مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های جام‌جهانی برزیل

توسط

مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های جام‌جهانی برزیل در باهیای برزیل برگزار ‌شد و 32 تیم حاضر در این رقابت‌ها حریفان خود در جام‌جهانی را ‌شناختند. مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های جام‌جهانی 2014 از ساعت 19:15 روز 15 آذرماه شروع شد.

از بامداد 30 آبان ماه امسال که اروگوئه در مونته‌ویدو به عنوان سی‌ودومین تیم حاضر در جام جهانی معرفی شد تا به دیروز کشورهای حاضر در جام‌جهانی برزیل منتظر مشخص شدن ترکیب گروه‌های هشت گانه جام‌جهانی برزیل بودند. ترکیبی که بالاخره مشخص شد و با توجه به سیدبندی این دوره رقابت‌های جام‌جهانی به نظر می‌رسید که ترکیب عجیبی در گروه‌های هشت‌گانه در انتظار کشورهاست. همانگونه هم شد و گروه های C E H گروه های خوبی نشدند و در عوض گروه D گروه مرگ مسابقات شده است که به اعتقاد من گروه های A و B هم سخت هستند.

کارلوس کی‌روش هم‌گروهی با آرژانتین، نیجریه و بوسنی را یک افتخار برای فوتبال ایران می‌داند. او می‌گوید باید از هم‌گروهی با این تیم‌ها لذت ببریم. این یک افتخار است ما اکنون باید از آن لذت ببریم. ما باید برابر بهترین تیم‌های دنیا قرار بگیریم و فرصت بسیار بزرگی است تا پیشرفت کنیم و نشان دهیم تیم بهتری شویم.

گروه بندی رقابت‌های جام جهانی به این شرح است:
گروه A: برزیل، کامرون، مکزیک، کرواسی
گروه B: اسپانیا، شیلی، استرالیا، هلند
گروه C: کلمبیا، ساحل عاج، ژاپن، یونان
گروه D: اروگوئه، کاستاریکا، ایتالیا، انگلیس
گروه E: سوئیس، اکوادور، هندوراس، فرانسه
گروه F: آرژانتین، نیجریه، ایران، بوسنی
گروه G: آلمان، غنا، آمریکا، پرتغال
گروه H: بلژیک، الجزایر، کره‌جنوبی، روسیه

برنامه بازی‌های تیم ملی ایران در جام‌جهانی
برنامه بازی‌های تیم ملی ایران در رقابت‌های جام‌جهانی 2014 برزیل پس از پایان قرعه‌کشی مسابقات مشخص شد. تیم ملی ایران در اولین بازی خود 26 خرداد ساعت 16 به وقت محلی در کوریتیبا به مصاف نیجریه خواهد رفت و در دومین دیدار باید با سرگروه گروه F یعنی آرژانتین در تاریخ 31 خرداد 1393 ساعت 13 به وقت محلی در شهر بلوهوریزونته بازی خواهد کرد. شاگردان کارلوس کی‌روش چهارم تیر در آخرین بازی خود در مرحله گروهی در شهر سالوادور ساعت 13 به وقت محلی با بوسنی و هرزگوین دیدار می‌کند.

در حاشیه
– انگلیس در کنار ایتالیا و اروگوئه گروهی دشوار را در جام جهانی پیش رو خواهد داشت.
– کاناوارو گوی ایران را برداشت تا ایران در کنار آرژانتین و نیجریه قرار بگیرد.
– برزیل، اسپانیا، کلمبیا، اروگوئه، سوییس، آرژانتین، آلمان و بلژیک سرگروه‌های هشت‌گانه بودند.
– پله: من فکر می کنم ما یک پای فینال باشیم. یادم هست که چگونه قلب پدرم شکست، زمانی که برزیل در خانه قهرمان جهان نشد. آن خاطره و خاطره‌های دیگری را از جام‌های جهانی به یاد دارم. اینکه تماشاگران پای رادیو نشسته بودند و خبر شکست برزیل را در دیدار پایانی ببیند. نمی‌خواهم فرزندان‌مان سال آینده دوباره شاهد چنین صحنه‌هایی باشند.
– تیم ویکری خبرنگار بی‌بی‌سی در گزارشی، تیم‌هایی که در گروه H حضور خواهند داشت را “خوش شانس” دانسته و گفته این تیم‌ها به دلیل انجام بازی‌هایشان در شهرهای خوش آب و هوا مثل ریو، بلوهوریزونته و سائوپائولو خوش شانس هستند.
– اشکان دژاگه هافبک تیم ملی ایران پیش‌بینی کرده که ایران با تیم‌های انگلیس، آلمان و غنا هم‌گروه خواهد شد.
– به‌به‌تو ستاره برزیل در جام جهانی 94 به همراه مارتا بهترین بازیکن زنان فوتبال دنیا به همراه نماد بازی‌ها روی صحنه حاضر شدند و برای حضار سخنرانی کردند. مارتا گفت: فولکو، نماد جام جهانی پیوند دهنده‌ی فوتبال و اکولوژی برزیل است. به‌به تو نیز گفت: فولکو بچه‌ی فوق‌العاده‌ای است که برای بزرگ شدنش کار فوق‌العاده‌ای صورت گرفته است.
– رونالدو برزیلی، آقای گل جام جهانی 2002 و بهترین گلزن تاریخ این رقابتها: زدن 15 گل در جام جهانی برای من آسان تر از سازماندهی آن بود، اما من مطمئن هستم که ما می توانیم بهترین جام جهانی را سازماندهی کنیم.
– پس از تحویل جام توسط دل‌بوسکه، صحنه‌هایی از 32 تیم راه یافته به جام جهانی پخش شد که گل رضا قوچان‌نژاد به کره‌جنوبی هم در صحنه پخش تصویر تیم ملی ایران نشان داده شد.
– سایت فیفا نوشت: اکنون جام جهانی 2014 برزیل آغاز شد!
– دل بوسکه، مربی اسپانیا، هنگام تحویل جام گفت: ما در حال تلاش برای رسیدن به قهرمانی در جام جهانی برای بار دوم هستیم، اما رقیبان بسیار عالی هم در برابر ما وجود دارد.
– بلاتر رییس فیفا گفت که وقتش رسیده بود که جام جهانی به کشور فوتبال بازگردد. روسف نیز گفت که کسی جام جهانی 2014 را فراموش نخواهد کرد.
– پس از آغاز مراسم با صحبت‌های مجریان، خواننده‌های محلی برزیل به اجرای برنامه‌های ویژه پرداختند.
– در شروع مراسم تصاویری از نلسون ماندلا رهبر فقید افریقای جنوبی پخش شد. ماندلا دیشب در 95 سالگی درگذشت. سب بلاتر از حضار خواست به احترام نلسون ماندلا به صورت ایستاده یک دقیقه سکوت کنند.
– در برخی از قرعه‌کشی‌هایی که پیش‌ از این مراسم رسمی به صورت غیر رسمی برگزار شده ایران با آلمان هم‌گروه شده است. در قرعه‌کشی‌های غیررسمی که غالبا برای جام باشگاه‌های اروپا برگزار می‌شود با تقریب بالایی نتیجه نهایی با نتیجه غیررسمی برابری می‌کند.
– شبکه اسکای اسپورت ایتالیا پیش‌بینی کرد لاجوردی پوشان در جام جهانی 2014 با ایران هم‌گروه شوند. این شبکه همچنین پیش‌بینی کرده به جز ایران، بلژیک و اکوادور دیگر هم‌گروه‌های ایتالیا در جام جهانی باشند.
– ماتئوس در خصوص احتمال قهرمانی آلمان در این دوره رقابت‌های جام‌جهانی گفت: یا الان یا هیچ وقت.
– جزاره پراندلی، مربی ایتالیا: برای ما، دانستن زمان مسابقات از شناخت حریفان مهم تر است.
– افرادی که قرعه را برمی دارند: در میان افرادی که برای برداشتن قرعه ها به والک کمک می کنند، اسطوره های زنده دنیای فوتبال و بازیکنان سابق مهم هشت کشوری که دست کم یک بار قهرمان جام جهانی شده اند دیده می شوند: السیدس گیگیا، بازیکن افسانه ای تیم ملی اروگوئه که در فینال 1950 مقابل برزیل بازی کرده بود؛ زین الدین زیدان، دستیار مربی کنونی رئال مادرید که جام جهانی 1998 فرانسه را بالای سر برد؛ فرناندو ایئروی که از دفتر کاری اش با همکاری با دل بوسکه تیم ملی اسپانیا را به قهرمانی جام جهانی 2010 رساند؛ لوتار ماتئوس آلمانی، ماریو آلبرتو کمپس آرژانتینی وقهرمان جام جهانی 1978؛ کافوی برزیلی، فابیو کاناواروی ایتالیایی و جئوفری هارتس، مردی که در «گل شبحی» فینال 1966 در ومبلی نقش پررنگی داشت افرادی هستند که قرعه ها را برخواهند داشت.
– میهمانان ویژه برزیلی: اگر فقط از دیدی فوتبالی نگاه کنیم، پله، پرافتخارترین میهمان برزیلی دراین مراسم است و روماریو، (منتقد جنجالی فیفا و سازمان برگزاری جام جهانی) رونالدو نازاریو و ببتو (اعضای مسئول برگزاری جام هانی) نیز حضور دارند. رونالدو در برداشتن قرعه ها مشارکت خواهد داشت.

گروه A
برزیل، کرواسی، مکزیک، کامرون

گروه B
اسپانیا، هلند، شیلی، استرالیا

گروه C
کلمبیا، یونان، ساحل عاج، ژاپن

گروه D
اروگوئه، کاستاریکا، انگلیس، ایتالیا

گروه E
سوییس، اکوادور، فرانسه، هندوراس

گروه F
آرژانتین، بوسنی، ایران، نیجریه

گروه G
آلمان، پرتغال، غنا، آمریکا

گروه H
بلژیک، الجزایر، روسیه، کره جنوبی

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید