هواپیمایی امارات برترین ایرلاین سال 2016

توسط

در فهرست رتبه بندی بهترین ایرلاین های سال 2016 که توسط اسکای ترکس ارائه شده، هواپیمایی امارات (Emirates) جایگاه اول را به دست آورده است.

از این هواپیمایی که دفتر مرکزی آن در شهر دبی قرار دارد در مراسم سالانه ی Farnborough Airshow تقدیر شد. در 15 سال اخیر، این چهارمین بار است که هواپیمایی امارات این افتخار را کسب می کند.

موسسه تحقیقاتی «اسکای ترکس» (Skytrax) سالانه شرکت های هواپیمایی جهان را مورد بررسی قرار داده و فهرست برترین ایرلاین های جهان را از نظر کیفیت و استانداردهای خدمات منتشر می کند. رتبه بندی های موسسه ی اسکای ترکس بر اساس بازخوردهای به دست آمده از 2/19 میلیون مسافر از 104 کشور مختلف به دست آمده اند. این نظرسنجی ها بیش از 280 ایرلاین و 41 معیار گوناگون از عملیات پرواز تا راحتی صندلی و کیفیت خدمات را در بر می گیرد.

در ادامه با فهرست بیست ایرلاین برتر دنیا بر اساس نتایج نظرسنجی های اسکای ترکس آشنا می شویم.

20. بانکوک ایرویز (Bangkok Airways)

شرکت هواپیمایی بانکوک ایرویز محبوب کسانی است که سفر با هواپیماهای ایرباس و ATR را ترجیح می دهند. امسال این هواپیمایی نه تنها توانست در فهرست بیست ایرلاین برتر دنیا قرار بگیرد، بلکه عناوین «بهترین هواپیمایی منطقه ای» و «بهترین هواپیمایی منطقه ای در آسیا» را نیز به دست آورد.

19. آستریا ایر (Austrian Airlines)

این هواپیمایی که بخشی از شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا است، در سال های گذشته با کارکنانش دچار مشکل شده بود، اما این مشکلات، خللی در خدمات سطح بالای این هواپیمایی ایجاد نکرد. این ایرلاین جایزه ی بهترین خدمات به مشتریان را در اروپا از آن خود کرده است. این هواپیمایی حامل پرچم اتریش، از ناوگان تازه تجهیز شده ای شامل هواپیماهای دوربرد بوئینگ 767-300ER و 777-200 برخوردار است که از مبدأ وین پرواز می کنند. مسافران پروازهای اقتصادی (اکونومی) این شرکت هواپیمایی، بهترین نمرات را به این هواپیمایی به خاطر خدمات کافی و کارآمد، کیفیت و سلامت غذاهای ارائه شده در پرواز و سرگرمی های متنوع داده اند. این ایرلاین یکی از اعضای استار الاینس (Star Alliance)، اولین و بزرگ ترین اتحاد شرکت های هواپیمایی در جهان، است.

18. ویرجین استرالیا (Virgin Australia)

این ایرلاین که به عنوان بزرگ ترین هواپیمایی در کارنامه ی فعالیت های میلیاردر مشهور، ریچارد برانسون در مجموعه برند ویریجن شناخته می شود، از زمان تاسیسش در سال 2000، رشد قابل توجهی در بازار مسافربری آسیا و اقیانوسیه داشته است. مثل سبک و سیاق همیشگی ویرجین، ناوگان این ایرلاین که شامل هواپیماهای ایرباس A330 و بوئینگ 777 است از طراحی داخلی با نورپردازی های زیبا و امکانات سرگرمی چون صفحه نمایش 9 اینچی مدرن بهره می برد.

17. ایر نیوزلند (Air New Zealand)

هواپیمایی نیوزلند، همواره در جشنواره جوایز جهانی ایرلاین ها، در زمینه ی پروازهای اقتصادی، پیشتاز بوده است. ایرلاین کیوی (Kiwi)، اخیرا جوایز بخش پروازهای اکونومی نظیر بهترین کلاس و بهترین صندلی های کلاس پرمیوم اکونومی دنیا را به دست آورده است. این پنجمین بار است که هواپیمایی نیوزلند، جایزه بهترین کلاس پروازی پرمیوم اکونومی را از آن خود می کند.

16. آسیانا (Asiana)

یک بار دیگر، هواپیمایی آسیانای کره ی جنوبی، جوایز بهترین پروازهای اقتصادی و بهترین خدمات پرواز اکونومی را از آن خود کرد. منتقدان اسکای ترکس، بالاترین نمره را به خدمات کارکنان این شرکت داده اند که دفتر مرکزی آن در سئول است. ناوگان هوایی آسیانا در حال حاضر به ایرباس ها و جت های بوئینگ تقریبا جدید مجهز است.

15. سوئیس اینترنشنال ایرلاینز (Swiss International Air Lines)

شرکت هواپیمایی بین المللی سوئیس در سال 2002 از بقایای شرکت ورشکسته ی سوئیس اِیر (Swissair) به وجود آمد و در حال حاضر یکی از اعضای خانواده ی لوفت هانزا است. این شرکت هوایی که دفتر مرکزی آن در بازل واقع است، ناوگان هوایی نسبتا جوانی متشکل از هواپیماهای پهن پیکر ایرباس A 330-300 و A340-300 برای پروازهای طولانی مدت در اختیار دارد.

با اینکه برخی از مسافران این هواپیمایی از عدم راحتی صندلی های پروازهای اکونومی یا اقتصادی شکایت دارند، بیشتر آن ها از خدمه ی پرواز این شرکت به دلیل خدمات و رفتار دوستانه راضی هستند.

14. ایرفرانس (Air France)

شرکت هواپیمایی ایرفرانس با صعود به رتبه ی چهاردهم اسکای ترکس درست یک سال بعد از بهبود 10 پله ای و به دست آوردن افتخار بهبودیافته ترین ایرلاین دنیا به تجدید حیات خود ادامه می دهد. با اینکه شرکت با مشکلات مالی و کشمکش هایی با کارکنان خود دست به گریبان بود، مجموعه خدمات جدیدی معرفی کرد که بسیار جالب توجه بود. یکی از این خدمات، کابینی تحت عنوان La Premiere است که شامل چهار سوییت اختصاصی فرست کلاس یا درجه یک می شود.

ایرفرانس، امسال دو جایزه ی بهترین غذاخوری پروازهای درجه یک و بهترین امکانات رفاهی پروازهای درجه یک را به دست آورد.

13. تای ایرویز (Thai Airways)

هواپیمایی بین المللی تایلند، مدت های مدیدی است که در زمینه ی کیفیت خدمات، نمونه ی بی نظیری در صنعت هواپیمایی است. تعجبی ندارد که این ایرلاین توانسته امسال چنین جایگاهی را به دست آورد. با اینکه شرکت بیشتر به پروازهای تجاری (بیزینس کلاس) و درجه یک (فرست کلاس) شهرت دارد، اما مسافران این شرکت از کیفیت بالای صندلی های پروازهای اکونومی نیز ابراز رضایت کرده اند. مسافران پروازهای اقتصادی، رفتار دوستانه ی خدمه ی پرواز و کیفیت بالای غذاها را نیز جزو مزایای این پروازها به شمار آورده اند. این شرکت هواپیمایی که شش پله صعود داشته، جایزه ی بهترین خط هوایی جهان از نظر بهبود و اصلاح تجهیزات و بهترین خطوط هوایی جهان از لحاظ امکانات اسپا را به خانه برده است.

12. هاینان ایرلاینز (Hainan Airlines)

هواپیمایی هاینان که در سال 1993 پایه گذاری شده است، تنها هواپیمایی چینی است که توانسته جایگاه پنج ستاره ی اسکای ترکس را به دست بیاورد. با ناوگانی جدید متشکل از بیش از 160 هواپیمای بوئینگ و ایرباس، این هواپیمایی به سرعت در حال گسترش در آسیا، اروپا و استرالیا است.

منتقدان اسکای ترکس از این هواپیمایی به خاطر خدمات بی نقص و کیفیت امکانات پروازهای تجاری یا بیزینس کلاس تمجید کرده اند.

11. گارودا ایندونزیا (Garuda Indonesia)

این هواپیمایی در سال های اخیر، تغییر و تحولات عمده ای را تجربه کرده است. این هواپیمایی حامل پرچم اندونزی، به صورت گسترده به نوسازی ناوگان خود اقدام کرده و خدمات خود را بهبود بخشیده تا بار دیگر اطمینان مسافران و هم بازرسان امنیتی را جلب کند.

مشتریان پروازهای اکونومی این شرکت، از صندلی های راحت و غذاهای جنوب شرقی آسیا که در پرواز ارائه شده اند، ابراز رضایت کرده اند. امسال مهمان داران این هواپیمایی جایزه ی بهترین خدمه کابین دنیا را به دست آورده اند.

10. لوفت هانزا (Lufthansa)

بزرگ ترین ایرلاین اروپا، سال گذشته با مشکلات زیادی در زمینه ی کمبود بودجه و منابع انسانی مواجه بود، اما با این حال خدمات و کیفیت کلی هواپیمایی همچنان عالی و بی نقص است. در واقع این شرکت اگر نگوییم بهترین است، امتیازاتی عالی در تمامی زمینه ها به خود اختصاص داده است.

در بیشتر بخش ها، خدمات پروازهای دوربرد این شرکت کیفیت مطلوبی داشته اند، اما بهترین نتایج این هواپیمایی مدیون هواپیماهای جدید سوپرجامبو A380 و بین قاره ای 748-8 است. این شرکت هواپیمایی ملی آلمانی، علاوه بر اینکه جزء 10 شرکت برتر جهان قرار گرفت، عناوین بهترین خطوط هوایی بر فراز اقیانوس اطلس و بهترین ایرلاین غرب اروپا را نیز به دست آورد.

9. کانتاس (Qantas)

با وجود اینکه این شرکت، سال گذشته با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کرد، اما خللی در کیفیت خدمات شرکت کانتاس ایجاد نشد. این شرکت به خاطر خدمات خوب به مشتریان و سرگرمی های درون پرواز مورد تقدیر قرار گرفته است. علاوه بر اینها کانتاس سابقه خوبی در زمینه ی امنیت و ایمنی پروازها دارد.

8. ای وی ای ایر (EVA Air)

این شرکت هواپیمایی تایوانی در سال 1989 تاسیس شد. این شرکت، زیرمجموعه ی گروه اورگرین (Evergreen) غول جهانی حمل و نقل است. این شرکت که در شهر تایپه، پایتخت تایوان مستقر است، در دو دهه ی اخیر رشد چشمگیری داشته است و اکنون از ناوگانی قدرتمند متشکل از هواپیماهای ایرباس و هواپیماهای پهن پیکر بوئینگ، بهره می برد. این شرکت در زمینه ی پروازهای پرمیوم اکونومی، در صنعت هواپیمایی پیشتاز است و همچنین جایزه ی بهترین خطوط هوایی بر فراز اقیانوس آرام را به دست آورده است.

7. ترکیش ایرلاینز (Turkish Airlines)

هواپیمایی ترکیش ایرلاینز حامل پرچم ترکیه و فرودگاه اصلی آن فرودگاه آتاتورک استانبول است. این هواپیمایی با داشتن قابلیت پرواز به بیش از 100 کشور و 200 شهر، امیدوار است به قطب حمل ونقل جهانی تبدیل شود. شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز یکی از اعضای استارالاینس (Star Alliance) است و برای شش سال متوالی جایزه ی اسکای ترکس برای بهترین ایرلاین اروپا را کسب کرده است. به علاوه، این هواپیمایی توانسته عناوینی چون بهترین ایرلاین در جنوب اروپا، بهترین پذیرایی در پروازهای کلاس تجاری و بهترین غذاخوری سرویس تجاری را به دست آورد.

6. هواپیمایی اتحاد (Etihad Airways)

هواپیمایی اتحاد، حامل پرچم امارت متحده ی عربی است و در ابوظبی مستقر است. هواپیماهای بوئینگ و ایرباس این هواپیمایی به بیش از 100 مقصد، پرواز می کنند. این شرکت به خاطر اتاق ها و سوییت های مجللش در پروازهای تجاری و درجه یک به شهرت رسیده است. در سال 2016، این هواپیمایی عناوین بهترین پرواز درجه یک دنیا، بهترین صندلی پرواز درجه یک و بهترین پذیرایی داخل پرواز درجه یک را به دست آورده است.

5. آل نیپون ایرویز (All Nippon Airways)

شرکت آل نیپون، بزرگ ترین شرکت هواپیمایی بین المللی در ژاپن و صاحب یکی از بزرگ ترین ناوگان های بوئینگ 787 دریم لاینرز است. این هواپیمایی که به اختصار آنا نامیده می شود، در زمینه ی پاکیزگی، خدمات و ایمنی، نمرات نسبتا کاملی از نمره دهندگان اسکای ترکس دریافت کرده است. هواپیماهای این شرکت دارای صندلی های تاشوی راحتی هستند که فضای شخصی را افزایش می دهند و حتی در پروازهای اکونومی از خروجی برق و درگاه USB بهره می برند. این شرکت توانسته عناوین بهترین خدمات فرودگاهی دنیا و بهترین خدمات کارکنان در آسیا را به دست آورد.

4. کاتای پاسیفیک (Cathay Pacific Airways)

با اینکه این شرکت هواپیمایی نسبت به سال گذشته یک پله سقوط کرده، اما همچنان جایگاه خود را به عنوان بهترین هواپیمایی حاشیه ی اقیانوس آرام حفظ کرده است. با در اختیار داشتن ناوگانی از هواپیماهای دوربرد بوئینگ 777-300ER و استراتژی تجارت که بر تعداد بالای پروازها تمرکز دارد، این شرکت یکی از بهترین ایرلاین های آسیا به شمار می رود.

بازرسان اسکای ترکس برای صندلی های راحت، کیفیت خدمات و سرگرمی های داخل پرواز، نمرات بالایی به این هواپیمایی داده اند. این شرکت همچنین برنده ی جوایز بهترین خطوط هوایی جهان از لحاظ پاکیزگی کابین و بهترین سالن های هواپیما در پروازهای درجه یک را به دست آورده است.

3. سنگاپور ایرلاینز (Singapore Airlines)

خدمات برجسته و مطلوب هواپیمایی سنگاپور، شرایطی بی نظیر را برای یک سفر لذت بخش فراهم می کند. پروازی که خدمه ی مجرب آن با نهایت ادب و احترام با مسافران برخورد می کنند. تلویزیون های شخصی و انتخاب های متعدد برای سرگرمی در طول پرواز، تنها چند نمونه از خدمات پروازهای اقتصادی این شرکت هستند. فرودگاه اصلی این شرکت، فرودگاه بین المللی چانگی سنگاپور است که بهترین امکانات را دارد و از طرف اسکای ترکس چهار سال پیاپی به عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده است. این شرکت توانسته جوایز بهترین ایرلاین آسیا و بهترین صندلی پروازهای تجاری را به دست آورد.

2. قطر ایرویز (Qatar Airways)

هواپیمایی قطر پس از اینکه سال گذشته رتبه ی اول این فهرست را به دست آورد، امسال در جایگاه دوم قرار گرفت. این هواپیمایی که در دوحه مستقر است، بابت صندلی های راحت و سرگرمی های داخل پرواز، مورد ستایش بازرسان اسکای ترکس قرار گرفته است. در واقع این هواپیمایی عنوان بهترین صندلی های پرواز تجاری را از آن خود کرده است. مهمانان پرواز اکونومی از امکاناتی چون قابلیت اتصال گوشی هوشمند و تبلتشان به صفحه ی نمایش شخصی لذت می برند.

این شرکت به بیش از 125 مقصد در سراسر دنیا پرواز دارد و در حال گسترش خدماتش از قطر به 50 مقصد جدید شامل پروازهای مستقیم به لس آنجلس، میامی و دالاس است. علاوه بر کسب عنوان دوم این فهرست، هواپیمایی قطر، به جایزه ی بهترین پرواز تجاری دنیا و بهترین سالن پرواز تجاری جهان دست یافته است.

1. هواپیمایی امارات (Emirates)

در طی سی سال گذشته، هواپیمایی امارات مستقر در دبی، به یکی از پیشگامان پروازهای دوربرد در دنیا تبدیل شده است. فرودگاه اختصاصی این شرکت، فرودگاه بین المللی دبی است و بزرگ ترین ناوگان هوایی متشکل از ایرباس A380 سوپرجامبو و جت های پهن پیکر بوئینگ 777 را در اختیار دارد.

خدمات پیشرفته و عالی سرگرمی این شرکت شامل مجموعه ی بزرگی از فیلم ها و آثار موسیقی است و امکان مشاهده ی برنامه های زنده ی تلویزیونی و مسابقات ورزشی از مزایای آن محسوب می شود. در حقیقت، هواپیمایی امارات در طول 12 سال توانسته است جایزه ی بهترین خدمات سرگرمی در طول پرواز را از اسکای ترکس دریافت کند.

2 نظر
 1. موژان 12 سال قبل
  پاسخ

  عشق تن به فراموشی نمی سپارد مگر یک بار برای همیشه
  احتیاط باید کرد. همه چیز کهنه می شودو اگر کمی کوتاهی
  کنیم، عشق نیز. بهانه ها جای حس عاشقانه را خوب می گیرند
  عاشق بهانه نمی گیرد
  عاشق نق نمیزند
  عاشق در باب زندگی سخت نمی گیرد
  سخت خواستن می تواند عشق باشد
  به شرط آنکه سخت بماند و نرم
  عشق یک قطار مسافربری نیست تااگر کمی دیررسیدیم، قطار رفته باشدو مانده باشیم-باچمدانهای سنگین،با تأسف، با قطره اشکی در چشمان حسرت.
  پویش عشق در خود عشق است نه در گل عطرآگینی که به سینۀ عشق می زنیم
  در بی زمانیِ عشق، حرکت جوهر است و تجزیه ناپذیراز نفس عشق
  قیمت عشق همیشه بیش از تحمّل آدمیزاد است

 2. غزل 12 سال قبل
  پاسخ

  عشق يک فريب بزرگ و قوي است و دوست داشتن يک صداقت راستين و صميمي ، بي انتها و مطلق
  عشق در دريا غرق شدن است و دوست داشتن در دريا شنا کردن
  عشق بينائي را ميگيرد و دوست داشتن ميدهد
  عشق خشن است و شديد و در عين حال ناپايدار و نامطمئن و دوست داشتن لطيف است و نرم و در عين حال پايدار و سرشار از اطمينان
  عشق همواره با اشک آلوده است و دوست داشتن سراپا يقين است و شک ناپذير
  از عشق هرچه بيشتر ميشنويم سيرابتر ميشويم و از دوست داشتن هر چه بيشتر ، تشنه تر
  عشق هرچه ديرتر ميپايد کهنه تر ميشود و دوست داشتن نو ت
  عشق نيروئيست در عاشق ، که او را به معشوق ميکشاند ؛ دوست داشتن جاذبه ايست در دوست ، که دوست را به دوست ميبرد . عشق تملک معشوق است و دوست داشتن تشنگي محو شدن در دوست

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید