عظیم قیچی ساز با کمترین حمایت مالی به موفقیت رسید

توسط

رییس فدراسیون کوهنوردی در حاشیه مراسم استقبال از عظیم قیچی ساز گفت: این قهرمان ملی نقش بسزایی در این موفقیت ها داشته است. او با کمترین حمایت مالی به این جایگاه رسیده است.

رضا زارعی در گفت و گو با ایسنا گفت: رشته کوهنوردی سکوی قهرمانی ندارد. در کشورهایی همانند ایران این ورزش ها کمتر مورد توجه قرار می گیرند اما در کشورهای اروپایی کوهنورداران معروف به عنوان قهرمان ملی هر کشور در بهترین جایگاه قرار می گیرند. برای مثال در اسپانیا خوآن آرازبل زمانی به عنوان بهترین ورزشکار معرفی می شود که فوتبال این کشور در جام جهانی در بهترین جایگاه است.

او در ادامه گفت: انتظار می رود که مردم به عظیم قیچی ساز بیشتر از این ها بها دهند. کوهنوردی ورزش اول ما نیست و اکثر مردم آن را ورزش همگانی می دانند اما باید دانست برای رسیدن به این جایگاه ده ها کوهنورد جان خود را از دست داده اند و برای رسیدن به این جایگاه باید از هفت خان گذشت تا زنده ماند و این افتخار را کسب کرد.

رییس فدراسیون کوهنوردی گفت: قیچی ساز کوهنورد بسیار پرتوانی است و خودش نقش بسزایی در این موفقیت ها داشته است. او با کم ترین حمایت مالی به این جایگاه رسیده است.

زارعی در ادامه در مورد نبودن مسئولان وزارت ورزش و جوانان، گفت: این مراسم را اسپانسر عظیم قیچی ساز برگزار کرده است و به صورت اختصاصی وزارت ورزش و جوانان می خواهد در هفته آینده مراسمی را مختص این ورزشکار با حضور هنرمندان و ورزشکاران شاخص برگزار کند. از سوی وزارت ورزش و جوانان نیز آقای سلیمانی از دفتر همگانی در این مراسم حضور دارند.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید