کتاب “هیمالیا، میعاد سفید” در کردستان رونمایی شد

توسط

کتاب “هیمالیا، میعاد سفید” نوشته سیدواسع سیدموسوی (سمکو) با حضور جمعی از اصحاب فرهنگ و ورزش در سالن کانون کوه نوردان کردستان رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، در این آیین که بیشتر چهره های ورزشی و فرهنگی کردستان از جمله مربیان، پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی، هنرمندان، صاحبان قلم و نویسندگان نام آشنا حضور داشتند، خسرو خسروی کردستانی پزشک و کوهنورد کردستانی، با اشاره به اهمیت و نقش فعالیت های ورزشی در توسعه فرهنگ و ارتقای آن، در خصوص مولف کتاب، اظهار کرد: چیزی که بیشتر از همه نظر ما را به خود جلب می کند این است که قهرمانان ورزشی ما علاوه بر نظر به کسب افتخارات ورزشی، سلامت اجتماعی و رشد فرهنگی جامعه نیز برایشان اولویت است و با در اختیار گذاشتن دانش و تجربیات خود در قالب کتاب به ویژه در زمینه های ورزشی رسالت خویش در این عرصه را به جا می آورند.

در ادامه سیدواسع سیدموسوی، نویسنده کتاب در سخنانش با یاد از بزرگمرد کوهنوردی زنده یاد “محمد اوراز” و جایگاه وی در تاریخ کوهنوردی ایران به ویژه کردستان، برخی ویژگی های کتاب از جمله شناساندن هرچه واضح تر هیمالیا و مقوله هیمالیانوردی به مخاطب و نشانه گذاری و نمودارهای مسیرهای صعود در اغلب قلل آن پرداخت و دلبستگی به مردم و شایستگی کردستان برای کسب موفقیت های هرچه بیشتر در عرصه کوه نوردی را مشوق خود برای چاپ کتاب برشمرد.

در ادامه مدیرعامل کانون کوهنوردان کردستان نیز عنوان کرد: هر موفقیتی چه در عرصه ورزش و چه در عرصه فرهنگ مایه خوشحالی جامعه است و به خود می بالیم که در خانواده کانون کوهنوردان کردستان نه تنها پیشکسوتان و مربیان و قهرمانان عرصه کوهنوردی حضور دارند، بلکه از میان بیشتر رشته های ورزشی و نیز اساتید و صاحبان قلم در کانون همواره حضور داشته و دارند.

صلاح حقیقیان یکی از اهداف و اساس حرکت و فعالیت های کانون حمایت و تعامل با هیات های ورزشی و تشکل و نهادهای فرهنگی به منظور ارتقای جامعه در این زمینه ها و کسب افتخارات توسط نوجوانان و جوانان دانست و افزود: کانون کوهنوردان کردستان همواره کوشیده است در زمینه خدمت به ورزش و فرهنگ و توسعه آن در جامعه پیش قدم و همراه مردم باشد.

وی اعلام کرد: در همین راستا کانون به احداث کتابخانه و موزه کوهنوردی برای اولین بار در کردستان اقدام کرده است و از همه همراهان و مردم می خواهیم که با همکاری و ارسال کتب و هدایای خود ما را در توسعه کتابخانه و موزه کانون یاری رسانند.

همزمان با رونمایی از کتاب “هیمالیا میعاد سفید” تمبر اختصاصی که به همین عنوان و به سفارش کانون کوهنوردان تهیه شده بود رونمایی شد و پشکسوتان، مربیان و بزرگان فرهنگی حاضر در مراسم پای آن را به یادگار امضا کردند.

در پایان لوح تقدیر و هدایایی از طرف کانون کوهنوردان به جمشید خیرآبادی سرمربی تیم های ملی کشتی، انور دوله مه ره یی، رئیس فدراسیون کوهنوردی حکومت اقلیم کردستان، ناصر رحیمیان (چاپ معلم)، سیدواسع سیدموسوی کوهنورد و نویسنده کتاب، رضا محمدبایزیدی و سالار سبحانی عضو تیم ملی امید کوهنوردی ایران اهدا شد.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید