ویژگی ها و قابلیت های Internet Download Manager

توسط

کار IDM، دانلود و دریافت بهینه فایل‌های مختلف از سایت‌ها و اینترنت است. حال برای این که این مفهوم بیشتر برای شما باز بشود، مزایا استفاده از Internet Download Manager را برای شما به صورت فهرست وار به همراه توضیحات لیست می‌کنم.

دانلود یکپارچه
دانلود یکپارچه بدین معناست که فرقی نمی کند الان در حال استفاده از چه مرورگر و یا در حال بازدید از چه سایتی هستید. این که خواسته باشید یک پرونده را از اینترنت دریافت کنید، این برنامه وارد عمل شده و ادامه کار را که دانلود با سرعت بالاتر است به عهده می گیرد. بدین ترتیب دریافت فایل‌ها را به صورت یکپارچه و لذت بخش تر انجام خواهد داد.

سرعت دانلود بالاتر
اگر می خواهید زمانی که یک پرونده را از اینترنت دریافت می کنید، از سرعت به مراتب بالاتری برخوردار باشید، پیشنهاد بنده استفاده از یک نرم افزار مدیریت دانلود است که یکی از بهترین این برنامه ها، IDM می باشد. ویژگی افزایش سرعت دانلود این برنامه آنقدر زبانزد است که هر کسی را به سمت خودش جذب می کند.

عدم نگرانی برای از دست دادن دانلود
اگر به دلیل ناپایدار بودن دسترسی اینترنت شما، یا کم بودن سرعت اینترنت نگران این موضوع هستید که مبادا در اواسط دانلود فایل شما ارتباط قطع شده و فایل شما خراب شود بهتر است که از IDM استفاده کنید. اصلاً یکی از مزیت‌های استفاده از برنامه های مدیریت دانلود همین است که به شما این اجازه را می دهد تا حتی شما تعیین کنید که الان دانلود این پرونده ها متوقف شده و  در آینده از همانجا بارگیری شروع شود، نه اینکه دریافت از ابتدا شروع گردد. این کار تنها با یک کلیک قابل انجام است، البته به شرطی که سروری که شما در حال دریافت آن پرونده هستید، اجازه این کار را که با اصطلاح Resume مشخص می شود را به شما بدهد.

ساماندهی پرونده‌های دانلود شده
اگر تعداد زیادی پرونده یا نرم افزار دانلود می‌کنید و حال و حوصله ساماندهی آنها را در جای جای حافظه ندارید، بهتر است که به این نرم افزار در قسمت تنظیمات، طبق آموزش‌های آتی بگویید که مثلاً هر دسته از فایل‌ها را کجای رایانه ذخیره کند. مثلاً نرم افزارها را در درایو D و در پوشه Software برای شما ذخیره نماید. به این خاصیت ساماندهی پرونده‌های دانلود شده گفته می شود.

کار هوشمند با تمامی مرورگرها
اگر شما از Opera یا Firefox یا Chrome یا هر نوع مرورگر دیگر استفاده می کنید، مهم نیست. مهم این است که Internet Download Manager با همه‌ی مرورگرهای معروف و استاندارد همخوانی دارد و به شما اجازه می دهد که دانلودهایی که توسط آنها راه اندازی می شود را مدیریت کنید. بدین صورت به راحتی و با خیال راحت هر آنچه می خواهید را می توانید از اینترنت دریافت کنید.

زمان بندی دانلودها
اگر می خواهید دانلود یک فایل سنگین در زمانی از روز شروع و خاتمه یابد که سرعت دسترسی به اینترنت برای شما بالاست و یا حتی رایگان است، این کار را به صورت زمان بندی شده می توانید به گردن IDM بیاندازید. این ویژگی بسیار کاربردی است و شما را از کارهای اضافی باز می دارد. حتی می توانید تعیین کنید که چه تعداد و یا چه حجمی دانلود شود و به صورت پشت سر هم دانلود گردند یا همه با هم یکجا!

کار با انواع سرعت‌های اینترنت
مهم نیست که سرعت اینترنت شما چقدر است (البته هر چه بیشتر باشد، خوب بهتر است و عمرتان کمتر روی اینترنت هدر می‌رود!). ولی در نهایت IDM از سرعت اینترنت شما نهایت استفاده را خواهد کرد. بدین معنا که اگر یک فایل با حجم مثلاً 1 گیگابایت با DialUp 30 دقیقه طول می کشد تا دانلود شود، ممکن است این زمان با IDM پانزده یا بیست دقیقه به طول بیانجامد. پس به صرفه است که IDM را روی رایانه خود داشته باشید و با آموزش‌ها و پیشنهادهای این وبلاگ آن را یاد بگیرید، تا بتوانید به صورت بهینه از آن استفاده کنید.

پشتیبانی از زبان پارسی
اگر شما چندان با کار کردن نرم افزارهایی که زبان فارسی ندارند و دستورات تمامی منوهای آن انگلیسی است مشکل دارید، این برنامه این مشکل را ندارد و شما می توانید از قسمت تنظیمات تمامی دستورات ان را به زبان شیرین پارسی درآورید و به صورت کامل از آن استفاده کنید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید