر هیچکس هم به من تبریک نمی گفت، همه آن حس های خوب و لذت هایی که روز تولد دارد را شخصا به خودم تزریق می کردم و اجازه نمی دادم تنهایی و کمبودها ناراحتم کنند (قسمت شاد و موزیکال ماجرا). البته مواردی هم بود که در روز تولدم خیلی داغون و افسرده بودم (سکانس های تراژدی و شبه فیلم هندی ماجرا) که معمولا در این جور مواقع با گوش دادن به موسیقی های مورد علاقه ام و تماشای فیلم و گردشی یکی دو ساعته توی باغ و گاهی صعود به یک قله دم دست و کوهپیمایی یک روزه خودم را روبراه می کردم (به مانند پایان همیشه خوش فیلم های ایرانی). کوهستان همیشه بهترین و مهم ترین چیزی بوده که به من آرامش داده است. هنوز هم کوه و طبیعت برای من آرامش و لذت را در پی دارد و این عشق تا همیشه در وجودم باقی خواهد ماند.

چند سالی است که از یادآوری روز تولد یک جور ترس ته دلم به وجود می آید. نمی دانم دلیلش چیست؟ وقتی دور و برم را نگاه می کنم، می بینم همه چیز آن طوری نیست که می خواهم! دوست دارم زمان را متوقف کنم تا رسیدن به آرزوها و خواسته هایم میسر شوند و بعد به زمان کنونی برسم و پا به پای زندگی ای که می خواهم داشته باشم حرکت کنم ولی چه می شه کرد؟ می دانم که این آرزو دست نیافتنی است و عمر دارد مثل آب روان می گذرد لذا باید بنشینم بر لب جوی و گذر عمر را تماشا کنم.

حقیقت این است که زندگی همین لحظاتی است که داریم پشت سر می گذاریم پس باید از لحظه لحظه آن لذت برد و شاد بود. ما همیشه در حال ساختن خاطرات هستیم. زمان حال در آینده همان “یادش بخیر قدیما” ی سالهای آینده زندگی مان است. پس زنده باد زمان حال!

بچه های شرکت امروز غافلگیر و سورپرایزم کرده و با خرید شیرینی و برگزاری مراسمی تولدم را به اتفاق جشن گرفتیم. البته یک اتفاق ویژه دیگر هم روی داد و آن اینکه تولد من با تولد یکی از همکاران (خانم لطیفی) همزمان شد به همین خاطر سر بریدن کیک و فوت کردن شمع ها می خواستیم دعوا کنیم. سپاسگذارم از همگی همکاران و دوستان گرامی ام که به فکرم بودند و یادشون نرفته بود که امروز تولدم است و با این کارشان خوشحالم کردند. از برادران عزیزم مهدی و مهران تشکر ویژه دارم. هم چنین از تمامی دوستانم که توسط پیامک، تلگرام، ایمیل و به طرق مختلف تولدم را تبریک گفتند نیز خیلی خیلی متشکرم.

و اما خبری خوب در حوزه گردشگری! امروز شنبه (سیزدهم تیر 94) در سالروز تولدم و مصادف با روز ملی دماوند، در 39امین اجلاس میراث فرهنگی یونسکو، محوطه باستانی «شوش» و منظر فرهنگی «میمند» مورد بررسی قرار گرفتند و با اکثریت آراء به عنوان هجدهمین و نوزدهمین اثر جهانی ایران در فهرست یونسکو به ثبت رسیدند.

از اینکه در چنین روزی، اتفاق به این خجستگی برای ایران روی داده است خیلی خوشحالم. بدون شک ثبت آثار هرچه بیشتر میراث فرهنگی و طبیعی کشور در فهرست جهانی یونسکو، تاثیر زیادی در رشد و توسعه گردشگری ایران دارد و باعث افزایش سفر گردشگران خارجی به ایران و ایرانگردی خواهد داشت. می توانید این خبر خوب و خوش گردشگری و میراث فرهنگی ایران را در بخش اخبار گردشگری وب سایت تخصصی سفر و گردشگری ایران یعنی دنیای سفر بخوانید. لینک خبر

روز تولد یک روز عادی از روزهای عمر هر کس و جزء لاینفک از زندگی اوست. امیدوارم این روز برای شما بهترین روز در طول هر سال زندگی تان باشد. برای شما آرامش، سلامتی، موفقیت، شادی و لذت در زندگی را آرزومندم.

22 نظر
 1. محمد صدقی 9 سال قبل
  پاسخ

  میثم جان تولدت رو تبریک میگم و برات بهترینها رو آرزو دارم. شاد و سلامت باشید.

 2. مهوش 9 سال قبل
  پاسخ

  به به جشن تولد. امیدوارم همیشه سربلند و پایدار باشی. تبریک میگم

 3. یوسف 9 سال قبل
  پاسخ

  سلام، اون سمت راستی خودتی. مطلب قشنگی بود انسان که بزرگتر میشه از یه سنی به بعد یه جور دلهره ناخودآگاه درش ایجاد میشه. میثم عزیز و دوست داشتنی شاد باشی و سلامت. تولدت مبارک

 4. حلیمه 9 سال قبل
  پاسخ

  تولدت مبارک ان اشااله همیشه شاد باشی زندگیت توام با ارامش

 5. موژان 9 سال قبل
  پاسخ

  همیشه در آرامش باشی
  و
  تولدت مبارک

 6. سارا صفائیان 9 سال قبل
  پاسخ

  سیزده تیر (جشن تیرگان)، جشن گرامیداشت ستاره باران آور (تیشتر) و کمان کشیدن آرش کمان گیر و پرتاب تیر از فراز البرز، بر فاتحان دماوند خجسته باد.

 7. پاک سرشت 9 سال قبل
  پاسخ

  Dembaş heval Mêysem û rojbûna te pîroz be!

 8. تکتم 9 سال قبل
  پاسخ

  تولدتون مبارک، امیدوارم همیشه خنده رو لبهاتون باشه، چه کنار دوستان باشید چه نباشید، زنده باشید

 9. مستانه منصوری 9 سال قبل
  پاسخ

  تولدت مبارک کوهنورد
  امیدوارم بدون نیاز به توقف زمان، به تمام آرزوها و خواسته هایت برسی.

 10. اسماعیل رزم آرا 9 سال قبل
  پاسخ

  ​تولدت مبارک میثم جان … با آرزوی موفقیت و خوشبختی

 11. ابوذر فیروزی 9 سال قبل
  پاسخ

  سلام تولدتون مبارک انشالله سال خوبی پیش رو داشته باشی

 12. فاطمه رسولی 9 سال قبل
  پاسخ

  باسلام. تولدتونو تبریک میگم. امیدوارم 120 ساله بشین. تولد منم هفته پیش بود. هفتم تیر. بازم تبریک میگم

 13. ملیحه 9 سال قبل
  پاسخ

  سلام تولدت مبارک ان شا الله تولد صد سالگیت. چ جالب روز دماوند و تولدت واسه تو که اینقدر حرفه ای کوهنوردی رو دنبال میکنی توی یک روز افتاده. خیلی جالب بود واسم

 14. فاطمه 9 سال قبل
  پاسخ

  تولدت مبارک میثم عزیز، امیدوارم همچنان چای به راه باشه در دفتر…

 15. Dele Gakovo 9 سال قبل
  پاسخ

  ‪Сретан рођендан

 16. ستاره 9 سال قبل
  پاسخ

  توووووووووووولدت مباااااارک
  با آرزوی روزهای قشنگ تا جشن سال آینده

 17. رضا بنفشه 9 سال قبل
  پاسخ

  سلام، تولدت مبارک و سالها سالم و سلامت باشی
  قله های بسیاری فتح کنی

 18. هاشم 9 سال قبل
  پاسخ

  Happy birthday to dear meisam

 19. دلارام 9 سال قبل
  پاسخ

  سلام به آقا میثم عزیز. تولدت را با دو روز تاخیر تبریک میگم. همیشه سلامت، شاد و دل زنده باشی. قله های موفقیت از آن توست

 20. تینا 9 سال قبل
  پاسخ

  متن زیبایی است. مجدد زادروزتون خجسته باد.

 21. مینا 9 سال قبل
  پاسخ

  سلام و تولدتون مبارک، تولد منم سیزده تیر ماه هست مشتاقم با تیم کوهنوردی شما راهی دماوند بشم. جمعه

 22. محمد خلیلی 8 سال قبل
  پاسخ

  چقدر دیر دیدم میثم جان… با اینحال تبریک میگم

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید