زندگی کوچ گری چگونه است؟

توسط

اگر به گردشگری و سفر علاقه مند باشید به احتمال زیاد در وب سایت های انگلیسی زبان در مورد سبک زندگی nomadic مطالبی دیده یا خوانده اید. سبکی که شاید بسیاری از ما آرزوی آن را داریم ولی رسیدن به آن را غیرممکن می بینیم.

شاید در فیلم ها یا دوروبرتان آدم هایی را دیده باشید که همیشه در سفرند و مثل عشایر همیشه در حرکت هستند.

ویژگی های این نوع زندگی:

انسان های همیشه در سفر، خانه ی دائمی ندارند. محلی دارند که بتوان اسمش را خانه گذاشت ولی هیچوقت بیش از چند روز یا چند ماه آنجا نمی مانند. همیشه در تغییر و حرکتند و هرجا که ساکن شوند موقتی است.

در این نوع زندگی، در حرکت بودن مسئله ی مهم زندگی است و بقیه مسائل مثل شغل و رابطه طبق این شیوه انتخاب می شوند. یعنی یک کوچ گر، بقیه مسائل زندگی اش را باتوجه به این نوع سفر تنظیم می کند.

در این نوع زندگی فرد سعی می کند تعلقی نداشته باشد که او را از در سفر بودن همیشگی باز دارد. مثل شغلی که نمی توان از آن بیرون آمد، حیوان خانگی ای که نمی توان از آن دل کند، دوستی که نمی تواند این شیوه از زندگی را قبول کند.

Nomadic Life یا زندگی به روش کوچ (کوچ گری) یک گروه سه نفره از گردشگران
Nomadic Life یا زندگی به روش کوچ (کوچ گری) یک گروه سه نفره از گردشگران

افراد در کوچ، انسان های باهوش، آسان گیر و جذابی می شوند. این بخاطر تجربه هایی است که در طول سفر می توانند بدست بیاورند، دیدن رسوم و افراد مختلف و بودن در شرایط متغیر.

این افراد زندگی را سخت نمی گیرند. دائم در تغییر بودن به آن ها یاد می دهد که هیچ چیز ماندنی نیست و همه چیز موقتی است. با این نگرش نمی توان خیلی غم دنیا را خورد.

سفر سبک یکی دیگر از ویژگی های این نوع زندگی است. کوله شان خانه شان است و چون خانه برایشان مهم نیست پس بهتر است آزاد و سبک باشند. هر چیزی که لازم ندارند را دور می اندازند.

این افراد خوشرو و محترم می شوند. آن ها در اجتماع هستند و لازم است که تنها نباشند.

افراد همیشه در سفر سریع فکر می کنند و خود را با شرایط وفق می دهند. در سفر و در شرایط سخت متبحر شده اند و می دانند در هر شرایطی چه تصمیمی بگیرند. آدمی که در مورد هر چیزی به سختی می تواند تصمیم بگیرد خیلی خوب است که مدتی این شیوه از زندگی را تجربه کند.

حال سوال اینجاست که آیا دوچرخه سواران و کوهنوردانی را که برای مدتی به اجرای برنامه های مورد علاقه شان می پردازند را می توان جز افراد کوچگرد به حساب آورد یا خیر؟

لطفا نظرات خود را در باره این پرسش و همچنین در باره تجربیات خود از این گونه زندگی و سفر را از طریق ارسال دیدگاه در اختیار ما قرار دهید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید