امارات میزبان جام ملت‌های 2019 آسیا

توسط

ناکامی ایران در گرفتن میزبانی: میزبانی جام ملت‌های 2019 آسیا به امارات رسید

امتیاز میزبانی هفدهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت‌های آسیا به کشور امارات رسید.

در چهاردهمین نشست کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) که روز دوشنبه به ریاست شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، رئیس AFC در منامه بحرین برگزار شد، میزبانی جام ملت‌های 2019 آسیا به کشور امارات رسید. رقابت نهایی برای کسب میزبانی این تورنمنت فوتبالی بین دو کشور ایران و امارات بود که در نهایت به تشخیص کارشناسان AFC، کشور امارات شرایط بهتری برای میزبانی این مسابقات داشت.

پیش از اعلام رسمی خبر میزبانی این کشور، یوسف سرکال، رئیس فدراسیون فوتبال امارات در گفتگویی اعلام کرده بود که امارات به عنوان میزبان جام ملت‌ها در سال 2019 انتخاب خواهد شد.

سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال در ابتدای هفته جاری با انتشار یادداشتی در هفته نامه فیفا، از مسئولان ایران درخواست کرده بود که اجازه ورود زنان به ورزشگاه‌ها را صادر کند. ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها به گزارش خبرگزاری رویترز یکی از مهمترین موانع کسب میزبانی مسابقات جام ملت‌های آسیای 2019 بود.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران پس از دیدار با شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا در ابتدای این هفته به رسانه‌های ایران گفته بود که این نهاد تنها بر روی دو موضوع بازاریابی و حق پخش تلویزیونی دغدغه دارد. رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته بود: “رئیس کنفدراسیون آسیا در نشست مشترک به ما اعلام کرد موضوع حضور بانوان اولویت اول ما نیست، چون ما هم مسلمان هستیم و شرایط کشور شما را درک می کنیم. اما اولویت اصلی و مهم ما در بحث میزبانی بحث درآمدزایی و به خصوص حق پخش تلویویرنی است که امیدوارم این مشکل حل شود.”

محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان ایران در آخرین اظهارنظر در مورد ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها گفته که این موضوع در یکی از کمیته‌های شورای امنیت ملی ایران در حال بررسی است.

در ابتدا 11 کشور آمادگی خود را برای برگزاری این مسابقات اعلام کرده بودند ولی نام 3 کشور لبنان، مالزی و میانمار در همان ابتدا از این فهرست خارج شد. در ادامه هم کشورهای چین، عربستان، عمان، بحرین، کویت و تایلند از جمع کشورهای خواهان امتیاز میزبانی جام ملت‌های 2019 آسیا انصراف دادند تا رقابت نهایی برای کسب امتیاز برگزاری این رقابت‌ها بین دو کشور ایران و امارات باشد.

امارات در سال 1996 هم میزبان این رقابت‌ها بود.

تعداد تیم‌های شرکت‌کننده در جام ملت‌های 2019 آسیا از 16 تیم به 24 تیم افزایش خواهد یافت.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید