بهترین و مشهورترین سایت های گردشگری دنیا

توسط

امروزه سایت های متعددی در زمینه گردشگری فعالیت و در زمینه های مختلف به مسافران، گردشگران و توریست ها کمک می کنند.

در سال های اخیر، تکنولوژی به سرعت گسترش یافته است. یکی از نتایج گسترش تکنولوژی، رشد اینترنت و ابزارهای آن است. امروزه اینترنت و وب سایت ها بخشی جدانشدنی از تمام کسب و کارها را تشکیل می دهند.

یکی از حوزه هایی که بسیار از اینترنت و امکانات فضای مجازی تاثیر پذیرفته، صنعت محبوب و پردرآمد گردشگری است. امروزه سایت های متعددی در زمینه گردشگری فعالیت می کنند. سایت های گردشگری در زمینه های مختلف به مسافران، گردشگران و توریست ها کمک می کنند. با استفاده از سایت های گردشگری و سر زدن به بخش های مختلف آن ها می توانید اطلاعات مفیدی درباره مقاصد توریستی و تفریحی به دست آورید. اطلاعاتی مانند این که در هر کشور یا شهر بزرگ، چه مکان های دیدنی وجود دارند؟ یا این که چگونه می توان با خرج هزینه های کمتر از سفر لذت بیشتری برد؟

به طور کلی، سایت های گردشگری راهنماهای بسیار خوبی برای همه کسانی هستند که قصد مسافرت و گرشگری دارند. در این میان برخی از وب سایت ها سابقه بیشتری داشته و به دلیل محتوای خوب شان شهرت بیشتری پیدا کرده اند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به لیستی از معروف ترین سایت های گردشگری دنیا:

1. سایت Yelp

یلپیکی از وب سایت های بسیار معروف و نام آشنای گردشگری است. وب سایت یلپ قابلیت های خوب مختلفی دارد. مانند این که اگر به دنبال یک مکان خاص برای سفر یا گردگشری می گردید، با جستجوی نام آن در سایت یلپ، هم به تصاویر آن مکان دسترسی خواهید داشت و هم نظرات تخصصی در رابطه با آن مکان. یلپ مجموعه ای از نظرات مسافران و گردشگرانی که به هر منطقه سفر کرده اند جمع آوری کرده و با ارائه آن ها، شما را در تجربه بازدید آن ها شریک می کند.

یک مزیت مهم در این میان این است که نظر کسانی که در گردشگری و مسافرت تازه کار هستند از نظرات افرادی که در این زمینه با تجربه ترند تفکیک می شود. بدین ترتیب شما می توانید به اطلاعات کاملا معتبر و قابل اطمینانی درباره مقصد سفر خود دست یابید.

2. سایت Oyster

یک مسئله مهم در سفرهای بلند مدت، یا بازدید از نقاط دور و ناآشنا، مسئله انتخاب هتل است. انتخاب هتل از چند نظر یک دغدغه برای مسافران و گردشگرها به حساب می آید؛ امنیت هتل، کیفیت غذای آن و این که هتل چه امکاناتی را در دوران اقامت به مسافران ارائه می دهد سوالات مهمی است که هنگام انتخاب هتل مطرح می شوند. علاوه بر آن، قیمت هتل و این که یک هتل در چه مکانی واقع شده و دسترسی آن به سایر نقاط مقصد مسافرت چگونه است نیز بسیار مهم است.

در این راستا سایت اویستر می تواند یک مرجع و راهنمای خوب و کاربردی باشد. سایت اویستر پایگاه داده ای بزرگ و معتبر دارد و حاوی تصاویر هتل های مختلف در مناطق گوناگون است. با استفاده از اطلاعات موجود در سایت اویستر و مقایسه عکس ها و تصاویر هتل ها در وب سایت گردشگری، می توانید میزان واقعی بودن تبلیغات هتل ها را دریابید. در نتیجه هنگام انتخاب هتل با اطمینان بیشتری عمل کرده و از سفر خود لذت بیشتری خواهید برد.

3. سایت Airbnb

AirBnb یکی از استارتاپ های بسیار موفق و پولساز و ازمعروف ترین وبسایت های گردشگری در دنیا است که در زمینه گردشگری و خدمات مسافرتی اقدام می کند. این سایت گردشگری که دارای اپلیکیشن قابل نصب بر روی تلفن هوشمند نیز هست، دارای میلیون ها کاربر از سراسر نقاط دنیاست. اگر می خواهی به جای هتل، در خانه های اجاره ای اقامت پیدا کنید و از این ظریق هم هزینه ها را کاهش دهید و هم دوستان احتمالی در مقصد خود بیابید، AirBnb یک انتخاب عالی برای این هدف خواهد بود.

Airbnb امکان اجاره مکان در حدود 192 کشور دنیا را فراهم می کند. خانه هایی که در این پلتفرم برای اجاره وجود دارند بسیار متنوع بوده و با بودجه های مختلف سازگاری دارند. کاربران این اپلیکیشن با یکدیگر می توانند در ارتباط باشند و درباره مشخصات مکانی که قصد اجاره آن را دارند اطلاعات لازم را کسب کنند. Airbnb زمینه ای هم برای کسب درآمد برای بسیاری از افراد فراهم کرده است.

4. سایت Tripadvisor

یکی از معروف ترین سایت های گردشگری در دنیا که سابقه و اعتبار زیادی دارد، سایت Tripadvisor است. این وب سایت گردشگری به نوعی بزرگ ترین انجمن اینترنتی گردشگری دنیا بوده و برای بسیاری از توریست ها و گردشگران یک پاتوق محسوب می شود. کاربران Tripadvisor از تجربه های خود در سفر به مناطق مختلف می گویند و ویژگی های آن مکان را با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

محیط سایت Tripadvisor یک محیط تخصصی برای بررسی، معرفی و نقد مکان های گردشگری مختلف است. درصد قابل توجهی از گردشگران و مسافران قبل از سفر با این وبسایت سر زده و از نظرات (Review) کاربران درباره مقصد مسافرتی خود دیدن می کنند.

5. سایت Tripexpert

سایت Tripexpert که یکی دیگر از معروف ترین سایت های گردشگری در دنیا به حساب می آید، مشابه Tripadvisor است. یا این تفاوت که Tripexpert، همان طور که از نام آن بر می آید، تخصصی تر است. در سایت Tripadvisor همه گردشگران مختلف می توانند از تجربیات سفرها و بازدیدهای خود بگویند. اما در سایت Tripexpert مطالب از سوی افراد با تجربه تر و گردشگران حرفه ای منتشر شده است.

به طور کلی محتوای این دو سایت مشابه یکدیگر است؛ اما Tripexpert به شکل تخصصی تری به بررسی ویژگی ها، نقاط قوت و نقاط ضعف هر مکان دیدنی و توریستی می پردازد. با یک جستجوی ساده در Tripexpert شما می توانید به سادگی به حجم زیادی از اطلاعات مفید و کاربردی درباره مقصد سفر خود برسید.

6. سایت trip tribe

سایت trip tribe می تواند به مسافران و گردشگران کمک کند تا متناسب با ویژگی های شخصیتی و علایق و سلیقه خود، به سفر بپردازند. trip tribe به نوعی هم در زمینه مسافرت و گردشگری کاربردی است و هم برای کسانی که می خواهند در حین سفر خود با دوستان و افراد جدیدی آشنا شوند. با استفاده از سایت trip tribe می توانید مقصدی را برای سفر خود انتخاب کنید که با علایق و ویژگی های شخصیتی شما هماهنگی بیشتری دارند. هم چنین می توانید به دنبال افرادی در مقصد سفرتان بگردید که ممکن است برایتان جالب باشند.

7. سایت Rom2Rio

سایت Rom2Rio امکانات بسیاری را برای دوستداران سفر مهیا می کند. شما به کمک ابزارهای مختلف این سایت می توانید چگونگی و هزینه ی سفر را در حالات مختلف مقایسه کنید و به اطلاعات مفیدی در مورد خطوط اتوبوس رانی و هوایی دسترسی داشته باشید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید