اپلیکیشن های سفر که در فرودگاه به کار می آیند

توسط

در ادامه بررسی اپلیکیشن هایی که می توانند سفرهای ما را زیبا و راحت تر و حس بهتری از سفر به ما منتقل کنند، به معرفی اپلیکیشن هایی که در فرودگاه به کار می آیند خواهیم پرداخت. در این باره قبلا برخی از اپلیکیشن های قبل از شروع سفر را معرفی کردم.

آماده شدن برای زندگی در یک منطقه زمانی جدید

Entrain: اگر در ابتدای سفر یا در طول سفر، مدت زمان زیادی را باید در فرودگاه منتظر بمانید، از مزایای این اپلیکیشن استفاده کنید تا بتوانید وضعیت بدن خود را با موقعیت جدید سازگار کنید. Entrain نام یک پروژه در دانشگاه میشیگان است که وضعیت آهنگ شبانه روزی بدن شما و مدت زمان روز را در مقصد مورد نظر شما نشان و پیشنهادهایی می دهد که بتوانید ساعت بدن خود را با ساعت مقصد مورد نظر تنظیم کنید. این اپلیکیشن ساعت روز و شب را در مبدأ و مقصد مورد نظر بررسی می کند و بعد از آن پیشنهادهایی را برای تنظیم بین این دو به شما ارائه می کند و با این پیشنهادها به شما قدرت مقابله با سردرد ناشی از تغییر موقعیت (jetlog) را می دهد. این اپلیکیشن با استفاده از فیزیولوژی بدن انسان که به نور و تاریکی واکنش نشان می دهد کار می کند. اگرچه شاید گاهی اوقات دنبال کردن این پیشنهادها کاری دشوار و نتیجه گرفتن از آن سخت باشد اما به هر حال می تواند برای سفرهای طولانی مدت شما مفید باشد.

پیدا کردن سالن های استراحت

Priority pass: ماندن در فرودگاه و اتلاف زمانی طولانی در این مکان برای هیچ کس خوشایند نیست. اما این موضوع به این معنا نیست که مجبورید زمان زیادی را روی صندلی های پلاستیکی فرودگاه بنشینید یا از پنجره به بیرون نگاه کنید و در کنار خود سر و صدای کودکان را تحمل کنید. یک راه بهتر برای انتخاب وجود دارد و آن هم دستیابی به سالن استراحت است. اگر از پرواز بیزینس کلاس استفاده نمی کنید و به موقعیت خیلی خوبی در فرودگاه دسترسی ندارید، از اپلیکیشن priority pass استفاده کنید. عضویت در شبکه این اپلیکیشن به شما این فرصت را می دهد که به 900 سالن استراحت در 400 شهر دنیا و همچنین به اینترنت دسترسی داشته باشید، از صندلی های راحت استفاده و در امنیت کامل استراحت کنید. حتی می توانید در بعضی نقاط و بر اساس پیشنهاد اپلیکیشن، از غذا و نوشیدنی رایگان استفاده کنید. اپلیکیشن به شما سالن های استراحت را در هر فرودگاهی که در حال بازدید از آن هستید معرفی می کند.

Lounge Buddy: مانند اپلیکیشن قبلی، این اپلیکیشن نیز اطلاعات شما را دریافت، وضعیت ایرلاین و فرودگاه ها و … را بررسی و به شما سالن های استراحت متناسب با برنامه پروازتان را معرفی می کند. یکی از مفیدترین ویژگی های این اپلیکیشن، استفاده از نظرات مسافران مستقل در مورد سالن های استراحت است که می توانید از آنها برای داشتن انتخابی بهتر استفاده کنید.

معرفی اپلیکیشن هایی که در سفر به کمک می آیند.

پیدا کردن دوستان جدید

Milehi: اگر از صرف زمان طولانی در فرودگاه خسته می شوید، می توانید از این اپلیکیشن برای یافتن دوستان جدید در فرودگاه استفاده کنید؛ با افراد جدید آشنا شوید و زمان توقف را با یکدیگر به صحبت بگذرانید. این اپلیکیشن یک شبکه اجتماعی فرودگاهی است که مسافران را در طول توقف در فرودگاه به هم متصل می کند. شما می توانید وضعیت سفر خود را در این اپلیکیشن به لحاظ نحوه سفر خانوادگی، تنها، دوستانه و … مشخص کرده و افرادی مانند خود را بیابید.

پیدا کردن Wi-Fi

FLIO: یک اپلیکیشن راهیابی در فرودگاه است و همه ویژگی های اپلیکیشن هایی را که قبل از این بررسی کردیم شامل می شود که شامل دسترسی به سالن استراحت و نقشه فرودگاه است. به علاوه اینکه این اپلیکیشن در پیدا کردن وای فای و آنلاین بودن به شما کمک فراوانی می کند. به محض اینکه شما وارد فرودگاه می شوید، این اپلیکیشن تمام شبکه های رسمی رایگان را پیدا می کند و شما به اینترنت وصل می شوید. این اپلیکیشن ویژگی های جذاب دیگری هم دارد؛ برای نمونه اینکه به شما سریع ترین مسیر را برای رسیدن به گیت های ورودی، غذاخوری ها و نوشیدنی ها ارائه می کند.

Wi-Fi map: این اپلیکیشن نه تنها برای فرودگاه بلکه برای هر ترمینال جدیدی که شما در آن قرار می گیرید و نیاز به اینترنت دارید مناسب است. این اپلیکیشن شبکه های موجود در 100 کشور را به همراه 5 میلیون نقطه دسترسی به شما معرفی می کند. این اپلیکیشن نه تنها برای شبکه های رایگان، بلکه برای شبکه هایی که نیاز به رمز عبور دارند نیز اطلاعاتی را ارائه می کند. همچنین گاه شما به دنبال اطلاعاتی برای مقصدی که به آن وارد می شوید هستید که می توانید به کمک این اپلیکیشن از این اطلاعات به صورت آفلاین استفاده کنید.

منبع: اپلیکیشن هایی که در سفر به کمک شما می آیند

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید