زوج هندی و صعود جنجال برانگیز به قله اورست

توسط

پلیس هند در صدد است ادعای زوجی هندی که تصاویر صعودشان به قله اورست را در فضای مجازی درج کرده اند، را بررسی کند. این زوج هندی مدعی هستند ماه می گذشته موفق به صعود بام دنیا (اورست) شده اند. این در حالی است که برخی با دیده شک معتقدند ایشان با جعل تصاویرشان بر روی قله چنین ادعای کذبی را نقل کرده اند.

این زوج که به عنوان پلیس در شهر پونا در غرب هند خدمت می کنند، خود در حال پاسخگویی به پلیس در مورد ادعایشان هستند.  یک افسر پلیس در گفتگو با BBC عنوان کرد: علت پرس و جو از این زوج، اعتراض جمعی از کوهنوردان به جعلی بودن تصاویر مربوط به صعود اورست شان است. پلیس همچنین در حال بررسی صحت گواهی صعود ایشان به قله است که توسط وزارت توریست نپال صادر شده است.

این زوج هندی در روز 5 جون در یک کنفرانس مطبوعاتی صعودشان به اورست را تحقق یک رویا خواندند. اما Surendra Shelke یکی از کوهنوردان شهر پونا که از جمله کوهنوردان هندی حاضر در منطقه بود به واسطه نزدیکی کنفرانس مطبوعاتی با روز صعود مورد ادعای این زوج آنرا زیر سوال برد. او معتقد است تصویر فوق از طریق فتوشاپ ایجاد شده است.

عکس مورد بحث و بررسی زوج هندی بر فراز قله اورست!

با این حال مسؤل شرکت Makalu Adventure که سازماندهی صعود این زوج را بر عهده داشته ادعای آن ها را صحیح اعلام کرده است. وب سایت این شرکت همچنین تصاویر صعود زوج هندی را منتشر کرده است.

“موهان لامسال” مدعی است آنها روز 23 می به همراه شرپاهای این شرکت موفق به صعود قله اورست شده اند. او همچنین گفته است: خانم Rathod در راه بازگشت به دلیل بیماری با بالگرد به کاتماندو منتقل شده و پس از یک هفته در کنفرانس مطبوعاتی حضور یافته است. ضمن اینکه مقامات نپالی پس از بررسی تصاویر صعود و گفتگو با ایشان گواهی صعودشان را صادر کرده اند.

موهان لامسال معتقد است برخی به عمد قصد خراب کردن این زوج را دارند.

لازم به ذکر است در میان 70 کوهنورد هندی حاضر در اورست در بهار 2016 تعداد 52 نفر موفق به صعود قله شدند و 3 تن نیز جان خود را از دست دادند.

منبع: کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید