چطور بدون ورزش کردن سریعا وزن مان را کم کنیم

توسط

وزن کم کردن از آن مواردی است که همیشه هر کسی را که می شناسید اشاره ای به آن می کند. کاهش وزن می تواند شبیه به مبارزه ای سخت برایتان باشد و یا اینکه براحتی گرفتار رژیم های سخت بشوید و وزن تان را سریع از دست بدهید، و فقط بعد از گذشت مدت کوتاهی وزنتان سریع تر از آنچه که لاغر کردید به حالت اولیه بازگردد.

شما می توانید وزن تان را بدون هیچ گونه ورزشی کم کنید.
عموم مردم گمان می کنند که کالری همه چیز را در کاهش وزن کنترل می کند. اما واقعیتی شوکه آور وجود دارد: کالری اصلا هیچ نقشی در کاهش وزن ندارد، همه چیز به شرایط زندگی تان و اینکه چطور انرژی در بدنتان جریان دارد بستگی دارد.

بدن ما عمدتا از آب ساخته شده است، و آب رسانای انرژی است. و شرایطی را که هم امروزه در آن زندگی می کنیم نسبت به 100 سال پیش تغییر کرده است. امروزه، ما با انواع دستگاه های الکترونیکی و نیروهای الکترومغناطیستی که بروی جریان انرژی در بدنمان تاثیر می گذارند احاطه شده ایم.

پس اگر می خواهید وزن کم کنید اینها چه معنی برای شما می تواند داشته باشد؟
این بدان معنی است که باید مواد غذایی کامل تر و با ترکیبات عالی مصرف کنیم، آب بدون فلوراید و با کیفیت بالا بنوشیم، و مطمئن شویم که مراقبت چرخه نور و زیست شناسی شبانه روزی مان هستیم.

1. صبح تان را درست شروع کنید
همیشه شنیده اید که صبحانه مهم ترین وعده غذایی تان است، که صحیح هم است. صبحانه باعث می شود که مقدار لپتین (leptin) موجود در مغزتان به حالت کنترل شده ای در آید. لپتین هورمون کلیدی برای اشتها، مصرف انرژی، و عملکرد تمام هورمون های موجود در بدن تان است. اگر پایداری لپتین نداشته باشید (مثلا اضافه وزن) داشته باشید، بواسطه این مشکل دچار یکسری از اختلالات هورمونی می شوید، که می توانید با کنترل کردن لپتین این مشکلات را برطرف کنید.

30 دقیقه بعد از بیدار شدن، صبحانه با پروتئین بالا (50 گرم) ماهی و یا گوشت، در کنار مقدار کافی از چربی (روغن نارگیل، چربی اردک، کره، آوکادو، روغن زیتون) مصرف کنید.

2. به خوردن غذاهای “واقعی” فصلی ادامه بدهید
مواد غذایی واقعی مواد تشکیل دهنده ای دارد که آنرا درک می کنید، و در حال حاضر در منطقه خودتان رشد و پرورش داده می شود. این غذاها شامل سبزیجات (سبزیجات با کربوهیدرات پایین مصرف کنید تا برای مدت بیشتری احساس سیری داشته باشید) و میوه ها می شود.

اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی از غذاهای دریایی باکیفیت بالا و گوشت حیوانات علف خوار را مصرف می کنید (شبیه به رژیم غذایی بدوی – انسان های اولیه).

3. از غلات، لبنیات و شیرینی ها پرهیز کنید
اینها شامل نان، شیرینی، برنج، غلات، حبوبات، غلات سبوس دار می شود. شیرین کننده ها هم جزء کربوهیدرات ها به حساب می آیند. غذایی که کربوهیدرات بالایی دارند باعث ایجاد واکنش گرمایی (التهابی) در بدن تان می شوند و باعث می شوند که بدنتان نتواند وزن کم کند. لبنیات هم همچنین باعث بروز این واکنش ها می شود.

4. آخرین وعده غذایی تان را حداقل 4 ساعت قبل از خواب بخورید
اگر زمان کافی قبل از خواب برای غذا خوردن به خودتان بدهید، به بدنتان اجازه داده اید تا غذا را هضم کند و در مغزتان هورمون ها به تعادل می رسند. ممکن است اینکار کمی سخت باشد.

5. شب ها چراغ ها را خاموش کنید
نورهای مصنوعی باعث بیش فعالی مان می شوند، و همچنین می تواند به ما صدمه بزند چونکه برای مغز ما تشخیص اینکه شب است و یا روز دشوار می شود، که باعث مقاومت به انسولین و دیگر مشکلات سلامتی می شود، وقتیکه بیرون تاریک است، داخل هم باید تاریک باشد. در شب، بجای استفاده از نورهای آبی و سفید از نور شمع و یا نورهای رنگی استفاده بکنید. همین کار کلی تفاوت ایجاد می کند و همچنین کمک می کند تا بتوانید در طول شب راحتر بخوابید. این امر در جامعه پزشکی و علوم بعنوان “زیست شناسی شبانه روزی” شناخته می شود.

6. میان وعده نخورید
روزی 3 وعده غذایی بخورید. ممکن است به مرحله ای برسید که برای نهار اشتها نداشته باشید، که خوب است، اما از صبحانه تان صرفنظر نکنید. اگر بنظرتان رسید گرسنه هستید، مطمئن شوید که در وعده غذایی بعدی چربی بیشتری بخورید. این چربی ها شامل آووکادو، چربی اردک، کره، روغن نارگیل می باشد. چربی دوست تان است و باعث تجمع چربی در بدنتان نمی شود.

7. مقدار فراوانی آب معدنی یا آب چشمه مصرف کنید
آب برای اینکه اطمینان حاصل کنید بدنتان به هدایت انرژی ادامه می دهد حیاتی است. نوع آبی هم که می نوشید با اهمیت است. آب حاوی فلوراید (اغلب آب شیرهای موجود در آمریکا حاوی فلوراید است) واقعا باعث صدمات مغزی می شود، و تخریب زیادی در بدنتان بوجود می آورد و اجازه می دهد سموم به مغزتان برسند. آب چشمه و یا آب معدنی که از منابع بدون فلوراید هستند چیزی است که باید بنوشید. روزی حداقل 2.5 لیتر آب مصرف کنید. هر چه بیشتر در اطراف دستگاه های الکترونیکی باشید، آب بیشتری باید بنوشید.

8. بیرون بروید و نور خورشید بیشتری دریافت کنید
نور خورشید واقعا برای ما مفید است. سطح انرژی بدنمان را بالاتر می برد. نور خورشید به فوتون منتقل می شود، که در بدن ما بعنوان الکترون شناخته می شود (انرژی). هر چقدر انرژی بیشتری داشته باشید، التهاب کمتری خواهید داشت، وزن بیشتری از دست می دهید، و احساس بهتری خواهید داشت.

جایزه: اگر می خواهید به کاهش وزنتان سرعت بدهید، خنک کردن بدنتان را امتحان بکنید. در این روش بدنتان را بمنظور ذخیره انرژی خنک نگه می دارید، اینکار می تواند با گرفتن حمام یخ انجام شود. احتیاط کنید، به درجه حرارت پوست تان توجه کنید. اگر پوست تان شروع به سفید شدن کرد، وقتش است که از آب سرد خارج شوید.

تمرین ورزشی هم برای شما بسیار مفید است بهرحال، وقتیکه سعی می کنید وزنتان را کم کنید عامل حیاتی محسوب نمی شود. همه اینها بستگی به معادله انرژی در بدنتان دارد. هر چه انرژی بیشتری داشته باشید، سالم تر خواهید بود.

اگر تابحال رژیم های غذایی متفاوتی را امتحان کردید و شما را ناامید کرده است، این اطلاعات باید به شما کمک کنند. وزن کم کردن هیچ ربطی به کالری ندارد؛ همه چیز مربوط به انرژی می شود. من این کارها رو خودم انجام می دهم و وضعیت سلامتی ام در 8 ماه گذشته دگرگون شده است. اینکار باعث می شود بهترین احساسی را که تابحال در زندگی تان داشته اید تجربه کنید.

از دست دادن وزن به خودی خود دشوار است، اما بسیاری از مردم این کار را با انجام این اشتباهات دشوارتر هم می کنند: آیا این 5 اشتباه بزرگ را شما هم در برنامۀ کاهش وزنتان انجام می دهید.

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید