ویژگی های جوملا

توسط

جوملا خیلی بیشتر از یک سیستم مدیریت محتوای قدرتمند است. در این جا لیستی از ویژگی های جوملا برای شما گفته می شود، اما قدرت واقعی جوملا در قابلیت توسعه پذیری آن است.

مدیریت کاربر
در جوملا بخشی به نام ثبت نام کاربران وجود دارد که کاربران می توانند گزینه های شخصی پروفایل خود را مدیریت کنند. در این گروه های کاربری دسترسی مختلفی برای کاربران از جمله: کاربر عمومی، نویسنده، ویرایشگر، ناشر وجود دارد.
تاییدکاربران در جوملا به وسیله چند روش می تواند انجام شود، پروتکل LDAP, OpenID, Gmail. این روش ها به کاربران اجازه می دهد تا از سریع ترین روش برای ثبت نام استفاده کنند.

مدیریت رسانه ها
مدیریت رسانه ابزاری برای مدیریت فایل ها و پوشه های رسانه ای و می توانید نوع MIME ها مشخص و مدیریت کنید.

مدیریت زبان
جوملا از بسیاری از زبان های بین المللی و UTF-8 پشتیبانی می کند. اگر شما نیاز به وب سایت دارید که بخش کاربری به یک زبان و مدیریت زبان دیگر، جوملا چند زبانه بودن را در اختیار شما قرار می دهد.

مدیریت آگهی
مدیریت آسان بنرهای تبلیغاتی در وب سایت های جوملایی، شروع به ایجاد یک پروفایل کاربری. زمانی که شما اضافه می کنید بنرهای مورد نیازتان را فقط کافی است که تعداد و نشانی اینترنتی خاص و موارد گوناگون را ست کنید.

مدیریت مطلب
مدیریت اطلاعات راهنمایی برای شماست تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنید. همچنین از فرم تماس می توانید برای ارسال نامه ی گروهی استفاده کنید.

نظرسنجی
اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سایتتان بدست آورید می توانید از طریق نظرسنجی با گزینه های متعددی به این اطلاعات دست پیدا کنید.

جستجو
جستجو کمک می کند تا کاربران به سمت آیتم های جستجویی که پرطرفدار تر هستند هدایت شوند و به آنها اجازه می دهد آمار جستجو را مدیریت کنند.

مدیریت پیوندها
فراهم کردن لینک ها برای کابران آسان است شما می توانید از طریق پیوندها کابرانتان را به مجموعه های دیگر و یا سایتهای دیگر راهنمایی کنید.

مدیریت مطالب
با جوملا می توانید مطالبتان را آنگونه که می خواهید دسته بندی کنید و لزوملا نیازی نیست که براساس دسته بندی خاص این کار انجام دهید.
کاربران شما می توانند مطالب موجود را از طریق فایل pdf (utf-8 از همه زبانهای زنده دنیا پشتیبانی می شود)دریافت کنند ویا از طریق ارسال به دوست مطالب را به دوستان خود ارسال کنند. مدیران می توانند مطالب را بایگانی کرده و آنها را از دید کاربران مخفی کنند.
ایجاد مطالب با ویرایشگرWYSIWYG می باشد ، حتی کابران تازه کار نیز می توانند به صورت جذاب مطالب را به تصاویر ترکیب کنند. زمانی که شما مطالب و مقالات خود را ایجاد کرده به طور پیش فرض ماژول های برای نمایش محبوب ترین مطالب، آخرین اخبار، بخش ها و مطالب مرتبط تعبیه شده است.

مدیریت خبرخوان و پیوند
با جوملا می توانید به آسانی مطالب را به علاقه مندی کاربران از طریق rss اضافه کنید.

مدیریت منو
مدیرت منو به شما اجازه می دهد تا بتوانید منوهای که نیاز دارید را ایجاد کنید. شما می توانید ساختار منو (منوهای تودر تو) وکاملا مستقل از ساختار مطالب ایجاد کنید. شما می توانید روش نمایش منوها را براساس rollovers, dropdown, flyouts مشخص کنید. مسیر یاب نیز به صورت خود برای راهنمای کابران مسیر حرکتی در سایت نمایش می دهد.

مدیریت قالب ها
انتخاب قالب مناسب برای هر سایتی می تواند نگاه های زیادی را مجذوب خود کند. شما می توانید یک قالب واحد برای کل سایت در نظر بگیرید و یا اینکه یک قالب جداگانه برای هر بخش انتخاب کنید. قالب های جوملا به شما امکان سفارشی سازی هر قالب در هر بخش را می دهد.

سیستم راهنمای یکپارچه
شما از طریق اطلاعات سیستم می توانید اطلاعاتی مورد نیاز در مورد سیستم خود را ازجمله آخرین نسخه سیستم، صفحه انگلیسی ، راهنمایی های درمورد مشکلات سیستم را به دست آورید.

امکانات سیستم
برای بارگذاری سریع صفحات وب سایت می توانید از سیستم ذخیره سازی، ماژول ذخیره سازی و فشرده سازی صفحات به صورت GZIP استفاده کنید.
اگر شما مدیریت سایت را برعهده دارید به اشکال زدایی سیستم و گزارش خطا نیاز دارید می توانید از طریق پیکربندی کلی این گزینه ها را فعال کنید.
لایه FTP به اپراتور ها اجازه می دهد تا به راحتی بتوانند امکانات اضافی(افزونه های جوملا)را نصب کرده و بتواند مجوزهای دسترسی به فایل و پوشه ها را بدهند و یا برای امنیت بالا دسترسی را حذف کنند
مدیران سایت می توانند از طریق نامه به صورت یک به یک و یا از طریق نامه های گروهی با کاربران در ارتباط باشند.

خدمات وب
با سرویس های وب می توانید با کابران راه دور ارتباط داشته باشید(از طریق http و xml). شما همچنین می توانید سرویس های XML-RPC‌ را با API های جوملا و بلاگر یکپارچه کنید.

توسعه قدرتمند
این ها فقط برخی از ویژگی های جوملا برای سفارشی سازی است. از دایرکتوری محصولات(اکستنشن)‌ جوملا دیدن نمایید تا هزاران روشی که برای بهبود رفع نیازهایتان در آن جا وجود دارد را مشاهده نمایید.

ویژگی های جوملا
ذخیره شدن تمامی اطلاعات در پایگاه داده
مدیریت و یرایش اخبار، محصولات و سرویس ها
افزودن عنوان به بخش ها به وسیله نویسنده
سفارشی سازی منوها در قسمت چپ ، راست و وسط
انجمن پویا/ نظرسنجی/ بازیدها و نتایج نقطه به نقطه
قابل اجرا با Linux, FreeBSD, MacOSX server, Solaris, و AIX
نصب و راه اندازی آن آسان است و پیش نیاز تکنولوژیک و یا نرم افزاری خاصی ندارد. ( Windows/Linux )
توسط گروه زیادی از جامعه کاربران جوملا پشتیبانی ، تست و رفع ایراد می شود.
بیش از ۶۵۴۳ ماژول و افزونه موجود ( تا این لحظه)
در تالارهای گفتگوی جوملا بیش از ۲ میلیون پست در موضوعات مختلف موجود است.
بطور مداوم هسته اصلی آن بروز می شود.
برای انطباق انواع قالب طراحی برروی آن ، بسیار انعطاف پذیر می باشد.
منطبق با استانداردهای موتورهای جستجو است . ( Search engine Friendly )
براحتی می توان ماژول ها، کامپوننت ها و قالب های مورد نیاز را برای آن پیاده سازی کرد.
قابلیت سفارشی سازی آن بسیار بالاست. ( Customization )
با استفاده از مدیریت سطوح دسترسی ، مدیریت کاربران و مدیریت گردش کار می توان مدل های مختلف کاری ، بروزرسانی سایت و انتشار محتوا را برروی آن پیاده کرد.
قابلیت اتصال به سایر نرم افزار ها و بانک های اطلاعاتی
انواع فرم ساز و گزارش ساز قوی موجود.
راحتی کار با پانل مدیریتی و مدیریت قوی محتوا ( پشتیبانی از انواع زبانها ، انواع Editor ها و …)
قابل استفاده برای انواع وب سایت و نرم افزار تحت وب برای منظورهای مختلف
در دسترس بودن متخصصین ایرانی و خارجی زیاد برای پشتیبانیهای آتی
براحتی امکان اتصال به سایر نرم افزارها در نقش یک پورتال را دارد.

مدیریت گسترده
تغییر چینش براساس موضوع اخبار، سوالات متداول و مطالب
اخبار کوتاه به صورت تصادفی
ماژولی برای ارسال خبر، مطالب
بار گذاری تصاویر در فولدر کتابخانه شخصی شما تا در هرجایی از سایت که بخواهید بتوانید استفاده کنید
کتابخانه تصویر – تمامی تصاویر را با پسوندهای PNGs, PDFs, DOCs, XLSs, GIFs, و JPEGs به صورت آنلاین و آسان بارگذاری کنید.
مسیر یاب خودکار
مدیریت خبرخوان
نمایش ارسال به دوست و چاپ برای هر مطالب
ویرایش متن به صورت واژه پرداز word
نظر سنجی- نظرسنجی متفاوت در هر صفحه
ماژول سفارشی
مدیریت قالب. دانلود قالب و پیاده سازی آن در هر لحظه
لایه های قابل مشاهده
مدیریت آگهی ها. کسب در آمد از سایت خود

همچنین ممکن است دوست داشته باشید