فیس‌بوک قاتل جی میل

توسط

هنوز یک هفته از جار و جنجال فیس‌بوک برای معرفی سرویس ایمیل خود که برخی نام آن را «قاتل جیمیل» گذاشته بودند، نگذشته بود که اقدام جدید این شرکت نشان از آن داشت که فیس‌بوک واقعا کمر به کشتن جیمیل بسته است.
فیس‌بوک از اواخر آذر ماه سال جاری نام جی میل را از میان سرویس‌های پست الکترونیک برای همسان‌سازی و یافتن دوستان کاربران حذف کرده است و این اقدام وقتی رنگ جدی‌تر به خود گرفت که نام جی میل از دیگر شبکه اجتماعی تحت مالکیت فیس‌بوک یعنی فرندفید نیز حذف شد…


این اقدام عجیب فیس‌بوک بدون اعلام قبلی صورت گرفته و این در خصوص فرندفید نمود بیشتری دارد که کاملا دکمه جی میل را از صفحه اول خود حذف کرده است.

این اقدام را در واقع می‌توان سرشاخ شدن دو غول اینترنتی دانست که یکی سودای حذف دیگری را در سر می‌پروراند چون به هر حال فیس‌بوک با برخورداری از بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر علاقه خاصی به حذف سرویس محبوب جیمیل دارد اما از سوی دیگر باید منتظر ماند و دید که حرکت تلافی‌جویانه گوگل در برابر این اقدام فیس‌بوک چه خواهد بود.

البته بدون شک طرفداران پر و پا قرص جیمیل همچون ما چندان نگران حرکت فیس‌بوک نیستند چون با وجود محدودیت‌های دسترسی به فیس‌بوک در ایران گوگل چندان کار سختی برای حفظ کاربران ایرانی خود به عنوان یکی از بزرگترین جوامع جیمیلی ندارد.

نظر شما چیست؟ چه شرکتی برنده جدال احتمالی گوگل و فیس‌بوک خواهد بود؟ گوگل، فیس‌بوک و یا حتی مایکروسافت؟

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید