معرفی چند سایت برای کسب آرامش در محیط کار و منزل

توسط

آیا شما دیگر توان مقابله با استرس‌های ناشی از فشار کار را ندارید؟ آیا عدم تمرکز شما را از تمرکز بر اهداف خود دور نموده است؟ آیا در موقعیت بدی گیر کرده‌اید و دچار استرس هستید؟ هدفون خود را بردارید و با استفاده از ده سایتی که در ادامه به شما معرفی می‌ شود کمی خونسردی و آرامش را در محیط کار و منزل خود ایجاد نمایید.

1. سایت Do Nothing For 2 Minutes
بله، این همان چیزی است که در طول این دو دقیقه از شما می‌خواهیم. هیچ کاری نکن. فقط به راحتی بنشینید، به صفحه نمایش نگاه کنید و به صدای دلنشین امواج گوش بسپارید. آیا شما هم می‌توانید بدون دست زدن به صفحه کلید و موس درجای خود بنشینید؟ خودتان امتحان کنید! من در اولین بار شکست خوردم!!

2. سایت Calm
سایت calm.com هم شما را در ساکت بودن و بدون حرکت نشستن به چالش می‌کشد. جدای از این شما را به انجام مراقبه همراه با شنیدن موسیقی آرامش بخش و دوری از محیط گیج کننده و پر استرس اطراف دعوت می‌کند.

صدای امواج آرام، صدای زمینه طبیعت و آبشارها و بسیاری از صداهای آرامش بخش را انتخاب کنید و از آن‌ها بهره ببرید؛ و چه چیزی بهتر از اینکه بتوانید دقایقی را با آرامش سپری کنید. در ضمن نرم افزار آیفون این سایت را هم می‌توانید به صورت رایگان دریافت نمایید.

3. سایت SimplyNoise
در این سایت از سه رنگ سفید، صورتی و قهوه ایی استفاده می‌شود. فقط کافی است یک رنگ را انتخاب کنید و سپس به راحتی نشسته و از صدای پخش شده استفاده کنید. من به شما برای انجام کارهای نیازمند تمرکز و خلاقانه استفاده از صداهای سفید و صورتی را توصیه می‌کنم. صدای سفید با تولید صدا در فرکانس‌ها بالا و جلوگیری از صداهای مزاحم بهترین گزینه برای زمان‌های مطالعه و نوشتن است. صدای صورتی با ترکیب فرکانس‌های بالا و پایین تأثیر بسیاری در حفظ انرژی و کاهش استرس در شما دارد.

 

4. سایت SimplyRain
این سایت هم متعلق است به سایت SimplyNoise و به همان سادگی برای شما انواع صدای باران را تولید می‌کند. شما با استفاده از گوی آبی رنگ می‌توانید شدت باران را تنظیم و با دستگیره کشویی فلزی حجم آن را تنظیم کنید. این سایت با استفاده از الگوریتم‌های مختلف می‌تواند برای شما یک طوفان تصادفی را ایجاد نماید.

5. سایت Rainy Mood
این سایت یکی از گزینه های مورد علاقه من است و با انتخاب شعار بسیار زیبای «باران همه چیز را بهتر می‌کند» به زیبایی هر چه تمام‌تر حس خوب باران و بارش را منتقل می‌کند. در ضمن امکان نصب برنامه موبایل آن برای آیفون و آندروید وجود دارد.

6. سایت Coffitivity
شما ممکن است هر روز نتوانید به کافی‌شاپ بروید، اما با این سایت می‌توانید آن محیط را به روی میز کار و منزل خود بیاورید و قهوه و کافه خود را با شنیدن صدای واقعی محیط کافی‌شاپ ها نوش جان کنید.

7. سایت naturesoundsfor.me
با سایت naturesoundsfor.me شما می‌توانید چهار صدای مختلف را باهم ترکیب کنید. شما می‌توانید طیف گسترده ایی از صداها را مانند: طبل‌های قبیله ای، حیوانات، آتش بازی، ضربان قلب و بسیاری دیگر را انتخاب و ترکیب کنید. من توانستم با میل و سلیقه خود با ترکیب صداهای طبل‌های ساحلی، مرغ دریایی و خنده بچه های زنگ بسیار زیبایی برای موبایل خودم بسازم. شما هم می‌توانید شروع کنید! همچنین می‌توانید پس از ساخت ترکیب موردنظر خودتان آن را دانلود کنید.

8. سایت Focus@Will
سایت فوق‌العاده ایی است! با استفاده از توالی و ترکیب موسیقی‌های بدون کلام توجه شما را در زمان‌های خواندن، نوشتن و مطالعه تا 400 درصد افزایش داده و دیگر آنکه استفاده 20 تا 30 دقیقه آن یک چرخه بهره‌وری 100 دقیقه برای شما فراهم می‌آورد. یعنی فعالیت 20 دقیقه به همراه این موسیقی اثر 100 دقیقه بدون آن را دارد.

جریان موسیقی به گونه ایی است که پس زمینه توجه و آگاهی شما را درگیر کرده و اثر مخربی بر بخش خودآگاه شما نخواهد داشت. امتحان کنید!! واقعاً کار می‌کند.

9. سایت Get Work Done Music
این سایت بسیار مناسب زمان‌هایی است که کار خود را به اتمام رسانده و نیاز به یک موسیقی انرژی بخش برای ادامه دادن کار و فعالیت خود هستید. موسیقی‌های پخش شده از سایت محبوب Soundcloud گرفته می‌شوند. استفاده از آن آسان است و دکمه های کمی برای کنترل دارد.

10. سایت Teamviz
البته در این سایت هیچ موسیقی پخش نمی‌شود! نرم افزار Teamviz یکی از بهترین نرم افزار های بهره‌وری فردی است. این نرم افزار دقیقاً همانند یک تایمر عمل می‌کند و به شما اجازه می‌دهد کار و فعالیت‌های خود را به قطعه های 30 دقیقه ایی تقسیم کنید که هر قطعه شامل 25 دقیقه فعالیت و 5 دقیقه استراحت است. در زمان استراحت و برای دور ماندن از ایمیل‌ها و پیام‌های رسانه های اجتماعی می‌توانید از سایت‌های معرفی شده در بالا استفاده نمایید.

این نرم افزار مربوط به یکی از تکنیک‌های بسیار معروف در حوزه بهره‌وری فردی و مدیریت زمان است که توسط آقای دیوید آلن طراحی شده و در دنیا با نام GTD یا Getting Things Done شناخته می‌شود.

منبع : دگرش

2 نظر
 1. هومه 11 سال قبل
  پاسخ

  سلام
  خیلی وقت بود نمی تونستم وارد سایت شما بشم .
  مطلبتان بسیار جالب بود سپاس

 2. من 10 سال قبل
  پاسخ

  آقا سايتتون عاليه

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید