تغییر پسورد برای بالا بردن امنیت ایمیل

توسط

چند سالی است که با ورود اپراتور دوم تلفن همراه به بازار، فرصت استفاده همگانی از این سرویس فراهم شده است. همین موضوع باعث شده تا در حال حاضر تقریبا تمامی افرادی که می‌شناسید یک شماره اختصاصی تلفن‌همراه برای خود داشته باشند. روند رو به رشد استفاده از این فناوری باعث شد تا هر شخص نام تلفن‌همراه را نیز در فهرست سایر لوازم شخصی مورد نیاز خود قرار دهد. اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده است. دیگر داشتن یک شماره شخصی مانند گذشته اهمیت نداشته و جای خود را به پست الکترونیکی داده است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در پر کردن فرم‌های مختلف اینترنتی و یا چاپی به کادر مربوط به پست الکترونیکی برخورد کرده و با سرافکندگی از کنار آن گذشته باشید. این موضوع زمانی خجالت‌آورتر می‌شود که شخصی حضورا از شما آدرس پست‌الکترونیکی بخواهد و پاسخ شما این باشد که من پست الکترونیکی ندارم. بنابراین بهتر است هم اکنون دست به کار شده و پست الکترونیکی خود را ایجاد کنید. فراموش نکنید که کار امروز را به فردا انداختن خطاست. هر از چند گاهی تغییر دادن پسورد برای بالا بردن امنیت ایمیل تان ضروری است پس لطفا پسورد ایمیل تان را عوض کنید.

تغییر پسورد ایمیل در یاهو
پس از ورود به صفحه شخصی خود در سرویس ایمیل یاهو، در سمت چپ و در بالای صفحه، عبارتی را تحت عنوان Hi به همراه نام‌تان را مشاهده خواهید کرد. در کنار این عبارت علامت مثلث شکل کوچکی قرار دارد که با کلیک روی آن صفحه‌ای باز می‌شود. باید در این صفحه روی گزینه Account Info کلیک کنید تا به بخش تنظیمات ایمیل راه یابید. در این صفحه و در بخش اول که با عنوان Contact Information مشخص است، پست الکترونیکی خود را مشاهده می‌کنید. اگر دقت کنید متوجه خواهد شد که یاهو در این بخش امکان وارد کردن پست الکترونیکی دیگری را نیز قرار داده است. این سرویس به یاهو امکان می‌دهد تا در صورت نیاز برخی اطلاعات را به پست الکترونیکی دوم شما ارسال کند.

استفاده از این روش که به عنوان یک راه ارتباطی میان کاربران و یاهو تلقی می‌شود در زمان‌های خاص، همچون مواردی که شما رمز عبور خود را فراموش می‌کنید بسیار کاربردی خواهد بود. در بخش دوم این صفحه عبارت Sign-In and Security را مشاهده خواهید کرد. اولین گزینه این بخش Change Your Password است که به شما امکان می‌دهد تا کلمه عبور خود را تغییر دهید.

پس از ورود به این بخش لازم است تا ابتدا رمز عبور فعلی خود و سپس در دو کادر بعدی رمز جدید خود را وارد کنید. علت تکرار رمز جدید برای ایجاد اطمینان بیشتر از صحت تایپ کردن است و در صورت عدم تطابق نمونه اول و دوم، این عمل انجام نخواهد شد.

تغییر پسورد ایمیل در گوگل
کاربرانی که به استفاده از جی‌میل علاقه دارند، اغلب کاربران حرفه‌ای‌تری هستند و به آموزش نیازی ندارند.
البته این بدان معنا نیست که کار با جی‌میل در سطح حرفه‌ای‌هاست و کاربران عادی نمی‌توانند با آن کار کنند. خیر، شما هم می‌توانید هم‌اکنون با ورود به سایت Gmail.com پست الکترونیکی خود را ایجاد کنید. انجام این کار نیز بسیار ساده بوده و با پر کردن فرم‌های اینترنتی مربوط به آن صورت می‌پذیرد.

اما برای آن‌که بتوانید رمز عبور خود را تغییر دهید لازم است تا پس از ورود به صفحه شخصی خود، روی همان علامت مثلث کوچکی که در کنار نام شما و این بار در بالا سمت راست قرار دارد کلیک کرده و وارد بخش Account Settings شوید. اولین عبارتی که در سطر اول این صفحه مشاهده خواهید کرد Changing Your Password است و همان‌طور که از نامش پیداست به شما کمک می‌کند تا کلمه عبور خود را تغییر دهید.

تفاوت این بخش از جی‌میل با یاهو در این است که در جی‌میل می‌توانید به‌جای رمز فعلی، از اولین شماره تلفن خود، که در زمان ایجاد پست الکترونیکی وارد کرده‌اید نیز استفاده کنید.

2 نظر
 1. مریم 13 سال قبل
  پاسخ

  درست هست خیلی باید دقت داشت با پیشرفت خیلی از چیزهای خصوصی فاش میشه
  خوشحالم از این که به دل نگرفتین … امیدوارم که به ارزوی زیباتون برسین … ولی من از ارتفاع میترسم نه یکم در حد شهربازی یا کوه های حدودا کوتاه از ارتفاعات خیییییییییییییییییییییلی بلند مثلا صعود یک قله میترسم … ولی واقعا باید لذت بخش باشه … امیدوارم موفق بشین … بدرود

 2. باران 11 سال قبل
  پاسخ

  راهنمایی خوبی بود ممنون آقا میثم

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید