ثبت تصویری زیبا از سایه اورست توسط اد ویستورس

توسط

اد ویستورس یکی از معدود افرادی است که تاکنون چندین بار به قله اورست صعود کرده و در مسیر صعود از ماسک اکسیژن استفاده نکرده است. در صعود اردیبهشت 1376 (می 1997)، او موفق شد این چشم انداز بی نظیر را از بام زمین ثبت کند.

اد ویستورس (Ed Viesturs) این تصویر را در صبح 23 می 1997 و حین فتح قله اورست برای پنجمین بار ثبت کرد.

ثبت تصویر سایه اورست در صبحگاه 23 می 1997 توسط اد ویستورس

ویستورس در توصیف این شرایط می گوید: «ساعت 10 شب، صعود به قله اورست را از دیواره جنوبی شروع کردیم. دقیقا یک سال قبل به عنوان سرپرست گروه صعود نهایی تیم فیلم برداری آی مکس، این قله را فتح کرده بودم، اما آن صعود شلوغ دردسرهای زیادی برای مان ایجاد کرد و به همین دلیل، تصمیم گرفتیم که زودتر از دیگر گروه هایی که می خواستند قله را در همان روز فتح کنند، راه بیافتیم.

خوشبختانه تصمیم خوبی گرفته بودیم، چون وقت طلوع آفتاب به قله رسیدیم. در ارتفاع حدود 8473 متری (نرسیده به قله!) من به غرب نگاه کردم و این چشم انداز بی نظیر از سایه بلندترین قله جهان و مخروط کامل آن در برابرم نقش بست. خوشبختانه هم به اندازه کافی قدرت داشتم و هم مغزم کاملا متمرکز بود که بتوانم چند لحظه ای بایستم و این منظره را ثبت کنم. البته این را هم باید بگویم که در آن سرمای زیر صفر ثابت نگاه داشتن دوربین عکاسی خیلی دشوار بود، ولی به هر حال این عکس را گرفتم که بهترین عکس من از پنجمین صعود به قله اورست است!»

منبع: خبرآنلاین

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید