مراحل و چگونگی اخذ ویزای اندونزی

توسط

اگر می خواهید با تور اندونزی به کشور اندونزی سفر کنید و از جاذبه های گردشگری زیبای اندونزی بازدید کنید، باید ویزای توریستی اندونزی را تهیه کنید.

سفارت کشور اندونزی برای کسانی که قصد گردشگری در این کشور را دارند، ویزای توریستی صادر می کند. مثل خیلی از کشورهای دیگر، برای گرفتن ویزای توریستی اندونزی لازم نیست وقت مصاحبه بگیرید یا خودتان به سفارت مراجعه کنید. شما می توانید تمام مراحل گرفتن ویزای توریستی اندونزی را به کارگزار ویزا بسپارید.

انواع ویزای اندونزی

سفارت اندونزی در تهران برای مسافرهای ایرانی ویزای توریستی 14 روزه صادر می کند. با این ویزا شما می توانید 14 روز در خاک این کشور باشید.

– ویزای توریستی اندونزی بعد از صدور، به مدت 2 ماه معتبر است.
– ویزای توریستی اندونزی یک بار ورود است. حتی اگر پیش از تمام شدن مدت ویزا این کشور را ترک کنید، نمی توانید از همان ویزا استفاده کنید و باید برای گرفتن ویزای توریستی دوباره اقدام کنید.
– نمی توانید ویزای توریستی اندونزی را تمدید کنید.
– با ویزای توریستی اندونزی اجازه ی کار، تجارت و اقامت بلندمدت در این کشور را ندارید.

مدارک لازم برای ویزای اندونزی

برای گرفتن ویزای توریستی اندونزی در مرحله اول باید مدارک تان را آماده کنید. سفارت اندونزی برای صدور ویزای توریستی مدارک زیادی از شما نمی خواهد. مدارک لازم برای ویزای اندونزی را آماده کنید و به کارگزار ویزا تحویل دهید.

1. اصل پاسپورت
2. کپی همه ی صفحات شناسنامه
3. دو قطعه عکس 4*3
4. گواهی تمکن مالی به مبلغ بیش از 10 میلیون
5. فرم کامل شده مشخصات فردی
6. رزرو بلیط هواپیما
7. تائیدیه رزرو هتل

– پاسپورت باید دست کم شش ماه اعتبار داشته باشد.
– کپی صفحات شناسنامه باید در برگه A4 باشد.
– عکس ها باید جدید، رنگی و با زمینه سفید باشند.
– گواهی تمکن مالی باید به زبان انگلیسی صادر شده باشد و بانک صادر کننده آن را مهر کند.
– فرم مشخصات فردی را می توانید از زورق بخواهید.
– تاریخ رفت و برگشت بلیطی که رزرو می کنید باید با تاریخ درخواستی برای ویزا مطابقت داشته باشد؛ در غیر این صورت ویزای شما طبق بلیط رزرو شده صادر می شود.
– رزرو هتل هم مانند بلیط هواپیما باید مطابق زمان درخواست شده برای ویزا باشد. اگر برای مدتی کمتر از زمان درخواستی خود هتل رزرو کرده باشید، برای بیش از آن زمان به شما ویزا نمی دهند.

قیمت ویزای اندونزی

مرحله ی دوم در گرفتن ویزای توریستی اندونزی پرداخت هزینه ویزا است. قیمت ویزای اندونزی بسته به نوع ویزایی که درخواست می کنید و نرخ روزانه ارز، متفاوت است. در حال حاضر قیمت ویزای اندونزیِ چهارده روزه عادی 340.000 تا 360.000 تومان است. برای ویزای توریستی 14 روزه فوری هم باید حدود 920.000 تا 940.000 تومان هزینه کنید.

ویزای اندونزی چند روزه صادر می شود؟

قدم سوم در گرفتن ویزای توریستی اندونزی انتظار برای صدور آن است. برای اینکه بدانید ویزای اندونزی چند روزه صادر می شود اول باید نوع ویزای خود را انتخاب کنید. اگر در هنگام درخواست، ویزای عادی توریستی را انتخاب کرده باشید، باید 7 روز کاری منتظر صدور ویزای خود کنید. در صورتی که ویزای فوری توریستی را انتخاب کرده باشید این زمان کمتر می شود. برای ویزای توریستی فوری تنها 2 تا 3 روز کاری زمان لازم دارید.

نکات قابل توجه:

– منظور از روز کاری، روزهای کاری سفارت اندونزی در تهران است.
– سفارت اندونزی در تهران در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است.

آدرس سفارت اندونزی در تهران

آدرس سفارت اندونزی در تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، پلاک 180 است. برای ارتباط با این سفارت می توانید با شماره تلفن های سفارت اندونزی، 88711686 – 88716865 – 88553655 – 88717251 تماس بگیرید یا با ایمیل tehran.kbri@kemlu.go.id مکاتبه کنید.

آدرس وب سایت سفارت اندونزی در تهران:

Web Site: https://www.kemlu.go.id/tehran/en/default.aspx

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید