رکوردی جدید در مجوزهای اورست

توسط

با اخذ مجوز 365 نفر در 39 گروه برای صعودهای بهاره اورست از مسیر جنوبی رکورد جدیدی در حضور افراد حاضر بر روی این کوه به ثبت رسید.

«دوتا داکال» سخنگوی وزارت توریست نپال با اعلام خبر ثبت مجوزهای این افراد عنوان داشت حتا پیش بینی می شود این تعداد تا پایان ماه آوریل افزایش یابد.

سال 2016 تعداد 289 کوهنورد از 34 گروه مجوز صعود به اورست را دریافت کرده بودند که با توجه به پایان مهلت صعود دارندگان مجوز سال های 2014 و 2015 اغلب متقاضیان صعود اورست طی این سال ها نیز، بهار امسال قصد صعود اورست را دارند.

در سال 2014 حادثه سقوط بهمن و مرگ 16 شرپا و در سال 2015 رخداد زلزله و مرگ 19 خدمه کمپ اصلی منجر به تعویق مجوزهای اورست تا سال 2017 شد. از این رو بالغ بر 70 کوهنورد جامانده از این دوسال نیز قصد صعود اورست در سال جاری را دارند.

در حاضر بالغ بر 294 کوهنورد از 31 گروه خود را به کمپ اصلی رسانده اند که اغلب از طریق پرواز کاتماندو – لوکلا راهی کمپ اصلی شده اند. ضمن آنکه عده زیادی نیز از مسیر کاتماندو – جیری و باطی مسافت بیش تری برای هم هوایی بهتر راهی کوه شده اند. این مسیر پیش از راه اندازی فرودگاه لوکلا به کار گرفته می شد و پس از آن تنها مورد توجه گروه های کوهپیما و گردشگر قرار داشت.

منبع: وبلاگ کوه قاف

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید