آشنایی با عکاسی حیات وحش

توسط

عکاسی حیات وحش، شاخه ای از عکاسی است که در آن از حیوانات و جانوران زنده و در محیط طبیعی آن ها عکسبرداری می شود. عکاسی در این سبک، نیاز به دانش بالا و تجربهٔ فراوان در زمینهٔ عکاسی و آشنایی با رفتار حیوانات گوناگون دارد. عکاسان باید توان اثبات طبیعی بودن تصاویر را داشته باشند؛ عکاسی از حیوانات اهلی جزو عکس های این ژانر محسوب نمی شود.

در عکاسی از حیات وحش، عکاس به دنبال به تصویر کشیدن حیوانات جالب به همراه حرکاتی مانند غذا خوردن یا جنگیدن آن ها است. اگر چه عکاسی از حیات وحش و یا شکار برای دنیای عکاسی تکرای است.

در این نوع عکاسی، دهانه باز لنز برای دستیابی به سرعت بالا و ثبت سوژه در حال حرکت و محو کردن پس زمینه استفاده می شود. همچنین عکاسان حیات وحش، از لنز تله استفاده می کنند. بنابراین عکاسان حیات وحش بیشتر احتیاج به سه پایه دارند. آن ها همچنین برای این که بتوانند به حیات وحش نزدیک تر شوند احتیاج به وسایلی برای استتار دارند. گاهی برای اینکه قدرت مانور عکاس برای تعقیب حیوانات وحشی زیاد شود از تک پایه استفاده می شود. تک پایه ها به دلیل سبک بودن و قابلیت تحرک سریع بهتر از سه پایه ها عمل می کنند.

بابک موسوی یکی از عکاسان حیات وحش ایران است و تا کنون عکس های بسیار خوبی از حیات وحش ایران به ثبت رسانده است.

علی سیف الدین نیز یکی از عکاسان طبیعت و حیات وحش ساکن شهرستان درگز است که در سال های اخیر توانسته عکس هایی بسیار زیبا از طبیعت و نقاط مختلف شهرستان درگز به خصوص تصاویری نادر از پلنگ پارک ملی تندوره را عکاسی کند.

عکس های زیبای علی سیف الدین از پلنگ تندوره را در این لینک ببینید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید