13 مادۀ غذایی که دندان هایتان را بصورت طبیعی سفید می کند

توسط

محصولات و یا خدماتی که به شما قول داده اند فورا لبخند زیبا را برگردانند براحتی می توان در قفسۀ هر فروشگاهی و یا داروخانه و یا در مطب هر دکتر دندانپزشکی یافت. اما قبل از قرار دادن آن کیت سفید بروی دندان هایتان و یا حداقل یک ساعت نشستن بروی صندلی دندانپزشک، این 13 مادۀ غذایی غیر متعارف برای سفید کردن دندان هایتان را نیز در نظر بگیرید:

1. روغن (روغن کنجد و یا روغن نارگیل): روغن، و بطور خاص، روغنی که برای پخت و پز استفاده نمی شود. روغن کنجد و یا روغن نارگیل را داخل دهانتان غرغره کنید و بعد از 15 دقیقه تف کنید. روغن را داخل دهانتان و بین دندان هایتان با حرکت دهان عقب و جلو کنید، اجازه بدهید غشاهای داخل دهانتان کاملا مواد غذایی را جذب کنند. روغن کنجد دارای اسیدهای چرب امگا 3، آهن، کلسیم، و ویتامین های A ، B و E می باشد، در حالیکه روغن نارگیل دارای خواص ضد باکتریایی است که باعث می شود لثه هایتان سالم و حفره های بین دندانتان باز شود. فقط حواستان باشد وقتی دارید غرغره می کنید آب دهانتان را فرو نبرید.

2. توت فرنگی: اسید مالیک بعنوان گس طبیعی عمل می کند که سفید کننده است، و در حال حاضر در اکثر محصولات سفید کنندۀ تجاری دندان استفاده می شود. توت فرنگی مملوء از این عنصر طبیعی می باشد، که کاملا بصورت طبیعی دندان هایتان را سفید می کند، ویتامین C موجود در توت فرنگی به از بین بردن پلاکت ها کمک می کند.

3. سیب: سیب هم حاوی مقادیر زیادی از اسید مالیک می باشد. عمل گاز گرفتن و جویدن این میوه با مالش بر سطح دندان ها باعث از بین بردن باکتری ها و لکه های دندانتان می شود.

4. کرفس: با گاز زدن کرفس به عنوان میان وعده در اوقات استراحت تان، لکه های دندان تان را از بین ببرید! سلولوزهای فیبری آن به عنوان مسواک طبیعی عمل می کنند، آب داخل کرفس تولید و ترشح بزاق را شدیدتر می کند.

5. هویج: جویدن هویج باعث افزایش میزان ترشح بزاق در دهانتان می شود. ویتامین A موجود در هویج بسیار مفید است، نه فقط برای افزایش سوی چشم هایتان، همچنین به تقویت مینای دندانتان کمک می کند.

6. کلم بروکلی: وقتی خام خرده می شود، این سبزی به آرامی سطوح دندان را می سابد، و لکه های ناخوشایند را از بین می برد. آهن موجود در کلم بروکلی مینای دندانتان را با مادۀ نامرئی محافظت می کند.

7. پنیر: از شر لکه ها و جرم ها خلاص شوید، اکثر پنیرها مانع تشکیل جرم دندان می شوند. همچنین حاوی کلسیم و فسفر هستند، که دندان ها ولثه ها را تقویت می کنند. این خصوصیت به عایق دندان ها در مقابل اسیدهای مضر کمک می کند.

8. آب: نوشیدن آب باعث می شود که هیدراته باقی بمانید و مانع تشکیل لکه ها بروی دندان تان می شود. برای حفظ لبخند سفید و درخشانتان پس از خوردن و یا نوشیدن غذاها و نوشیدنی های سرشار از رنگدانه، آب را شدیدا در دهانتان غرغره نمایید. آب بطور طبیعی همچنین باعث کاهش اسیدیته دهانتان می شود، و همچنین مانع کاهش آسیب رسیدن به مینای دندان تان می گردد.

9. آناناس: آناناس حاوی آنزیمی به نام بروملین است، جرم روب طبیعی است و همچنین باعث جدا کردن پلاک ها از سطح دندانتان می شود. که مانع فرسایش و تشکیل حفره های دندانی می شود. که در نتیجه به دندان های سفید و سالم ختم می گردد.

10. قارچ: قارچ مملوء از lentinan است، یک نوع قند طبیعی که پوسیدگی دندان را تشدید نمی کند، علی رقم قند بودنش با محدود کردن باکتری ها، مانع تشکیل آنها می شود.

11. ماهی قزل آلا: ویتامین D موجود در ماهی قزل آلا به بدن در جذب کلسیم و فسفر کمک می کند، مادۀ مغذی است که دندان هایتان را تقویت کرده و لبخندتان را زیبا می کند.

12. ریحان: یک آنتی بیوتیک طبیعی، این گیاه دارای خواص باکتری های بازدارنده است که مانع کرم خوردگی دندان می شود.

13. سیر و پیاز: مهم است که حتما خام خورده بشود. انجام این کار باعث کاهش انتشار باکتری های به نام thiosulfinates و thiosulfonates می شود، و از طریق تولید کاهش پلاک ها باعث سالم تر شدن دندان ها می شود.

1 نظر
  1. مهوش 10 سال قبل
    پاسخ

    مفيد بود. ممنون

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید