عکاسی از کوه و طبیعت

معمولا عکاسان آماتور از عکس های خود ناامید می شوند و فکر می کنند برای گرفتن عکس های زیبا از کوه ها به تجهیزات پیشرفته و گرانقیمت عکاسی نیاز دارند. ما در اینجا به شما نشان می دهیم که این دیدگاه چندان درست نیست.

بیشتر بخوانید
4
اشتراک‌گذاری

«روز جهانی عکاسی» مبارک!

فردا برابر با 19 آگوست (29 مرداد) در تقویم بسیاری از کشورهای جهان بعنوان روز جهانی عکاسی نامگذاری شده است. چرا این روز چنین عنوانی بر خود گرفته است و تاریخچه ی این نامگذاری چیست و به چه رویدادی باز می گردد؟

بیشتر بخوانید
1
اشتراک‌گذاری

ثبت تصویری زیبا از سایه اورست توسط اد ویستورس

اد ویستورس یکی از معدود افرادی است که تاکنون چندین بار به قله اورست صعود کرده و در مسیر صعود از ماسک اکسیژن استفاده نکرده است. در صعود اردیبهشت 1376 (می 1997)، او موفق شد این چشم انداز بی نظیر را از بام زمین ثبت کند.

بیشتر بخوانید
1
اشتراک‌گذاری

اصول عکاسی حرفه ای برای مسافران

در این مطلب نکاتی را فرا می گیرید که با استفاده از آن ها می توانید اشتباهات عکاسی در سفر را از بین ببرید و عکس های خلاقانه تر و بهتری در سفرهای خود بگیرید.

بیشتر بخوانید
2
اشتراک‌گذاری

عکس های ناسا از دماوند و فلات ایران

با شنیدن نام ناسا بسیاری یاد فضانوردانی می افتند که در مدار زمین یا فراسوی آن مشغول فعالیت اند یا گروه هایی از دانشمندان که رد پای حیات را در دیگر نقاط سیاره ما جست و جو می کنند. عکس هایی که در ادامه این مطلب مشاهده می کنید، عکس هایی از نقشه جغرافیایی ایران و کوه دماوند هستند که از نگاه ناسا به تصویر کشیده شده اند.

بیشتر بخوانید
2
اشتراک‌گذاری

آشنایی با عکاسی حیات وحش

عکاسی حیات وحش، شاخه ای از عکاسی است که در آن از حیوانات و جانوران زنده و در محیط طبیعی آن ها عکسبرداری می شود. عکاسی در این سبک، نیاز به دانش بالا و تجربهٔ فراوان در زمینهٔ عکاسی و آشنایی با رفتار حیوانات گوناگون دارد. عکاسان باید توان اثبات طبیعی بودن تصاویر را داشته باشند؛ عکاسی از حیوانات اهلی جزو عکس های این ژانر محسوب نمی شود.

بیشتر بخوانید
1
اشتراک‌گذاری