معاشرت با دیگران در زندگی

توسط

آیا تا به حال با آدم ضعیف تر از خودتان پینگ پونگ بازی کرده اید؟ منظورم اون هایی هستند که تازه راکت بدست شده اند و چند ساعتی مربی داشته اند و تازه از استایل والیبال آمده اند توی تنیس روی میز! (با راکت اسبک می زنند!)

خیلی عجیب است که این افراد چون بد بازی می کنند، نمیشه ببریشون و اصلا هم مهم نیست مهارتت! طرف عملا یه بازی دیگه می کنه و توهم زده که پینگ پونگ داره بازی می کنه… من و تو  هم عملا تو این توهم وقت مون حرم میشه و اتفاق بدتر اینه که وقتی با یه آدم حسابی می شینی پای بازی می بینی مهارتت خیلی کم شده و طول می کشه تا برسی به سطح بازی اصلی خودت!

اینها را نوشتم تا بگم حرف اصلیم را:

وقتی با یه آدم کم فهم معاشرت میکنی یا آدمی که خودش را به نفهمی میزنه، وقتی با یه ادم خاله زنک دم به دم میشی وقتی با آدم احمق دمخور میشی که قضاوتهای عجیب غریب و خرافی داره و تحملش میکنی، وقتی رفیق جینگت کسیه که درکش از دو نانوگرم تستسترون بیشتر نیست، وقتی با یه آدم روبرو میشی که دغدغه هایش، کف هرم مازلو است (مسکن و رستوران و لباس برند و…!) دیگه انتظار نداشته باش که

از  حروم شدن وقتت غصه بخوری، از درجا زدنت  هم خجالت نمیکشی، از تجمع برنامه ای نصفه عمل شده و کارهای نیمه تمامت هم ککت نمیگزه، از نخواندن آخرین مقاله تخصصی رشته ات، بهت بر نمیخوره، یا ندیدن فلان دانشمند و بلد نبودن مفاهیم بلند حافظ و  مولوی و … دردت نمیاره!

داری بی غیرت میشی عزیزم؛ به مردنت ادامه بده یا مثل یه بزرگ مرد بکش از این وضعیت بیرون و نذار زنده به گور بشی و بشی یه مرده متحرک

افکار هر انسان میانگین افکار پنج نفری است که بیشترین وقت خود را با آنها می گذراند. پس خود را در محاصره افراد موفق قرار بدهید و دقت کنید که با چه کسانی معاشرت می کنید!

منبع: وب سایت دکتر شیری

3 نظر
 1. غایبی 9 سال قبل
  پاسخ

  ممنون

 2. موسوی 9 سال قبل
  پاسخ

  خیلی قشنک بود و بامفهوم … مثل همیشه … مخصوصا جملات آخر 5 نفری که 🙂

 3. مهوش 9 سال قبل
  پاسخ

  عالی بود

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید