2048 را به روش دهه شصتی بازی کنید

توسط

روش دهه شصتی در واقع «حجاب تکنیک» 2048 را که با بورژوازی و فراغت نسبت مستقیم دارد کنار می‌زند و باعث قلب ماهیت آن به یک بازی سریع و دست جمعی می‌شود.

بازی 2048 یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌های تلفن همراه است. پیشنهاد ما این است که 2048 را طوری بازی کنید که با کمترین امتیاز ممکن بازی تمام شود، یعنی تا می‌توانید مانع چسبیدن اعداد مشابه شوید تا زود‌تر ببازید.

این کار را می‌توانید دو یا چند نفره انجام بدهید و در آخر هر کس با امتیاز کمتری ببازد در واقع برنده شده و از آنهایی که امتیازشان بالا‌تر است کولی می‌گیرد، یا روی صورتشان سبیل آتشی می‌کشد. این شیوه نکته آموزشی و فلسفی برای درک بهتر واقعیت زندگی دارد، بومی است و باعث صرفه جویی در وقت می‌شود.

واقعیت این است که معیار موفقیت در بسیاری از موارد معکوس و وابسته به شانس بوده و هست، اما بازی 2048 به شیوه دهه شصتی می‌تواند هجو ظاهرگرایی شایع در ادبیات موفقیت باشد و مهندسی موفقیت را به چالش بکشد.

مرحوم حافظ نیز چند صد سال پیش با اشاره به اینکه «از حشمت اهل جهل به کیوان رسیده‌اند» به همین واقعیت معکوس که اهل جهل مُکنت و امتیاز بالاتری در زندگی جمع می‌کنند اشاره کرده و نامرادی دور باژگون سپهر را نمایان کرده است.

منبع: تریبون

برچسب ها :

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید