چگونه کامنت بگذاریم؟

توسط

کامنت گذاشتن در وبلاگ دیگران مانند راه رفتن در اتاق نشیمن آنها یا ملحق شدن به یک بحث می باشد.

در حقیقت در زندگی واقعی افرادی وجود دارند که از ایجاد رابطه خشنودند و عده دیگری اینگونه نیستند. افرادی که کامنت های خوبی را ارائه می کنند وارد بحث می شوند و کامنتی هوشمندانه، دوستانه، جذاب و حاوی اطلاعات مفید را می نویسند. با کمک راهنمایی های زیر می توانید جامعه آنلاین خود را بسازید و یک مفسر بزرگ وبلاگ شوید:

موضوع را حفظ نمایید

وبلاگ نویسان بر روی مطالب خاصی کامنت می گذارند تا نظرات و اطلاعات بیشتری در مورد آن مطلب مطرح شود پس هیچگاه موضوع را تغییر ندهید. آیا دیدن کامنت “راستی در مورد لاکپشت هم اطلاعاتی داری!” بر روی مطلبی که در مورد طوفان وحشتناک و مخرب کاترینا می باشد، دلخور کننده نیست؟

اطلاعات جدیدی به بحث اضافه کنید

اینکه دوازده نفر نظراتی شبیه به هم را در مورد یک مساله ارائه می کنند کار بی ارزش و غیرقابل استفاده ای است. قبل از اینکه کامنتی بگذارید و موضوعی را تفسیر کنید لازم است که کل مطلب را بخوانید و مطمئن شوید که توضیحاتی که قصد اضافه کردنش را دارید چیز جدیدی را به بحث اضافه می کند. در غیر اینصورت کامنت نگذارید چون نوشته شما، شما را به دیگران معرفی می کند و بیانگر چگونگی طرز تفکر شما خواهد بود.

فقط برای اینکه نظری داده باشید، کامنت نگذارید

مطمئن باشید کسانی که کامنت هایی مانند “چه وبلاگ قشنگی داری” را می گذارند، اصلا مطلب شما را نخوانده اند به علاوه هدف برخی از افراد برای گذاشتن کامنت در وبلاگ ها تنها اضافه کردن آدرس وبلاگ و نامشان است. هیچگاه بدین منظور کامنتی را در مورد مطلبی نگذارید چون این کار شما را به عنوان یک مفسر نالایق معرفی خواهد کرد.

دقت کنید که چه زمانی کامنت بگذارید و چه زمانی ایمیل بزنید

کامنت در وبلاگ یک مساله عمومی است و مخاطبین زیادی این متن را در وبلاگ خواهند دید اما ایمیل یک رابطه خصوصی است. فرض کنید که شما چنین کامنتی را بخوانید: ”چه مطلبی! راستی خواهرت چطوره! “.پس هیچگاه مطالب خصوصی را که باید از طریق ایمیل ارسال شود را به عنوان کامنت در وبلاگ کسی ننویسید.

به یاد داشته باشید که هیچکس مدعی را دوست ندارد

بهترین کامنت ها را افراد خوش فکر و دانایی ارائه می کنند که اطلاعات بیشتری را به موضوع مطرح شده اضافه می کنند. غرغر کردن و زخم زبان زدن در مقابل رفتاری خوب در محیط وبلاگ مانند این است که بروی در اتاق نشیمن شخصی و او در خروج را با پاک کردن کامنتی که گذاشتی به تو نشان دهد. فراموش نکنید که برای اشاره کردن به یک مطلب دیگر، معرفی یک لینک قدیمی یا نوشتن نظر مخالف در وبلاگ کسی باید کامنتی محترمانه و دوستانه بنویسید.

آهنگ گویش پیام خود را واضح سازید

در حالت آنلاین هیچ کس نمی تواند صدای شما را بشنود یا حالت چهره شما را ببیند. در مکان عمومی ارائه یک سخن طعنه آمیز، اغراق آمیز یا جک می تواند بسیار اشتباه باشد. به یاد داشته باشید که یک ویرگول یا پرانتز می تواند کاملا معنای حرف شما را عوض کند. پس از واژه های احساسی و اطلاعات اضافی برای روح بخشیدن به پیام تان استفاده نمایید.

مالک کامنت خود باشید

کامنت بی نام و نشان، صاحب آنرا انسانی ترسو نشان می دهد. پس تا جایی که ممکن است هویت خود را مشخص نمایید و کامنت خود را همراه با اسم خود و آدرس وبلاگ تان بنویسید.

چکیده سخن بگویید

سخنرانی های طولانی برای اساتید دانشگاه است نه برای نظر دادن توسط وبلاگ نویسان. خیلی کوتاه سخن بگویید و به نکات اصلی اشاره نمایید.همگان ایجاز و خلاصه گویی شما را تحسین خواهند کرد.

زمانی که خسته، گرسنه، ناراحت یا احساساتی هستید چیزی ننویسید

به یاد داشته باشید که راهی برای برگرداندن و تغییر دادن در مطلبی که فرستاده اید وجود ندارد. هرگاه که مطلبی را فرستادید همه آنرا خواهند دید و موتورهای جستجو مانند گوگل نیز آنرا ذخیره خواهند کرد. فراموش نکنید که شما نمی خواهید تا چهره خود را در زمان ناراحتی به معرض نمایش بگذارید. اگر احساس می کنید عصبانی هستید از تایپ کردن منصرف شوید و آنرا نفرستید. نفسی بکشید، کمی راه بروید یا یک روز به خود فرصت دهید.

منابع خود را با لینک یا نقل قول نمایش دهید

هنگام پاسخ به سوالات مطرح شده می توانید سوالات پرسیده شده را در بخشی از وبلاگ قرار دهید و پاسخ خود را در پایین هر کدام بنویسید. اگر مطلب شما در جای دیگری قرار دارد می توانید یک خلاصه کوتاه از آن تهیه کنید و لینک دهید تا دیگران با کلیک بر روی آن بتوانند به اطلاعات بیشتری دست یابند.

مودب باشید

گاهی اوقات ممکن است که عده ای کامنتی بگذارند که شما را ناراحت یا خسته کند. توهین به نظر شخصی همواره غیرقابل قبول و بی فایده است و می تواند به سرعت، اعتبار یک بحث را کاهش دهد. پس مانع از برانگیختن افراد شوید و در همه زمانها محترمانه برخورد نمایید.

وقایع غیر واقعی را نپرورانید و مسخره نکنید

مقالات متعددی در این زمینه نوشته شده است اما همیشه تعدادی از افراد وجود دارند که مطالب بی ارزشی را به قصد انتقام جویی یا کینه ورزی از طریق وبلاگ شان منتشر می کنند. اجازه ندهید که این افراد توسط دلایلی که برای اثبات اشتباه شان می آورید یا با اعلام مخالفتی که می کنید یا با نام بردن آنها به عنوان افرادی که مطالب بی ارزش را منتشر می کنند، معروفتر و شناخته تر شوند.

1 نظر
  1. کولر گازی 6 سال قبل
    پاسخ

    سلام. خواستم بابت وب سایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید