عرضه پیام رسان هوشمند Allo توسط گوگل

توسط

حدود چهار ماه پیش بود که گوگل پیام رسان موبایلی اش را با هدف جذب بیشتر مخاطب و البته به چالش کشیدن همتایان خود معرفی کرد.

این پیام رسان دیروز به طور رسمی عرضه شد و حالا کاربران می توانند این اپلیکیشن را به طور رایگان از گوگل پلی دانلود و از آن استفاده کنند. مطمئنا پیام رسان جدید گوگل هم مانند بسیاری از خدمات عرضه شده این شرکت، می تواند چشم کاربران زیادی را معطوف خود کند.

اما این پیام رسان که Allo نام دارد می تواند جای پیام رسان محبوب تلگرام در بین ما ایرانی ها را بگیرد؟

به طور قطع پیام رسان جدید گوگل بسیار قدرتمندتر از تلگرام است، اما پیش از این هم اپلیکیشن هایی مثل واتس اپ در فضای مجازی فعالیت داشتند که به بیان ساده از تلگرام بهتر بودند، ولی تلگرام توانست در کشور ما فراگیر شود. Allo به راحتی نمی تواند جایگزین تلگرام در ایران شود و اگر قرار باشد چنین اتفاقی بیفتد حداقل چند ماهی زمان می برد تا همه کاربران به سوی آن بروند.

مزیت های فنی اپلیکیشن گوگل نسبت به تلگرام

یکی از مزیت های مهم Allo همگام شدن با دیگر خدمات گوگل است که این مهم ترین مزیت های این پیام رسان خواهد بود.

یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های Allo، برقراری ارتباط تصویری است که تلگرام چنین قابلیتی ندارد. این کارشناس ادامه داد: به طور کلی می توان گفت که پیام رسان گوگل از همه نظر کامل است و قطعا می تواند رقیب جدی برای پیام رسان اپل (imessage) و دیگر رقبای خود شود.

امنیت مهم ترین ویژگی پیام رسان گوگل است و به طور حتم این اپلیکیشن در این زمینه حرف های زیادی برای گفتن دارد، اما با نگاهی به Allo می توان گفت که گوگل با عرضه این پیام رسان حرف های دیگری هم برای گفتن دارد.

در حالی که تمام مکالمات Allo به شکل دوسویه رمزنگاری می شوند، کاربران آن می توانند از حالت چت مخفی هم برای اشتراک گذاری پیام های موقتی بین همدیگر استفاده کنند. بسته به میزان محرمانه بودن محتوا، Allo به کاربرانش اجازه می دهد تا مدت زمان انقضای این پیام ها را از 5 ثانیه تا 1 ساعت، یک روز و حتی یک هفته در نظر بگیرند.

این گزینه به سادگی می تواند توسط طرفین مکالمه غیر فعال شود. ضمنا از محیط چت مخفی به هیچ عنوان نمی توان اسکرین شات تهیه کرد یا اینکه صفحه را با قابلیت Now on Tap اندروید به اشتراک گذاشت.

ارسال پاسخ هوشمند، یکی دیگر از قابلیت های پیام رسان گوگل است. Allo می تواند با هوش مصنوعی خود بسیاری از پیام هایی را که قرار است توسط شما در پاسخ به پیام های دوستان تان فرستاده شود، حدس بزند و حتی آنها را با استیکر مناسب ارسال کند. به طور کلی می توان گفت شرکت گوگل با به کارگیری هوش مصنوعی در Allo، دنیای پیام رسان ها را متحول کرده و سد بزرگی را پیش روی رقبای خود به ویژه اپل ایجاد کرده است.

1 نظر
  1. فاطمه تیموری (ترانگو) 8 سال قبل
    پاسخ

    آمدن یه نرم افزار پیام رسان برام دور از ذهن نبود، چون متاسفانه برعکس صفحات وب، نرم افزار های پیام رسان هیچ تضمینی برای ثبات و عمرشون وجود نداره و دیر یا زود تلگرام هم مثل نرم افزار های قبلی وایبر و وی چت و لاین و … یا فیلتر میشه یا از دور محبوبیت خارج می شه.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید