میانبرهای کیبورد برای حرفه ای شدن در محیط جی میل

توسط

از میان تمام سرویس های ای میل، جیمیل می تواند اولین انتخاب برای ادامه حیات مجازی هر وبگردی از مبتدی تا حرفه ای باشد چرا که می توان از این سرویس دهنده میلی به صورت مبتدی و تنها برای ارسال یک ایمیل ساده گرفته تا استفاده حرفه ای از آن به دلیل وجود آپشن های کاربردی مختلف بهره برد.

یکی از این آپشن ها استفاده از میانبرهای کیبوردی جیمیل است که در ادامه به 10 مورد مهم و پرکاربرد از این میانبرها برای استفاده حرفه ای تر از جی میل اشاره می شود. البته برای استفاده از این میانبرها ابتدا باید این قابلیت جالب را در جی میل فعال کنید چرا که به صورت پیش فرض میانبرهای کیبوردی غیرفعال هستند. برای فعال کردن میانبرهای کیبوردی مسیر زیر را در بخش تنظیمات جیمیل دنبال کنید:
Settings > General > Keyboard Shortcuts

اما 10 میانبر کیبوردی جیمیل به ترتیب زیر هستند:

ارسال یک میل (compose)
با ترکیب کلید های Shift+c امکان ارسال یک میل در یک پنجره تازه فراهم می شود.

اسکرول بین ای میل های دریافتی
برای اسکرول بین ایمیل های دریافتی در اینباکس جی میل از کلیدهای K و J استفاده می کنیم که به ترتیب اسکرول به بالا و اسکرول به پایین را فراهم می کند.

انتخاب یک میل
در صورتی که در حین اسکرول میان ایمیل های دریافتی نیاز به انتخاب یک ایمیل خاص جهت آرشیو، انتقال، برچسب زنی و … باشد می توان از طریق کلید X ایمیل موردنظر را از طریق چکباکس به حالت انتخاب درآورده و تغییرات لازم را اعمال کرد.

اسکرول و انتخاب ایمیل های ارسالی و دریافتی از یک شخص
اگر بخواهیم در میان ایمیل های دریافتی و ارسالی با یک شخص خاص که به صورت یک گفتگوی میلی انجام شده است اسکرول کنیم کافیست به ترتیب از کلیدهای N و P برای اسکرول به پایین و بالا استفاده کنیم. همچنین برای انتخاب یک میل خاص برای خواندن کامل آن (Expand) کافیست از کلید Enter یا کلید O استفاده کنیم.

جی میل Gmail

آرشیو کردن ایمیل ها
با استفاده از کلید E می توان ایمیل های انتخابی را در جی میل آرشیو کرد در صورتی که ایمیلی دارای یک برچسب خاصی باشد با زدن کلید E به فولدر برچسب انتخابی انتقال داده می شود.

Reply و Forward  کردن ایمیل ها
برای Reply کردن ایمیل که در واقع همان پاسخ به میل ورودی است، کافیست کلید R را زده و یا در حالت میل گروهی Reply to all کافیست کلید A را بزنیم. برای Forward کردن میل ها نیز کافیست کلید F را بزنیم.

ذخیره کردن میل در Draft
برای ذخیره کردن یک ایمیل در حالتی که یک میل را Compose می کنیم و یا قصد ارسال جواب یک ایمیل نوشته شده در یک زمان دیگر را داشته باشیم کافیست کلیدهای ترکیبی Ctrl+S را بزنیم تا ایمیل نوشته شده در Draft ذخیره شود.

پاک کردن یک ایمیل و فرستادن آن به سطل زباله
برای انتقال یک ایمیل به سطل زباله که در واقع پاک کردن یک ایمیل محسوب می شود کافیست # را بزنیم.

برچسب زدن به ایمیل انتخابی
برای برچسب زنی به یک ایمیل کافیست کلید L را زده تا منویی که لیست برچسب های ایجاد شده را نمایش می دهد باز شود و برچسب مورد نظر را روی ایمیل انتخابی بزنیم همچنین می توان در این منو برچسب جدید را ایجاد کرد. در واقع با این کار ایمیل به برچسب موردنظر انتقال داده می شود.

انتخاب ایمیل به حالت خوانده شده یا خوانده نشده
برای انتخاب ایمیل به صورت خوانده شده کافیست کلید Shift+I را بزنیم و برای انتخاب میل به حالت خوانده نشده کلید های ترکیبی Shift+U را می زنیم.

منبع: وبلاگ فارسی

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید