امدارسانی در کوه کرکس

توسط

با تلاش تیم امداد و نجات کوهستان، کوهنورد گم شده اصفهانی در ارتفاعات کوه کرکس لحظاتی پیش پیدا و از مرگ حتمی نجات پیدا کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر نطنز در گفت و گو با وب سایت خبری تحلیلی دنیای سفر گفت: صبح امروز یک زوج کوهنورد اصفهانی به قصد صعود به قله کرکس نطنز از منطقه کشه کوه پیمایی خود را آغاز می کنند. به علت برودت هوا همسر کوهنورد اصفهانی در جانپناه اول در میانه راه مانده و مرد کوهنورد به طرف قله مسیر را ادامه می دهد.

اصغر سلطانی گفت: حدود ساعت 4 بعد از ظهر متصدی جان پناه متوجه می شود که همه کوهنوردان بازگشته ولی این کوهنورد بازنگشته و مطمئن می شود وی مسیر را گم کرده باشد و ساعت 18 با تیم امداد و نجات هلال احمر نطنز تماس حاصل می کند.

وی بیان کرد: ساعت 18:30 دقیقه تیم امداد و نجات کوهستان متشکل از 12 جوان زبده و آموزش دیده در اوج بارش برف و بوران و هوای سرد به کوهستان رفته و مشغول گشتن در کوه برای پیدا کردن فرد گمشده شدند. خوشبختانه لحظاتی پیش خبر پیدا شدن کوهنورد مفقودشده که مسیر را گم کرده و به چاله باقره رفته و آنجا گیرکرده بود از طرف تیم امداد و نجات کوهستان واصل و این کوهنورد از مرگ حتمی نجات یافت.

قله ی کوه کرکس در نطنز
قله ی کوه کرکس در نطنز

گفتنی است، قله کرکس به ارتفاع 3895 متر، بخشی از رشته کوه های مرکزی ایران است و مهم ترین کوه شهرستان نطنز (اصفهان) به شمار می رود.

صعود به قله کرکس در چهار فصل امکانپذیر است فقط در فصل زمستان، سرمای بسیار شدیدی در این منطقه وجود دارد و صعود به این قله نیازمند به تجهیزات زمستانی است. پیش بینی 6 روزه وضعیت آب و هوای کوه کرکس توسط سایت Mountain Forecast در ارتفاع های گوناگون میسر است. توصیه می کنم قبل از صعود به کوه کرکس حتما هواشناسی را چک کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید