شصت و چهارمین جشنواره فیلم برلین

توسط

شصت و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در حالی به کار خود پایان داد که فیلم چینی «زغال سیاه، یخ نازک» برنده خرس طلای این دوره از رقابت‌ها شد. شصت و چهارمین جشنواره فیلم برلین پس از 10 روز برگزاری، با اعطاء جوایز بخش مسابقه این دوره از رقابت ها، به کار خود پایان داد.

در این دوره از رقابت ها فیلم «زغال سیاه، یخ نازک» ساخته «دیائو یینان» برنده جایزه خرس طلایی بهترین فیلم شد. «زغال سیاه» داستان یک مامور سابق پلیس در دهه 90 میلادی است که دست به تحقیق درباره یک سری قتل های زنجیره ای بسیار وحشتناک می زند.

کارگردان فیلم هنگام گرفتن جایزه اش گفت: باور اینکه رویایم به حقیقت پیوسته است حقیقتا سخت است، مدت زیادی بود که به دنبال چنین موفقیتی بودم. فیلم «زغال سیاه» شب گذشته همچنین برنده جایزه بهترین بازیگر (خرس نقره ای) امسال شد.

فیلم «هتل بزرگ بوداپست» ساخته «وس اندرسون»، یکی از فیلم های مطرح بخش مسابقه جشنواره امسال که در این بخش مغلوب رقیب چینی خود شد، توانست جایزه خرس نقره ای هیات داوران را به دست آورد.

جایزه بهترین کارگردانی این دوره از رقابت ها نیز به «ریچارد لینکلتر»، کارگردان فیلم «پسر بچگی» اعطاء شد. «لینکتر» که گفته می شود قریب به 12 سال برای ساخت این فیلم وقت صرف کرده است، هنگام دریافت جایزه اش گفت: من این جایزه را به نمایندگی از 400 نفری می گیرم که برای ساخت فیلم من تلاش کرده اند. وی افزود: گفته می شود که این جایزه، جایزه بهترین کارگردانی است ولی من می گویم که این جایزه بهترین عوامل است.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید