ردیابی موقعیت مکانی افراد با گوگل مپس

توسط

در حال حاضر شما می توانید در گوگل مپس، ردیابی موقعیت مکانی افراد را به صورت لحظه ای مشاهده کنید.

گوگل به تازگی برنامه‌ی راهنمای محلی سرویس نقشه های خود را به روزرسانی و بخش جوایز و سطوح کاربری را به این برنامه اضافه کرده است. حالا این شرکت اپلیکیشن گوگل مپس را با ارائه ی یک سری قابلیت جدید آپدیت کرده است. یکی از مهم ترین ویژگی های جدیدی که اکنون در گوگل مپس فعال شده، امکان ردیابی لحظه‌ای موقعیت مکانی افراد است.

این امکان جدید برای مواقعی مناسب است که فرضا دوست شما در دیدار از پیش تعیین‌شده‌تان دیر کند و شما نیاز به ردیابی موقعیت مکانی وی داشته باشید تا بتوانید با روشی آسان‌تر موقعیت دقیق یکدیگر را به‌طور لحظه‌ای مشاهده کنید.

نکته‌ی مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که کاربر می‌تواند دقیقا تعیین کند موقعیت مکانی لحظه‌ای وی برای چه کسانی و تا چه مسافتی به اشتراک گذاشته شود.

امکان به اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی لحظه‌ای از 15 دقیقه تا سه روز وجود دارد. همچنین می‌توان این زمان را تعیین نشده قرار داد و در این شرایط اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی تا زمانی که کاربر به‌صورت دستی این ویژگی را غیرفعال کند، ادامه خواهد داشت.

امکان مشاهده‌‌ی موقعیت مکانی به اشتراک‌گذاری شده توسط یک کاربر فقط برای افرادی که لینک منحصربه‌فرد مخصوص را دارند فراهم است. به این ترتیب برای دادن دسترسی به هر فرد باید یک لینک جداگانه برای وی ایجاد کنید. همچنین امکان غیرفعال کردن هر یک از این لینک‌ها در هر زمانی توسط شخص سازنده وجود دارد.
چگونه از قابلیت اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی لحظه‌ای گوگل مپز استفاده کنیم؟

ویژگی جدید مورد بحث برای نسخه‌ی اندروید و آی‌او‌اس اپلیکیشن گوگل مپز ارائه شده است و برای دسترسی به آن باید منوی کشویی داخل این اپ را باز کنید.

سپس شما باید با سیاست‌های مربوط به موقعیت مکانی موافقت کنید. در گام بعد سرویس موقعیت‌یابی دستگاهتان روشن خواهد شد و یک لینک مخصوص برای دسترسی به آن در اختیارتان قرار می‌گیرد.

در این مرحله کاربر می‌تواند لینک تولیدشده در گام قبل را از طریق تمامی راه‌های ارتباطی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی برای دوستان خود ارسال کند. شخص دریافت‌کننده‌ می‌تواند با کلیک روی لینک یادشده، موقعیت مکانی لحظه‌ای شما را روی سرویس نقشه‌های گوگل مشاهده کند. همچنین لینک‌های اشتراک‌گذاری شده را می‌توان در حساب کاربری گوگل مپز افراد دریافت‌کننده، مشاهده کرد.

در جریان به اشتراک‌گذاری لحظه‌ای موقعیت مکانی، زمان تقریبی پیش‌بینی شده برای رسیدن شما به مقصد توسط اپلیکیشن مپس گوگل به شخص دریافت‌کننده‌ی لینک نشان داده خواهد شد و پس از رسیدن به مقصد، این امکان به حالت غیر فعال درخواهد آمد.

قابلیت جدید اضافه‌شده به سرویس گوگل مپز در شرایط مختلف می‌تواند بسیار مفید و کاربردی باشد؛ به‌عنوان مثال زمانی که با دوستان خود برنامه‌ریزی کرده‌اید تا یکدیگر را در یک مکان خاص ملاقات کنید و می‌خواهید از موقعیت مکانی دقیق یکدیگر آگاهی داشته باشید.

منبع: زومیت

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید