مهم ترین جاذبه های گردشگری فرانسه

توسط

بدون شک، قلب فرانسه پاریس است، پاریسی که خانه موزه های جهانی، معماری و زندگی شبانه به شمار می رود. خارج از پایتخت، شهرهای کوچک، قلعه ها، روستاها و کوه ها نیز جاذبه های زیادی را به گردشگران ارایه می دهند. جاذبه هایی مانند برج ایفل یا کلیسای فونتونی که تبدیل به سمبل فرانسه شده اند.

کاخ ورسای Palace of Versailles‏

کاخ ورسای Palace of Versailles‏

در حالی که شهر پاریس جاذبه های زیادی برای ارایه به گردشگران دارد، کاخ بی نظیر ورسای که در فاصله 30 دقیقه خارج از پایتخت فرانسه واقع شده، 100 درصد ارزش بازدید دارد. در سال 1623 شهر ورسای کوچک و کاخ نیز خانه سنگی کوچکی به شمار می رفت. به مرور زمان، کاخ گسترش پیدا کرده و به صورتی بسیار پرتجمل طراحی شد. در زمان لوئی چهاردهم این کاخ مرکز اصلی سیاست فرانسه بوده است. تنها در دوران انقلاب فرانسه و در سال 1789، پاریس دوباره به قطب فعالیت های سیاسی تبدیل شد. امروز شما می توانید به گردش در کاخ ورسای پرداخته و زبان به تحسین اتاق خواب های شگفت انگیز، تالار آیینه خیره کننده و باغ های زیبای آن که کل ساختمان را احاطه کرده اند بگشایید.

‎برج ایفل Eiffel Tower

‎برج ایفل Eiffel Tower

شاید مهم ترین نشانه شهری که در ارتباط بسیار نزدیکی با کشور فرانسه قرار دارد، برج ایفل باشد. این برج آهنی که در سال 1889 ساخته شده، ورودی نمایشگاه بین المللی بوده است. برج ایفل توسط طراح خود یعنی گوستاو ایفل ساخته شده و به نام او نیز مزین است. از سال 1889 تاکنون، برج ایفل توسط 250 میلیون نفر مورد بازدید قرار گرفته است. هرچند که صف بازدید از این برج می تواند طولانی باشد، اما حتما وقتی را به بازدید از آن اختصاص داده، سایر جاذبه های درون آن را کشف کنید و به تماشای مناظر خیره کننده ای از سکوهای دید برج قابل رویت هستند، بپردازید. برج ایفل در شب با نورپردازی های زیبای خود بسیار دیدنی است. باغ هایی که به نام champs du Mars شناخته می شوند نیز زیر برج ایفل واقع شده اند که بسیار دیدنی هستند.

طاق پیروزی Arc de Triomphe

طاق پیروزی Arc de Triomphe‎‏

‏طاق پیروزی یکی از مهم ترین سازه های موجود در شهر پاریس است و برای مردم فرانسه به عنوان یک سمبل مطرح می شود. این طاق در سال 1836 به عنوان یادبود برای سربازان کشته شده در جنگ های ناپلئون و همچنین انقلاب فرانسه بنا شده است. بیش از 100 سال، طاق پیروزی بزرگ ترین طاق در تمام دنیا بوده است. امروز مکان این طاق در میدان شارل دوگل و در انتهای خیابان معروف شانزالیزه قرار دارد. در پایه قوس، آرامگاه سرباز گمنامی وجود دارد که دارای شعله های ابدی است. برای بازدید از این نقطه تاریخی در پاریس باید به سمت منطقه هشتم رفت.

کلیسا فونتونی Abbey of Fontenay

کلیسا فونتونی Abbey of Fontenay

سفر به فرانسه می تواند به معنی شانسی برای بازدید از بناهای مذهبی بی شماری باشد، اما فقط تعداد اندکی از آن ها هستند که به اندازه کلیسای فونتونی شاخص باشند. این کلیسا که در شهر کوچک مارمانی Marmagne واقع شده، در اصل در سال 1118 به سبک رمانسک ساخته شده بود. برخلاف سن زیاد این کلیسا، بیبشتر قسمت های کلیسای اصلی، دست نخورده باقی مانده است. در بازدید از کلیسا فونتونی می توان از اتاق ناهارخوری، اتاق های راهبان و حتی خوابگاه های چهره های مذهبی مشهور قرن های گذشته دیدن کرد.

پل میلائو Millau Viaduct

پل میلائو Millau Viaduct

‏‏‏در جنوب فرانسه، شهر کوچک میلائو قرار گرفته، هرچند این اسم ممکن است برای شما ناآشنا باشد، میلائو استحقاق آن را دارد که در لیست سفر شما به فرانسه قرار گیرد و علت این امر نیز پل میلائو است. پل میلائو، یک پل کابلی شگفت انگیز است که در دهانه رودخانه ی تارن Tarn قرار گرفته و ابعاد و ارتفاع آن رکوردهای بسیاری را شکسته اند. هر چند که این پل در سال 2004 بازگشایی شده و با این توصیفات جز جدیدترین نشانه های فرانسه است، اما به خاطر طراحی غیرعادی خود جز جاذبه های تاثیرگذار فرانسه به شمار می رود. علاوه بر این، پل میلائو با مناظر بسیار شگفت انگیزی احاطه شده که می توانند به عنوان پس زمینه ای در بهترین عکس های قابل تصور خودنمایی کنند.

موزه لوور Musée du Louvre

موزه لوور Musée du Louvre

موزه لوور در مرکز شهر پاریس واقع شده است. بیش از 35 هزار اثر هنری در 8 بخش مختلف موزه لوور نگهداری می شوند. موزه لوور با بیش از 9.5 میلیون بازدیدکننده در سال، پربازدیدترین موزه جهان است. موزه لوور از سال 1793 میلادی تا امروز به عنوان «موزه عمومی» فعال بوده است. تمرکز موزه لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه ها در این موزه جای گرفته اند که از آن جمله می توان به لوح حمورابی، تابلوی بانوی صخره ها و تابلوی مونالیزا اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد.

نوتردام پاریس Notre Dame de Paris

نوتردام پاریس Notre Dame de Paris

کلیسای نوتردام پاریس که در منطقه چهارم شهر پاریس واقع شده دارای معماری گوتیک است و در قرن چهاردهم ساخت آن تکمیل شده است. شاید بتوان گفت که این کلیسا مشهورترین کلیسای جهان است. کلیسای نوتردام در رمان گوژپشت نوتردام از ویکتور هوگو نیز بازنمایی شده است. این مکان همچنان کارکرد اصلی خود را حفظ کرده و می توان برای شرکت در مراسم دعا در آن حضور به هم رساند. هرچند امکان گردش در کلیسا و تحسین طراحی و همچنین مجموعه آثار هنری گردآوری شده در آن، در ساعات مشخصی برای گردشگران امکانپذیر است. سرداب کلیسا که زیر آن واقع شده و به اندازه آنچه روی زمین می یابید شگفت انگیز است.

منبع: دنیای سفر – 6 جاذبه بی نظیر فرانسه

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید